تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۱:۲۷:۳۵
کد مطلب : 60356

نقش همسر بغدادی در انفجار سفارت ایران

یکی از اعضای بازداشت شده گروهک «عبدالله عزام» اعتراف کرد که همسر سابق سرکرده داعش ماهانه ۱۰ هزار دلار به گروهک مذکور می‌داده است.

 روز پنجشنبه (۲۷ آذر) رسانه‌های لبنانی از جمله روزنامه الاخبار از بازداشت یکی دیگر از اعضای بارز گروهک تروریستی «عبدالله عزام» در این کشور خبر دادند.

گروهک عبدالله عزام، گروهکی است که سفارت مهیب مقابل سفارت ایران در بیروت، را بر عهده گرفت و در آن چندین نفر از جمله رایزن فرهنگی ایران به شهادت رسید.

روزنامه الاخبار روز جمعه از اعترافات «محمود. ا» ملقب به «محمود العطار» (متولد ۱۹۸۹) خبر داد و نوشت که العطار اعتراف کرده است که واسطه تبادل پول میان همسر سابق سرکرده اصلی داعش و سرکرده گروهک عبدالله عزام بوده است.

الاخبار نوشت: از تحقیقات به عمل آمده از عامل انفجارهای الطیونه و ضهرالبیدر (دو انفجاری که ژوئن -تیرماه- گذشته در لبنان رخ داد) این اطلاعات به دست آمد که وی حلقه وصل «سجی الدلیمی» (همسر سابق ابوبکر البغدادی سرکرده داعش) و «سراج الدین زریقات» سخنگوی (گروهک) عبدالله عزام بوده و سجی ماهانه ۱۰ هزار دلار از طریق این عامل، به زریقات می‌داده است.

الاخبار افزود: عامل انفجارهای الطیونه و ضهرالبیدر اقرار کرد که او واسطه تبادل این مقدار پول بوده است.

بنا بر این گزارش، العطار چندی پیش پس از آنکه گشتی اطلاعات لبنان به او مشکوک شد، او را همزمان با بازداشت الدلیمی، بازداشت کرد.

منبع: فارس