تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۰:۳۴
کد مطلب : 67704

نظر سرلشکر فیروزآبادی درباره حادثه پاریش

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید براینکه «تروریزم» از منظر اسلام محکوم است، گفت: ما قتل‌عام مردم را محکوم کنیم حال این قتل عام در ایران یا پاریس باشد تفاوتی ندارد چراکه اسلام با کشتن بدون دلیل مردم مخالف است.

سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستادکل نیروهای مسلح صبح امروز در همایش بزرگداشت شهید نواب‌صفوی و شهدای فدائیان اسلام که در سالن همایش‌های شهرداری قم برگزار شد، با اشاره به عبرت گرفتن از الگوهای تاریخی، اظهار داشت: ما باید از خدا بخواهیم که هیچ یک از ما را از محبان شهادت جدا نکند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به نگاه رهبر معظم انقلاب به شهید نواب‌صفوی تصریح کرد: اینکه رهبر معظم انقلاب نواب‌صفوی را پیشاهنگ مبارزه می‌داند، مهر محکمی بر گرامیداشت، تأثیر رشادت‌ها و شهادت ایشان است.

سرلشکر فیروزآبادی با اشاره به غربت نواب‌صفوی در قبرستان وادی‌السلام بیان کرد: باید در کنار مقبره آن یک مدرسه علمیه باشد تا به واسطه آن کسب علم و فیض شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان مسئله تروریزم تأکید کرد: در حال حاضر عده‌ای در گوشه و کنار جهان راه افتادند و مردم عادی را به قتل می‌رسانند که این تروریزم است و تروریزم از منظر اسلام محکوم است.

سرلشکر فیروزآبادی افزود: ما قتل‌عام مردم را محکوم کنیم حال این قتل عام در ایران یا پاریس باشد تفاوتی ندارد. اسلام با کشتن بدون دلیل مردم مخالف است.

وی با اشاره به مبارزات نواب‌صفوی تصریح کرد: در آن شرایط نواب‌صفوی با حذف برخی از افراد سعی کرد دین را حفظ کند. حتی در زمان ملی شدن صنعت نفت فدائیان اسلام وارد عمل شدند که حرکت آن‌ها برکات زیادی را برای اسلام و ایران به همراه داشت.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به حضور سیدحسن مدرس در مجلس تأکید کرد: مدرس شخص با نفوذی بود که در زمینه قانون‌گذاری و تحولات سیاسی تلاش زیادی داشت اما نواب‌صفوی در بسیج کردن مردم و به میدان آوردن آن‌ها تلاش ویژه‌ای داشت که رهبر معظم انقلاب بارها به آن اشاره کرده است؛ بنابراین طلاب باید کنار آرامگاه نواب حاضر شوند و با راز و نیاز با او از وجود نواب طلب خیر کنند.

وی با اشاره به اجرای حکم درباره فدائیان اسلام بیان کرد: آن‌ها شب قبل از شهادتشان با تأسی به سیدالشهدا (ع) تا صبح راز و نیاز کردند و صدای شلیک گلوله‌ها را با صدای اذان خودشان پوشاندند که این صدای اذان سبب از بین رفتن حکومت پهلوی شد.

سرلشکر فیروزآبادی در بخش پایانی سخنانش با بیان اینکه صدای اذان فدائیان اسلام و الله‌اکبر آنها پیش‌زمینه غریب الله‌اکبر ۲۲ بهمن شد، خاطرنشان کرد: آن‌ها والامقام‌هایی هستند که مشعل انقلاب را روشن کرده و امام خمینی (ره) مخزن انقلاب را روشن کرد.

وی تصریح کرد: فدائیان اسلام تیرباران شدند اما فکر نهضت روحی آن‌ها گسترش داشت و سینه به سینه چرخید تا انقلاب ۴۲ و انقلاب اسلامی و جنگ ۸ ساله را ادامه دهد.

منبع: تسنیم