تاریخ انتشار خبر: ۴ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۳:۱۰:۰۴
کد مطلب : 56129
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها خبر داد

نصب و راه‌اندازی دستگاه آی‌ال‌اس در فرودگاه آبادان

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها گفت: کار نصب و راه‌اندازی دستگاه آی‌ال‌اس تا پایان سال جاری در این فرودگاه عملیاتی می‌شود.

خبرگزاری فارس: نصب و راه‌اندازی دستگاه آی‌ال‌اس در فرودگاه آبادان

به گزارش عصزر آبادان ،محمدعلی ایلخانی در حاشیه سفر به آبادان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهر اظهار کرد: اقدام‌های خوبی در فرودگاه آبادان انجام شده اما این اقدامات کافی نیست و فرودگاه آبادان باید از این وضعیت خارج شود.

وی با بیان اینکه شرکت فرودگاه‌های کشور و سازمان منطقه آزاد اروند هر کدام ۵۰ درصد سرمایه‌گذاری‌ها را برای فرودگاه آبادان انجام می‌دهند افزود: آمادگی لازم را داریم تا از طریق شرکت فرودگاه‌های کشور اقدامات لازم را برای فرودگاه آبادان انجام دهیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها ادامه داد: متاسفانه فرودگاه بین‌المللی آبادان نسبت به جایگاه و پتانسیل‌هایی فراوانی که دارد حجم سرمایه‌گذاری در آن کم است.

ایلخانی در زمینه برنامه‌ریزی برای تامین و پایداری امنیت پرواز در فرودگاه آیت‌الله جمی آبادان گفت: کار نصب و راه‌اندازی دستگاه آی‌ال‌اس تا پایان سال جاری در این فرودگاه عملیاتی می‌شود و با انجام این کار به لحاظ زیرساخت‌های عملیات هوانوردی دیگر هیچ کمبودی نخواهیم داشت.

این مدیرعامل خاطر نشان کرد: فرودگاه بین‌المللی آبادان از نظر زیرساخت‌های عملیات هوایی یک فرودگاه خوب است و زمینه رشد را دارد به طوری که حتی طی ماه‌های گذشته نیز شرکت هواپیمایی العربیه پروازهای خود را از این فرودگاه به مقصد شارجه برقرار کرد.

وی همچنین عنوان کرد: در حال پیگیری هستیم تا از طریق سازمان هواپیمایی موافقتنامه‌های شرکت‌های هواپیمایی که قصد دارند پروازهای خود را در فرودگاه بین‌المللی آبادان برقرار کنند، انجام دهیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها تصریح کرد: وضعیت و شرایط آشیانه‌های موجود در ضلع شرقی فرودگاه باید تعیین تکلیف شود.

منبع:فارس