تاریخ انتشار خبر: ۹ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۰۰:۴۲:۱۴
کد مطلب : 19269
گزارش از شش استان کشور؛

نمایش اقتدار سپاهیان و بسیجیان در رزمایش الی بیت المقدس

رزمایش الی بیت المقدس صبح امروز و به صورت همزمان در شش استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، سمنان، قم و تهران برگزار شد .

عصر آبادان – به گزارش  شبکه اطلاع رسانی دانا رزمایش دو روزه الی بیت‏المقدس با رمز ˈمحمد رسول‏اللهˈ صبح امروز  پنجشنبه در شش  استان کشور آغاز شد.

 

نمایش اقتدار سپاهیان و بسیجیان در رزمایش الی بیت المقدس

معاون عملیات بسیج مستضعفین گفت: امروز و فردا شش سپاه استانی رزمایش‌های الی بیت‌المقدس گردان‌های واکنش سریع بیت‌المقدس و کوثر خود را برگزار می‌کنند.

براساس این گزارش ،سردار نصرت‌الله سیف معاون عملیات بسیج مستضعفین با اعلام اینکه دور دوم سلسله رزمایش‌های الی بیت المقدس تا کنون در ۲۲ سپاه استانی برگزار شده است، اظهار داشت: امروز و فردا شش سپاه استانی دیگر رزمایش‌های الی بیت‌المقدس گردان‌های واکنش سریع بیت‌المقدس و کوثر خود را برگزار می‌کنند.

وی گفت: سپاه سید الشهدا(ع) استان تهران، سپاه علی ابن ابیطالب (ع) استان قم، سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان، سپاه جواد الائمه (ع) استان خراسان شمالی، سپاه امام رضا (ع) استان خراسان رضوی و سپاه انصار الرضا (ع) استان خراسان جنوبی با فراخوانی و اعلام آماده‌باش به گردان‌های بیت‌المقدس و کوثر خود که پایگاه پایه و حوزه پایه هستند، برای اغاز این رزمایش‌ها آماده شده اند.

سیف در ادامه با بیان اینکه هدف از انجام سلسله رزمایش‌های الی بیت‌المقدس به صورت هر ساله در سطح بسیج در سراسر کشور تقویت توان سخت، نیمه سخت و نرم بسیجیان است، افزود: با این اقدامات گردان‌های واکنش سریع بسیج با نام بیت‌المقدس و کوثر برای مقابله با تهدیدات سخت، نیمه سخت و نرم آماده شده و همین امر موجب امیدواری دوستان انقلاب اسلامی و یاس و ناامیدی دشمنان خواهد بود.

وی با بیان اینکه این رزمایش تحت هدایت قرارگاه تاکتیکی بسیج برگزار می‌شود، گفت: این رزمایش به صورت همزمان در تمام شهرستان‌های این استان‌ها با اجرای رزمایش پدافند غیرعامل و عملیات دفاع از کوی و برزن و بر اساس آموزش‌های ارائه شده به منظور مقابله با تهدیدات نرم، نیمه سخت و سخت و ارتقای توان نیمه نرم و نیمه سخت بسیج برگزار می‌شود.

معاون عملیات بسیج مستضعفین اظهار داشت: گردان‌های شرکت‌کننده در این رزمایش، آموزش‌های لازم در تاکتیک‌های رزم روزانه و شبانه را طی کرده‌اند.

معاون مقاومت مردمی و عملیات بسیج افزود: این رزمایش‌ها که امسال با ظرفیت ۲ برابری نسبت به سال گذشته برگزار شده و در حال برگزاری است در واقع برابر طرح‌ریزی‌های سال ۹۲ و اجرای فراخوانی‌ها و آموزش‌های تاکتیکی رزم شبانه و روزانه و در نهایت آزمون همه آموزش‌ها به اجرا در می‌آید.

