تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۱:۳۹:۱۹
کد مطلب : 87611
رئیس شورای شهر آبادان مطرح کرد

نقش ناکارآمد اتاق بازرگانی آبادان در کمک به ایجاد فرصت‌های مناسب اقتصادی و تجاری

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان گفت: متاسفانه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان با توجه به کار بسته‌ای که تاکنون داشته نتوانسته نقش کارآمدی را در کمک به ایجاد فرصت‌های مناسب برای فعالان اقتصادی و تجار ایجاد کند.

 

حمید حنظل عیدانی اظهار کرد: یکی از مشکلات اساسی شهر آبادان، ساخت اقتصادی و فعالیت‌های مربوط به کسب و کار است.

وی از اتاق‌های بازرگانی به عنوان درگاه ورود به فعالیت‌های اقتصادی و بازرگانی در هر شهری نام برد و افزود: با توجه به اختیارات و توانمندی‌های بالای اتاق‌های بازرگانی، انتظار می‌رود تا مسیر رشد و توسعه فعالیت‌های بازرگانی و سیاست‌های بازرگانی مهیا شود.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان بر لزوم تلاش مسئولان اتاق بازرگانی برای بازگشت به جایگاه آن در پیش از جنگ تاکید کرد و گفت: پیش از جنگ تحمیلی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان به واسطه شکل فعالیت‌هایش در کشور سرآمد بود، اما در زمان حاضر این فضا با توجه به شکل کار بسته اتاق، ایجاد نشده است.

حنظل عیدانی یادآور شد: با توجه به اهمیت موضوع و فعالیت منطقه آزاد اروند، اتاق بازرگانی باید در زمینه فعالیت‌های اقتصادی نقش پررنگ‌تری داشته باشد.

وی اضافه کرد: افراد فعال در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی آبادان باید توانمند و جزو فعالان اقتصادی باشند و بتوانند در تعیین سیاست‌های بازرگانی منطقه نقش ایفا کنند.

*وجود ابهامات در انتخابات اخیر

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان با اشاره به انتخابات اخیر اتاق بازرگانی افزود: در شیوه برگزاری انتخابات در اتاق بازرگانی آبادان ابهاماتی وجود دارد که باعث می‌شود اتاق آن گونه که باید و شاید نتواند به فعالیت‌های خود ادامه دهد.

حنظل عیدانی با تاکید بر تجدید نظر کلی در این مبحث عنوان کرد: از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، فرماندار آبادان و سایر دستگاه‌های نظارتی می‌خواهیم تا در جهت حمایت و توانمندسازی اتاق بازرگانی آبادان کمک کنند.

وی تصریح کرد: شورای اسلامی شهر نیز بر اساس وظیفه نظارتی خود موظف است تا انتظارات مردم از اتاق بازرگانی را جهت اطلاع به گوش مسئولان امر برساند.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان در پایان، ابراز امیدواری کرد تا در آتیه‌ای نزدیک پاسخ مناسبی از سوی مسئولان در خصوص انتخابات اخیر این اتاق با بررسی اسناد و مدارک موجود که نسخه‌ای از آنها نیز در اختیار شورا قرار دارد، داده شود.

منبع:  فارس