تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۰:۳۰:۱۹
کد مطلب : 49181

نصب پرچم داعش در شرق کوبانی+عکس

پرچم سیاه گروه تکفیری داعش بر فراز یک ساختمان چهارطبقه در شهر کوبانی (عین العرب) دیده می‌شود.

 خبرگزاری رویتزر به نقل از یک افسر ارتش ترکیه گزارش داد که امروز پرچم داعش بر فراز ساختمانی در شرق شهر کوبانی دیده شده است.

در تصاویر تلویزیونی که از خاک ترکیه گرفته شده، پرچم سیاه گروه تکفیری داعش بر فراز یک ساختمان چهارطبقه در شهر کوبانی (عین العرب) دیده می‌شود. این محل صحنه درگیری‌های شدید نیروهای داعش و کرد در طی روزهای اخیر بوده است.

نصب پرچم داعش در شرق کوبانی+عکس

یک افسر ارتش ترکیه که حاضر نشد نام خود را بگوید، در گفتگو با رویترز تایید کرد که پرچم برافراشته شده در کوبانی متعلق به داعش است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد عناصر داعش روز شنبه بخشی از یک تپه راهبردی مشرف به شهر کوبانی را تصرف کردند اما حملات جدید آمریکا و متحدان عرب آن باعث شد پیشروی آن‌ها کند شود.

به گفته «ادریس ناسان» یک مقام محلی در کوبانی نیروهای داعش در یک کیلومتری شهر کوبانی قرار دارند و تنها حملات هوایی برای متوقف کردن آن‌ها کافی نیست.

شهر مرزی کوبانی به یک میدان جنگ مهم در نبرد بین المللی علیه داعش تبدیل شده است که این هفته پس از انتشار ویدئوی مربوط به بریده شدن سر «آلن هنینگ» انگلیسی شدید‌تر شده است.

پیشروی تروریست‌های داعش به طرف کوبانی ۱۶ سپتامبر آغاز شد و این جنایتکاران از آن زمان پیوسته در تلاش برای افزایش کنترل خود بر مرز سوریه و ترکیه بوده‌اند.

منبع: ابنا