تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۲:۱۱:۴۸
کد مطلب : 66057

نظر مهدوی‌کیا درباره کناره‌گیری کریمی

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید: در جام ملت‌ها در گروه ناخوشایندی قرار داریم چرا که در گذشته تجربیات ناخوشایندی چون بحرین داشته ایم.

مهدی مهدوی‌کیا درباره شرایط قهرمانی تیم‌های مدعی در شانزدهمین دوره رقابت‌های جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: استرالیا به همراه ژاپن و کره از تیم‌های مدعی قهرمانی هستند و تیم ملی فوتبال ایران نیز با توجه به مربی با تجربه ای که دارد جزو مدعیان به شمار می‌آید هرچند که ایران بازی‌های تدارکاتی کمتری انجام داده اما ما همواره از قدرت‌های اول آسیا بوده ایم و سایر تیم ها روی ما حساب ویژه‌ای باز می‌کنند.

او با متفاوت دانستن شرایط جام ملت های آسیا با جام جهانی گفت: شرایط در آسیا همانند جام جهانی نیست و در آسیا سایر تیم‌ها از ایران می‌ترسند چراکه ما با سابقه مان نشان داده‌ایم که می‌توانیم از پس این تیم‌ها بربیاییم. شرایط ما به گونه‌ای است که از نظر ساختاری ابتدا به این فکر هستیم که گل نخوریم و این سیستم را در مقابل تیم‌های قدرتمند اتخاذ کرده‌ایم.

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران با ابراز امیدواری با نسبت به عملکرد علیرضا جهانبخش و سردار آزمون خاطرنشان کرد: در تیم ملی بازیکنانی چون دژآگه، نکونام،‌ حسینی و قوچان نژاد داریم که نشان دهنده تلفیقی از حضور بازیکنان جوان و با تجربه در تیم ملی ایران است.

مهدوی کیا درباره کناره گیری علی کریمی نیز گفت: من در جریان کار نیستم هرچند که این اتفاق می توانست تجربه خوبی برای کریمی باشد.

او همچنین با اشاره به نبود پرسپولیسی‌ها در تیم ملی بیان کرد: شرایط پرسپولیس را نمی‌دانم چون از نزدیک با این تیم نبودم امیدوارم شرایط این تیم در آینده بهتر شود چراکه پرسپولیس همواره یکی از ستون های تیم ملی بوده اما در این دوره بازیکنی در تیم ملی نداریم که شاید علت آن نتایج ضعیف در ابتدای لیگ باشد.

فروشگاه لوازم و کالای ورزشی مهدی مهدوی‌کیا با حضور افرادی چون علی کریمی، کریم باقری،‌ فرشاد پیوس، نیلسون، ادموند بزیک، پژمان بازغی، جواد کاظمیان و محمد نوری عصر امروز در مجتمع تیراژه واقع در اتوبان اشرفی اصفهانی افتتاح شد.

منبع: ایسنا