تاریخ انتشار خبر: ۳ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۸:۴۹
کد مطلب : 74915
دکتر محسن کاویانی مدیرکل امور مالیاتی خوزستان عنوان کرد:

نظام مالیاتی فراهم کننده ی گردش روان اطلاعات در حوزه اقتصادی کشور است

مدیر کل امور مالیاتی خوزستان گفت: طرح جامع مالیاتی از طرح های مهم و کشوری است که در نتیجه پیاده سازی این طرح ، نظام مالیاتی فراهم کننده گردش روان اطلاعات در حوزه اقتصادی کشور خواهد بود.

به گزارش عصر آبادان محسن کاویانی مدیر کل امور مالیاتی خوزستان با اعلام این خبر گفت: امروز بهره گیری از امکانات فناوری الکترونیک و به نوبه خود همگانی کردن این امکانات از وظایف نانوشته برای هر ساز مان دولتی بروز و کارآمد است که در این راستا “سازمان امور مالیاتی کشور” نیز همچون سایر دستگاه های دولتی در کشور و هم چنین به دلیل شمار بالای مراجعین، گستردگی مخاطبین و خدمات و حساسیت بالای گفتمان مالیات در جامعه و با هدف تحقق عدالت مالیاتی کوشیده است تا یکی از پیشروترین سازمان های دولتی در زمینه بکارگیری درست ، بهنگام و کارآمد از فناوری های موجود باشد.

وی افزود: برنامه ریزی اداره کل امور مالیاتی خوزستان برای اجرای “طرح جامع مالیاتی ” که بر شالوده سامانه های کوچکتر همچون مکانیزه کردن واحد های مالیاتی ، ثبت نام الکترونیکی مودیان ، “شماره اقتصادی” ، “صندوق های فروش ” و … تنها حلقه های چندی از زنجیره بلند و پایان ناپذیر در شتاب بخشیدن به روند رو به جلوی الکترونیکی سازی فرآیند های مالیاتی است.

کاویانی خاطر نشان کرد:  افق چشم انداز طرح جامع مالیاتی با توجه به سیستم مالیاتی کشور بر سه فرآیند شناسایی و ردگیری جریان اطلاعات فعالان اقتصادی کشور ، پردازش اطلاعات و تشخیص و در نهایت وصول مالیات حقه متمرکز شده است.و با اجرای کامل طرح جامع مالیاتی ، مودیان شاهد گونه ای جدید از خدمت مالیاتی به صورت الکترونیک و آنلاین خواهند بود.

مدیر کل امور مالیاتی خوزستان یادآور شد: طرح جامع مالیاتی از طرح های مهم و کشوری است و به عنوان موتور محرک نطام نوین مالیاتی محسوب می شود که در نتیجه پیاده سازی این طرح ، نظام مالیاتی فراهم کننده گردش روان اطلاعات در حوزه اقتصادی کشور خواهد بود.

وی اظهار داشت: مودیان محترم مالیاتی می توانند جهت رفع هر گونه ابهام و سوال و همچنین ارائه انتقادات و پیشنهادات خود به سامانه اینترنتی WWW.TAX.GOV.IR  مراجعه و یا از طریق شماره پیامک ۳۰۰۰۷۲۲۸۷ با اداره کل امور مالیاتی خوزستان در ارتباط متقابل باشند.