دبیر قرارگاه امام هادی (ع) درباره نظارت بر این رزمایش‌ها، تصریح کرد: این رزمایش‌ها به داوری هیئت‌هایی از ستاد کل نیروهای مسلح، ستاد فرماندهی کل سپاه و سازمان بسیج مستضعفین گذاشته می‌شود و علاوه بر این در هر رزمایش از استان‌های مجاور استان برگزارکننده دعوت می‌شود تا برای کسب تجربه بیشتر در قرارگاه فرعی و تاکتیکی رزمایش حاضر شوند.

* برگزاری رزمایش بزرگ الی بیت المقدس در شهرستان‌های استان خراسان جنوبی

بنابر گزارش سایت خاورستان  ، معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا علیه السلام خراسان جنوبی‌از آغاز رزمایش بزرگ الی بیت المقدس با عنوان “فاطمیون” در این استان و همزمان با ۵ استان شرقی کشور خبر داد و افزود: این رزمایش در ۱۲ قرارگاه به مرکزیت قرارگاه امام هادی علیه السلام واقع در ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند و با حضور ۱۰۰گردان بسیج در سراسر استان، شامل گردان های الی بیت المقدس بسیج (واکنش سریع)، عاشورا، الزهرا(س)، کوثر(س) و امام علی(ع) اجرا می گردد.

سرهنگ علی قاسمی ابراز داشت: این گردان‌ها تمرین و آموزش لازم را از یک ماه قبل آغاز کرده و امروز و فردا در تجمعی بزرگ رزمایش را اجرا می کنند.

وی خاطرنشان کرد: روز اول مرحله تجهیز و آموزش است و در روز دوم مرحله قدرت عملی همراه با آتش(مرحله اصلی) را شاهد خواهیم بود.

 معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا علیه السلام اضافه کرد: از ۱۹ گردان عملیاتی، ۴ گردان مسوولیت اجرای عملیات تأخیری را برعهده دارند (که اولین گردان های نزدیک برای جلوگیری از پیش روی نمادین هستند ) و سایر گردان ها، عملیات دفاع از کوی و برزن را در مرکز استان (بیرجند)، قاین، سرایان، فردوس، بشرویه و طبس پیاده سازی می کنند.

وی با بیان این‌که عملیات همراه با آتش از ساعت ۹:۳۰ صبح شروع شده و تا ساعت ۱۴ ادامه دارد، افزود: باید مردم آماده شنیدن صداهای خمپاره و سلاح باشند و از شنیدن آن دچار اضطراب و نگرانی نشوند این فقط یک عملیات نمایشی است و به هیچ کسی آسیبی نمی رساند.
معاون هماهنگ‌ کننده سپاه انصارالرضا(ع) ادامه داد: عملیات ویژه شهری در شهرستان بیرجند برای حفظ و حراست از ادارات و مراکز مهم دولتی توسط گردان امام علی(ع) برگزار می‌شود.
قاسمی از حضور حجت الاسلام و المسلمین رئیسی قائم مقام قوه قضاییه در این رزمایش خبر داد و گفت: مسئولانی از ستاد کل نیروهای مسلح برای بازدید از این رزمایش در بیرجند حضور خواهند داشت.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه طبس گفت: رزمایش فاطمیون ویژه‌ی گردان های بیت المقدس با حضور۵۰۰ نیرو، طی ۴۸ ساعت در اردوگاه قدس این شهرستان برگزارشد.

