تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۰:۴۸:۱۶
کد مطلب : 17989
استاندار خوزستان:

نصب سرعت‌گیر توهین به مردم است

استاندار خوزستان گفت: نصب سرعت‌گیر توهین به مردم است.

عصر آبادان –  عبدالحسن مقتدایی عصر امروز در جلسه بررسی وضعیت ترافیک شهر که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: در سال ۹۰، ۳۶۹ نفر از هموطنانمان در تلفات شهری کشته شدند، در سال ۹۱ این تعداد کشته‌ها به ۳۰۰ نفر کاهش یافت، آیا این اتفاق خوبی است؟

وی ادامه داد: این آمار مربوط به حوادث رانندگی در داخل شهر است، در خارج از شهر که جای بحث زیادی دارد.

استاندار خوزستان در ادامه خطاب به شهرداران، فرمانداران حاضر در جلسه، عنوان کرد: اگر حاضریم خودمان یا عزیزانمان جزو این کشته‌ها باشند، تعلل اشکال ندارد، اما یادتان باشد اگر مسئولیت داشته باشید و کاری نکنید مطمئن باشید تاوان این تعلل‌ها را پس خواهید داد به دلیل آنکه دنیا دار مکافات است.

وی اضافه کرد: باید به بخش آموزش برای کاهش حوادث رانندگی توجه ویژه‌ای کنیم، نباید که همیشه ما حواسمان به کوچکتر‌ها باشد؛ گاهی کوچکتر‌ها باید حواسشان به ما باشد.

مقتدایی اذعان داشت: انتظار ما این است که از شهرهای کوچک این برنامه‌ها شروع شود.

وی عنوان داشت: آشفتگی بخش ترافیک را با حداقل امکاناتی که داریم می‌توانیم کنترل کنیم، باید برای این کار را از خودمان شروع کنیم، نباید افتخار ما این باشد که بعد از یک سال ۶۹ نفر در حوادث رانندگی کمتر از سال گذشته کشته شده‌اند.

استاندار خوزستان ادامه داد: ما چهار مانور اساسی در خوزستان داریم که موضوع آن‌ها به تمام این استان مربوط می‌شود و مربوط به بخش خاصی نیست.

 

مقتدایی در پایان بیان داشت: نصب سرعت‌گیر توهین به مردم است؛ یعنی می‌خواهیم بگوییم که متمدن نیستیم، در بعضی مواقع آن را هم رنگ‌آمیزی می‌کنیم تا زیبا شود.

 

 

فارس