تاریخ انتشار خبر: ۳ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۰:۵۴:۵۰
کد مطلب : 82028
در پی توقف سریال "درحاشیه"

نظر شما درباره سریال “درحاشیه” چیست؟

سریال «در حاشیه» قرار است تا قسمت سی‌ام بخش‌های بیمارستانی خود را به اتمام برساند و به نوعی به فشارها و حاشیه‌هایی که با آن مواجهه شده، پایان دهد.

به گزارش عصر آبادان ؛مجموعه «درحاشیه» که پیش از این با عنوان «اتاق عمل» شناخته می‌شد‌، پس از پشت سر گذاشتن توقفی سه ماهه مجددا با شرط‌ و شروطی کار تولید خود را آغاز کرد. از جمله‌ این شروط می‌توان به بیشتر شدن سکانس‌های مربوط به دکترهای مثبت سریال اشاره کرد.

پیش از هشدارهای رییس کل سازمان نظام پزشکی که پس از تعطیلات نوروزی مطرح شد، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به رییس صدا و سیما دغدغه‌های خود را درباره پخش سریال جدید مهران مدیری با عنوان «در حاشیه» بیان کرده بود.
*«در حاشیه» اما به مذاق همه خوش نیامده و واکنش شدید پزشکان و وکلا را بویژه در فضای مجازی در پی داشته است. عده ای از پزشکان و وکلا در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با انتشار مطلب مختلف انتقادهای ساختاری و مفهومی به این سریال کردند و اعتقاد داشتند که این سریال اعتماد مردم را نسبت جامعه ی پزشکان و وکلا از بین می برد.
*عده ای نیز در شرایط موجود توقف سریال را بزرگترین اشتباه می دانند که می تواند سنگ بنایی باشد تا از این به بعد هر گروه معترضی نسبت به یک برنامه یا سریال اعتراض و تجمع نسبت به آن را حق مسلم خود بدانند که در اینصورت رسانه ملی علاوه بر اینکه با مشکلات متعددی مواجه می شود اعتبار خود را هم از دست می دهد.
*فارق از اعتراض پزشکان و وکلا ، اهالی هنر و سینما نیز انتقادهایی نسبت به این سریال داشته اند. نبود یک داستان منسجم و خوب به عنوان ضعف اصلی در خیلی از بخش ها وجود دارد و اینجا نبود برادران قاسمخانی به عنوان نویسنده اغلب کارهای مدیری احساس می شود.  بیشتر بار طنز این سریال بر دوش جواد رضویان و مهران غفوریان است. وابستگی طنز این سریال به این دو شخصیت تا حدی زیاد است که صحنه هایی که آنها حضور ندارند برای مخاطب خسته کننده است.
*همچنین کاربران شبکه های اجتماعی نیز واکنش های مختلفی نسبت به این سریال داشته اند.
حواشی پیرامون سریال “درحاشیه” را می توانید در لینک های زیر دنبال کنید

 

 منبع: فرهنگ نیوز
 1. ناشناس می‌گه:

  از این به بعد شاهد اعتراضات متعدد قشرهای مختلف به صدا و سیما در خصوص برنامه هاشون باشید
  یکم اقتدار هم بد نیست

 2. امیرحسینی می‌گه:

  به طنز نمیشه و نباید اعتراض کرد!
  قانون طنز همینه
  نقد و بیان موضوعات مختلف با اغراق زیاد! پزشکان هم یه خرده نقدپذیر باشند بد نیست

 3. جامعه پزشکی می‌گه:

  عالللیییبی

 4. جامعه پزشکی می‌گه:

  من دانشجوی رشته پزشکی هستم..از نظر من این سریال صدمه ای به جامعه پزشکی ما وارد نمیکنه…چه خوب میشد ی کم انتقاد پذیر میبودیم..حداقل برای پیشرفتمون!!!!