وی افزود: مرحله اصلی رزمایش که با هدف ارتقاء توان و آمادگی رزم گردان‌ها برنامه‌ریزی شده است، شامل تجمع گردان‌ها و کلیه اقشار بسیج و با حضور مسئولین ادارات و نهادها خواهد بود و در پایان نیروهای گردان به صورت سازمان یافته در مراسم عبادی، سیاسی نماز جمعه حضور یافتند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سربیشه گفت: این رزمایش در روزهای پنج شنبه و جمعه، هشتم و نهم اسفندماه به مدت ۴۸ ساعت و به استعداد یک گردان از بخش مرکزی سربیشه در منطقه عملیاتی همت‌آباد برگزار شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سربیشه ادامه داد: در این رزمایش انفجارها و تیراندازی توسط بسیجیان انجام شد که شبیه‌سازی عملیات تاخیری خواهد بود و یک هفته قبل از رزمایش نیز میدان تیر برای بسیجیان برگزار شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند گفت: رزمایش فاطمیون با حضو چهار گردان بیت‌المقدس، کوثر و امام علی(ع) و امداد و نجات به مدت دو روز در اسفندماه سال جاری در سطح شهر بیرجند برگزار می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند خاطرنشان کرد: این رزمایش شامل برنامه‌ریزی‌های آموزشی، تمرینات یگانی و شرکت در تجمع گسترده بسیجیان است.
این مقام مسئول ادامه داد: در این رزمایش سعی شده است بخش اعظم توان بسیجیان و پایگاه‌های مقاومت در جهت تبلیغات این رزمایش استفاده شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند با بیان اینکه اطلاع‌رسانی برای برقراری آرامش در شهر از طریق بلندگوهای سیار و مساجد انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: مسیر بیدخت و شهید محلاتی، ساکنین بلوار پیامبر اعظم(ص)، غفاری، پاسداران، مدرس، ساکنین نزدیک بلوار شهید صیاد شیرازی و شهید ناصری، ساکنین نزدیک کمربندی شوشود، ساکنین مسکن مهر الهیه، موسی بن جعفر و کاظمیه اطلاع‌رسانی کامل می شوند.

وی اذعان داشت: حرکت خوروهای سنگین و آمبولانس در سطح شهر و حرکت وسیله‌های سبک و موتورسواران به سمت نماز جمعه از دیگر برنامه‌های این رزمایش است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند با بیان اینکه این دومین رزمایشی است که گردان بیت‌المقدس برگزار می‌کند، گفت: این رزمایش زمینی است که با شرکت در نماز جمعه به پایان می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: این رزمایش با هدف حفظ آمادگی و بالا بردن توان رزم بسیجیان و تمرین تاکتیک‌های مختلف برای مقابله با تهدیدات احتمالی دشمن برگزار می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس گفت: گردان بیت‌المقدس ۳۷۱ فردوس همزمان با سراسر استان در رزمایش بزرگ الی بیت المقدس با عنوان “فاطمیون”؛ ۸ و ۹ اسفندماه شرکت می‌کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس به محل برگزاری این رزمایش اشاره کرد و افزود: شهروندان فردوسی، خانواده معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران و کلیه علاقمندان می‌توانند از نزدیک شاهد رزمایش فاطمیون که در ارتفاعات الله‌آباد این شهرستان برگزار می‌شود بوده اند.

وی از مقابله با نیروهای دشمن به صورت ضد هلی‌برن به عنوان یکی از برنامه‌های این رزمایش یاد کرد و گفت: کنترل معابر وصولی، دفاع از مراکز مهم شهرستان از جمله اقداماتی است که در این رزمایش اجرا  شد.

این مقام مسوول هدف از برگزاری این رزمایش را ارتقای سطح آمادگی رزمی و تمرین و آشنایی بسیجیان با تاکتیک‌های مقابله با تهدید سخت، نیمه‌ سخت، نرم و افزایش اقتدار گردان‌ها اعلام کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نهبندان از حضور گردان‌های بیت‌المقدس و اقشار بسیجیان نهبندان در رزمایش الی بیت‌المقدس در این شهرستان خبر داد.

این مقام مسئول یادآور شد: قبل از اجرای این رزمایش آموزش‌هایی از قبیل آموزش سلاح‌های سازمانی، پدافند غیرعامل، امداد و نجات و تخمین مسافت به بسیجیان آموزش داده شده است تا هر آنچه که یک بسیجی نیاز دارد فرا گیرد و در زمان لازم بتواند آن‌ها را اجرا کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قاین گفت: رزمایش بزرگ الی بیت‌المقدس همزمان با سراسر استان در روزهای پنج‌شنبه و جمعه در پادگان قدس قاین برگزار شد.

