تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۲۰:۵۹:۳۱
کد مطلب : 114978

نظر وزیر بهداشت بعد از معاینه کودک بدون چشم خوزستانی +تصاویر

کودک نابینای دهدزی که در سفر اخیر وزیر بهداشت به ایذه و همچنین بعد از انتشار خبر مشکلات وی و خانواده اش در خبرگزاری ها توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معاینه شد.

 به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، کودک نابینای دهدزی که در سفر اخیر وزیر بهداشت به ایذه و همچنین بعد از انتشار خبر مشکلات وی و خانواده اش در خبرگزاری ها، مقدمات انتقال وی به تهران توسط دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز فراهم شده بود، امروز یکشنبه ۳۰ خردادماه ۱۳۹۵ توسط دکتر حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معاینه شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بعد از معاینه و بررسی پرونده کودک نابینای دهدزی گفت: عمل جراحی برای این کودک تاثیری بر بهبود بینا‌ئی اش ندارد و پیوند چشم به طور کامل امکان‌پذیر نیست. متاسفانه برای این کودک اقدامی به غیر از عمل زیبایی نمی‌توان انجام داد زیرا چشم این کودک در دوران جنینی تشکیل نشده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه عدم تشکیل بخش هایی از چشم این کودک باید بررسی شود که آیا علت آن مصرف دارو در دوران بارداری بوده است یا عوامل ژنتیکی و یا اینکه در نسل‌های قبلی مشکلاتی وجود داشته است، افزود: به هرحال آنچه که مهم است دوستانی هستند که برای کمک به این کودک تلاش کرده‌اند و حتی بخش های درمانی و رسانه‌ها نیز همراهی کردند ولی متاسفانه در دنیا فعلاً برای این موارد هیچ راه حل درمانی وجود ندارد.

هاشمی در ادامه افزود: ضرورت دارد جراحی کیست روی چشم این کودک انجام شود، چون اندازه کیست در طول روز یا هفته تغییر می‌کند و روی پوست اثر می‌گذارد و گاهی اوقات هم ممکن است خود به خود سوراخ شود و عفونت ایجاد کند.

وی در پایان افزود: البته این عمل آنقدر اورژانس نیست ولی بهتر است ظرف هفته‌های آینده این عمل انجام شود.