تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۰۲:۵۰:۵۲
کد مطلب : 113933
هم‌زمان با ماه مبارک رمضان در کانون برپا است

نمایشگاه کتاب «اندیشه‌های سبز» در خرمشهر

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم‌زمان با ماه مبارک رمضان نمایشگاه کتاب «اندیشه‌های سبز» را در خرمشهر برپا کرده است

خوزنیوز: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم‌زمان با ماه مبارک رمضان نمایشگاه کتاب «اندیشه‌های سبز» را در خرمشهر برپا کرده است.

به گزارش خوزنیوز؛ نرگس مرادی نصرآبادی مسوول کانون شماره ۳ خرمشهر با اعلام این خبر گفت: نمایشگاه کتاب «اندیشه‌های سبز» با موضوع نماز، روزه و دعا برای کودکان و نوجوانان ۷ تا ۱۷ سال خرمشهری در کانون پرورش فکری شماره ۳ این شهرستان برپا شده است.

وی افزود: در این نمایشگاه ۲۲ عنوان کتاب با موضوع نماز، روزه و دعا همچون: روزه، نماز فرشته، خدا، جشن تکلیف، گردنبند، چهل حدیث، کاش خانه‌های شکلاتی وجود داشتند، گنبد طلایی، بچه‌ها صبر کنید، رو به روی او، حضور قلب در نماز، دوستت دارم ای خدای مهربان، آشنایی با سوره‌های قرآن، نماز هواپیما، روش آسان تعلیم قرآن، یک حدیث یک حکایت، دعاهای زمینی پدربزرگ، فرهنگ‌نامه‌ی نماز، فراگیری و آموزش قرآن کریم، دعای موش کوچولو، کلوچه‌های خدا و در جستجوی خدا در معرض دید کودکان و نوجوانان قرار گرفته است.

مرادی نصرآبادی با اشاره به این‌که مربیان کانون هر روز در ماه مبارک رمضان یک کتاب را به کودکان و نوجوانان معرفی کنند اضافه کرد: این نمایشگاه تا پایان این ماه پرفیض و برکت آماده استقبال از کودکان و نوجوانان خرمشهری است که می‌توانند همه‌روزه به‌جز روزهای تعطیل از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۳۰ ضمن بازدید از نمایشگاه در برنامه‌های جانبی آن نیز شرکت کنند.

این مسوول فرهنگی هدف از برپایی این نمایشگاه را ترویج فرهنگ مطالعه در بین کودکان و نوجوانان عنوان کرد و یادآور شد: دیگر هدف کانون با برپایی این نمایشگاه، تربیت دینی و تقویت اعتقادات مذهبی آینده‌سازان ایران اسلامی است.

گفتنی است؛ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان در شهرهای اهواز، ایذه، آغاجاری، بهبهان، باغملک، ماهشهر، رامشیر، امیدیه، بندر امام، هندیجان، آبادان، خرمشهر، حمیدیه، سوسنگرد، بستان، ملاثانی، شوشتر، دزفول، اندیمشک، لالی، مسجدسلیمان، گتوند، رامهرمز، شوش، کارون، هویزه، شادگان و هفتکل، ۵۸ مرکز ثابت، سیار و پستی دارد که هم‌زمان با ماه مبارک رمضان با اجرای برنامه‌های مذهبی میزبان کودکان و نوجوانان هستند و کودکان و نوجوانان را با قرآن کریم، احادیث و احکام آشنا می‌کنند.