وی هدف از اجرای اینگونه رزمایش‌ها را حفظ و ارتقای توان رزمی نیروهای بسیجی در مقابله با دشمنان و بدخواهان نظام دانست و افزود: گردان‌های شرکت‌کننده در این رزمایش صبح امروز از سه نقطه شهر به سمت پادگان قدس حرکت کرده و مسیر را پیاده پیمودند.
این مقام مسئول در سپاه قاین تصریح کرد: علاوه بر برنامه‌های آموزشی و کلاس رزمی و فرهنگی در این دو روز حلقه‌های شجره طیبه صالحین هم اجرای برنامه خواهند داشت و با توجه به اهمیت شجره طیبه صالحین در کنار این رزمایش که یک برنامه رزمی است از شجره طیبه صالحین هم غافل نخواهیم شد.

وی یادآور شد: علاوه بر سه گردان شهید شوشتری حوزه شهید هاشمی‌نژاد، فدائیان ولایت آرین شهر و سیدالشهداء خضری، پنج گردان از سایر اقشار در روز جمعه در صبحگاه مشترک شرکت خواهند کرد و توان نظامی نیروهای شرکت‌کننده را خواهند دید.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه انصارالرضا(ع) از حضور یک گردان کوثر خواهر در رزمایش الی بیت‌المقدس استان در راستای ماموریت‌های پیش‌بینی شده در بحث امداد و نجات خبر داد.

این مسئول اظهار داشت: این گردان از حوزه مقاومت فاطمه‌زهرا(س) بیرجند در این رزمایش شرکت می‌کند.

فرمانده حوزه بسیج ادارات شهرستان بیرجند گفت: بسیج ادارات در قالب گردان امداد و نجات و تأمین امنیت و حفاظت فیزیکی از اماکن قابل حفاظت و حساس شهر بیرجند در رزمایش الی بیت‌المقدس نقش آفرین است.

فرمانده بسیج مساجد و محلات سپاه انصارالرضا(ع) گفت: فلسفه رزمایش الی بیت‌المقدس این است که بسیج در کنار فعالیت‌های فرهنگی، نیروهای خود را در زمینه رزمی و نظامی نیز آماده کند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۲۰ درصد فعالیت‌‌های بسیج را فعالیت‌های رزمی و نظامی تشکیل می‌دهد.
این فرمانده یادآور شد: در استان خراسان جنوبی به ازای هر حوزه مقاومت برادر، یک گردان الی بیت‌المقدس شکل گرفت.

این فرمانده تاکید کرد: در این رزمایش یک گردان به نام عاشورا از ادارات بیرجند و مابقی از مساجد، محلات و عشایر شرکت می‌کنند.

فرمانده بسیج مساجد و محلات سپاه انصارالرضا(ع) تصریح کرد: وظیفه سازمان بسیج محلات و مساجد در این رزمایش فراخوانی گردان‌ها، سازماندهی و جایگزین‌ کردن افراد در این رزمایش است.
وی به فعالیت‌‌های بسیج محلات در این رزمایش اشاره کرد و افزود: آموزش‌های قبل از رزمایش، تهیه البسه ۱۰ گردان جدید متحدالشکل، حضور نیروها در میدان تیر و دادن آموزش‌های لازم از جمله اقدامات بسیج محلات و مساجد است.
این فرمانده خاطرنشان کرد: حوزه‌های مقاومت نوک پیکان انجام این ماموریت در رزمایش را دارند که خدمات پشتیبانی و جابه‌جایی نیروها است و بحث نظامی و رزمی بر عهده ما نیست.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بشرویه از برگزاری رزمایش بزرگ الی بیت المقدس (فاطمیون) در بخش ارسک از توابع شهرستان بشرویه خبر داد.

وی با تاکید بر حضور فعال بسیجیان در عرصه‌های مختلف کشور اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری بسیجی باید در وسط میدان باشد تا از ارزش‌های انقلاب نگه‌داری کند، بدون شک ملت ولایتمدار ایران اسلامی با آگاهی، بصیرت و درایت خود همواره در طول تاریخ انقلاب اسلامی از ارزش‌های الهی دفاع کرده و مطمئناً هیچ گاه ذره‌ای از آرمان‌ها و اعتقادات مقدس خود عقب نشینی نخواهند کرد.

مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی گفت: بسیجیان جامعه پزشکی در رزمایش الی بیت‌المقدس در پست امدادگران به کارگیری می‌شوند و خدمات امدادی و بهداشتی ارائه می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: پزشکان و پرستاران بسیج جامعه پزشکی و امدادگران بیت‌المقدس در سازمان بهداری رزم گردان‌ها برای خدمت‌رسانی در رزمایش بکارگیری شدند.
مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان جنوبی تصریح کرد: در این رزمایش پزشکان بسیج جامعه پزشکی در شهرستان‌های بیرجند، قاین، نهبندان، فردوس و طبس خدمت‌رسانی می‌کنند.

* برگزاری رزمایش «الی بیت‏ المقدس» با رمز «محمد رسول الله »در سراسر استان سمنان 

سایت مرآت در این رابطه نوشت ، رزمایش «الی بیت‏ المقدس» به صورت متمرکز زمانی و غیرمتمرکز مکانی در هشت شهرستان مهدیشهر، سمنان، گرمسار، دامغان، آرادان، شاهرود، میامی و سرخه برگزار شده است.

بر اساس این گزارش ، مرحله دوم سلسله رزمایش‏های «الی بیت‏ المقدس» ۴۸ ساعته ناحیه‏ای با رعایت اصول پدافندی غیرعامل منطقه‏ای با اجرای عملیات دفاع از کوی و برزن و ۲۴ ساعت گردان‏های کوثر با اجرای عملیات مقابله با اغتشاشات، امداد و نجات در استان سمنان برگزار می ‏شود.

تقویت توان سخت، نیمه سخت و نرم بسیجیان، ایجاد و افزایش مهارت‏های عمومی ارکان و اجزای گردان‏های بیت ‏المقدس و کوثر متناسب با مأموریت‏ها و به منظور یادآوری و بازآموزی آموزش‏ها برای ارکان گردان‏ها، افزایش توان و آمادگی‏های رزمی بسیجیان، روحیه ایثارگری و همچنین حفظ و انسجام گردان‏ها از اهداف برگزاری رزمایش های الی بیت المقدس است..

تاکتیک‏های تاخت، هلی برن، ضد هلی برن، پدافند دورادور، مقابله با اغتشاشات و ناآرامی‏ها، امداد و نجات، پدافند غیرعامل، راهپیمایی‌های تاکتیکی شبانه، کنترل معابر اصولی، دفاع از مراکز حساس با رعایت اصول پدافند غیرعامل از جمله برنامه های پیش بینی شده در این رزمایش است.

بنابراین گزارش در روز اول برگزاری رزمایش ، برنامه‌ها و کلاس‌های آموزشی برگزار شد و روز دوم، صبح‏گاه مشترک در تمام شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.

این رزمایش با حضور گردان‌های بیت‌المقدس، عاشورا و امام علی (ع) حضور دارند و گردان بیت‏ المقدس، امام علی (ع) و کوثر در رزمایش شرکت می‏ کنند و گردان‌های عاشورا، الزهرا (س) و امام حسین (ع) در صبح‏گاه مشترک در روز همایش حضور دارند

* برگزاری رزمایش الی بیت‌المقدس اعلام آمادگی قدرت دفاعی  بسیجیان به دشمنان نظام است

سرهنگ پاسدار عباس مطهری فرمانده سپاه شاهرود  رزمایش رزمی فرهنگی الی بیت‌المقدس را دفاع از سرزمین و محدوده جمهوری اسلامی و مقابله با ناامنی‌های داخلی را از جمله وظایف تعریف شده برای سپاه و بسیج بر شمرد و خاطر نشان کرد:دفاع مقدس قله افتخارات سپاه و بسیج است و در کنار هجمه دشمنان به کشور در کنار ارتش و سایر رزمندگان در مقابل دشمن ایستادند و حماسه آفرینی کردند.

