تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۳:۳۰
کد مطلب : 81320
برای اولین بار در کشور/

نقشه راه سوخت در خوزستان اجرا می شود

مدیر عامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور گفت: برای اولین بار در کشور نقشه راه سوخت در استان خوزستان اجرا می شود.

 

به گزارش عصر ابادان نصرالله سیفی پیش از ظهر امروز در جلسه بهینه سازی مصرف سوخت که در استانداری خوزستان برگزار شد، عنوان کرد: سال گذشته تفاهم نامه ای بین وزرات کشور و نفت در راستای کاهش مصرف سوخت منعقد و سال ۸۹ به عنوان سال پایه برای کاهش شاخص های سوختی مشخص شد.

مدیر عامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور افزود: متاسفانه این شاخص در کشور ما جز پائین ترین شاخص ها در جهان محسوب می شود به همین دلیل در صورتی که این روند ادامه یابد در سال های آینده کشور ما وارد کننده مواد سوختی خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای ناقص طرح هدفمندی یارانه ها و اصلاح الگوی مصرف سوخت گفت: پس از بررسی های فراوان روش های مصرف کاهش سوخت شناسایی شدند و به زودی این اطلاعات در اختیار استانداری ها گذاشته می شود.

سیفی اظهار کرد: با توجه به آمار بالایی استفاده از انرژی و صنعتی بودن خوزستان، نقشه راه کاهش مصرف سوخت در کشور برای اولین بار در  این استان اجرا خواهد شد.

حکمت مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی آبادان نیز با حضور در این جلسه عنوان کرد: میزان مصرف بنزین استان در سال گذشته ۹۶۶ میلیون لیتر بوده که این میزان نسبت به سال ۹۲ حدود دو درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به مصرف ۳۷ میلیون لیتر نفت سفید استان در سال گذشته و کاهش مصرف در این محصول گفت: میزان برداشت نفت و گاز خوزستان در سال گذشته یک میلیارد و ۶۰۶ میلیون لیتر بوده که این میزان نسبت به مدت مشابه خود در سال ۹۲ حدود ۷.۲ درصد افرایش یافته است.

حکمت گفت: سال گذشته مصرف cng در خوزستان ۲۶۶ میلیون لیتر مکعب بوده که این شاخص نسبت به دو سال گذشته ۴ درصد کاهش داشته است.