تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۶:۴۷
کد مطلب : 113959

نقوی: برجام ۲ پیوست قانونی دارد

نقوی حسینی گفت: دولت باید بداند که اجرای برجام در کشور ما فقط مبتنی بر متن برجام نیست و ۲ پیوست قانونی همراه آن است.

نقوی: برجام 2 پیوست قانونی دارد

نماینده مردم ورامین در مجلس با بیان اینکه باید به یاوه‌گویهای امریکاییها پاسخ محکم و انقلابی داده شود، گفت: دولت از دیپلماسی «التماسی» کناره گیری کند.

سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌گو با تسنیم، درباره دیدار اخیر نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب و فرمایش ایشان مبنی بر اینکه امریکاییها همچنان بدعهدی و بدقولی می‌کنند و نباید به آنها اعتماد کرد، اظهارکرد: رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی، براساس تحلیل درست و تجربه است که باید برای همه مسئولین نظام فصل الخطاب باشد.

وی در ادامه ۳ اقدام فوری وزارت امورخارجه را نسبت به بدقولی آمریکاییها لازم دانست و تصریح کرد: اول باید به یاوه‌گویها امریکا پاسخ محکم، صریح و انقلابی داده شود و اجازه ندهیم هرز چندگاهی رئیس‌جمهور، وزارت امورخارجه، نامزدهای ریاست جمهوری و کنگره امریکا به ملت ما جسارت کنند. دوم اینکه با استفاده از متن برجام اقدامات قانونی صورت گیرد و دولت از دیپلماسی «التماسی»کناره‌گیری کند. نماینده مردم ورامین در مجلس اجرای پیوستهای برجام را اقدام سوم وزارت امورخارجه دانست و تاکید کرد: دولت باید بداند که اجرای برجام در کشور ما فقط مبتنی بر متن برجام نیست و ۲ پیوست قانونی همراه آن است.

نقوی حسینی تاکید کرد: ابلاغیه ۸ بند رهبر معظم انقلاب و ۹ بند مصوب مجلس شورای اسلامی پیوستهای برجام است که باید اجرایی و عملیاتی شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در اجرای برجام کوتاهی شده و باید دولت پاسخگوی مجلس باشد، اظهار کرد: نمایندگان مردم مطالبه‌گر حقوق قانونی ملت هستند و دولت را موظف می‌دانند تا به وظایفی که در برجام اشاره شده، عمل کند.