تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۳:۱۵:۵۷
کد مطلب : 71595
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خوزستان:

نزاع های دسته جمعی زنگ خطری برای مسئولان است

حجت الاسلام عبدالحمید امانت بهبهانی گفت: متاسفانه تعداد ارتکاب نزاع دسته جمعی در استان خوزستان کم نیست و این زنگ خطری برای مسئولان به حساب می آید

 

 

 

به گزارش  عصر آبادان ؛   حجت الاسلام و المسلمین عبدالحمید امانت بهبهانی در هشتمین جلسه پیشگیری از وقوع جرم استان، اظهار داشت: نزاع دسته جمعی یکی از آفت های اجتماعی است که خسارت های مادی و معنوی فراوانی به همراه دارد.

وی با بیان این که بسیاری از جرائم ریشه در نزاع دسته جمعی دارد، تصریح کرد: تکرار نزاع ها و درگیری ها موجب بروز مشکلات بیشتری میان طرفین دعوا می شود، تا جایی که گاهی منجر به صدمات شدید بدنی و قتل می گردد.

حجت الاسلام و المسلمین امانت بهبهانی خاطرنشان کرد: چنانچه در این راستا فرهنگ سازی نشود و آگاهی های حقوقی مردم بالا نرود، ممکن است امنیت کل جامعه به خطر بیفتد.

وی گفت: نزاع دسته جمعی آفتی است که مرتکبین آن حریم اجتماعی را رعایت نمی کنند و در لحظه ارتکاب آن بسیاری از ارزش ها زیر پا گذاشته می شود.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خوزستان بیان داشت: مهم ترین وظیفه در امر پیشگیری از جرائمی مانند نزاع دسته جمعی، به عهده مسئولان دستگاه های فرهنگی است که باید رسالت خود را در تنویر افکار عمومی انجام دهند.

حجت الاسلام و المسلمین امانت بهبهانی گفت: مطبوعات، خبرگزاری ها و مراکز صدا و سیمای کشور و استان ها می توانند در این زمینه اقدامات قابل توجهی به عمل آورند.

وی افزود: صدا و سیمای مرکز استان خوزستان باید با ظرفیت هایی که دراختیار دارد و با تهیه برنامه های مدون و استفاده از متخصصین امر، اقدامات مؤثری در این راستا صورت دهد که قطعاً چنین اقداماتی از بروز این گونه جرائم پیشگیری می کند.

حجت الاسلام و المسلمین امانت بهبهانی ادامه داد: معاونت پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی خوزستان در حال برگزاری دوره های مردمی است که می تواند در این خصوص موجبات پیشگیری را نیز فراهم کند.

رهیاب نیوز