وی رزمایش الی بیت المقدس را  نماینگر قدرت بسیجیان به دشمنان دانست و افزود:این رزمایش دو روزه با حضور گردان‌های بیت‌المقدس برادران و گردانهای کوثر خواهران  در منطقه عمومی شاهرود برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: برنامه‌های فرهنگی ، رزمی،برنامه‌های امداد و نجات و تخلیه اماکن پادگانی در قالب پدافند غیرعامل و برنامه‌های دفاع از نقاط حساس و مهم شهرستان، کنترل مسیرهای ورودی، پدافند دورادور و مانور ضد هلیبرن در قالب دفاع از کوی و برزن از جمله برنامه های اجرایی در این رزمایش است.

وی افزود: با توجه به سخن رهبرفرزانه انقلاب«بسیج برای جوانان شورآفرین،برای دوستان امید آفرین و برای دشمنان بیم آفرین است» امیدواریم با این رزمایش‌ها این موضوع محقق شود.

*برگزاری رزمایش الی بیت‌المقدس۲ در دل کویر

قنبری ، فرمانده سپاه گرمسار افزایش آمادگی جسمی و روحی بسیجیان  و سازماندهی نیروهای بسیجی و استفاده از ظرفیتها و توان بسیج در زمانهای بحران را از جمله اهداف برگزاری این رزمایش بر شمرد و گفت:مهمترین برنامه‌های اجرایی در این رزمایش آموزش تئوری و اجرای عملی عملیاتها، پدافند غیرعامل و راهپیمایی تاکتیکی شبانه و دفاع از کوی و برزن است.

فرمانده سپاه گرمسار با اشاره به اهمیت نقش برگزاری رزمایش ها در حفظ آمادگی دفاعی نیروها خاطر نشان کرد:این رزمایش به مدت دو روز و به صورت صددرصد صحرایی در دل کویر گرمسار برگزار می‌شود.
* رزمایش الی بیت المقدس خراسان شمالی در حال برگزاری است
به گزارش سایت اترک نیوز ، رزمایش بزرگ الی بیت المقدس با عنوان “مرزبانان غیور، با ولایت تا ظهور” در استان خراسان شمالی همزمان با ۵ استان شرقی از صبح امروز در بجنورد مرکز خراسان شمالی و شهرستان های بجنورد، شیروان، اسفراین، مانه و سملقان، فاروج، جاجرم، گرمه و راز و جرگلان آغاز شده است.
معاون عملیات سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی گفت: رزمایش الی بیت المقدس با شعار “مرزبانان غیور، با ولایت تا ظهور” ۸ و ۹ اسفند ماه سال جاری در استان اجرا می شود.
سرهنگ اسماعیل فرجی، با بیان اینکه بیش از ۲۰ گردان بیت المقدس و کوثر در این رزمایش شرکت می کنند، افزود: این رزمایش به صورت همزمان در شهرستان های بجنورد، شیروان، اسفراین، مانه و سملقان، فاروج، جاجرم، گرمه و راز و جرگلان برگزار می شود.
سرهنگ فرجی اضافه کرد: رزمایش الی بیت المقدس در بجنورد، مرکز خراسان شمالی در منطقه عمومی علی آباد آغاز شده است .
معاون عملیات سپاه جوادالائمه(ع) خراسان شمالی بیان داشت: مردمی کردن دفاع و پایان ناپذیری نبرد رزمی، سازماندهی، آموزش، ارتباط مستمر و بکارگیری بسیجیان در تکمیل و توسعه سازمان رزم، ایجاد آمادگی رزمی در گردان بسیج از جمله اهداف برگزاری این رزمایش است.
سرهنگ فرجی افزود: رزمایش الی بیت المقدس بسیج با اجرای عملیات های دفاع از کوی و برزن، پدافند غیر عامل، امداد و نجات، مقابله با نا آرامی های شهری، دفاع از مراکز حساس و مهم، کنترل معابر وصولی و ورودی و با اجرا و تمرین تاکتیک های عملیات تأخیری، تاخت و ضد هلی برن، راهپیمایی تاکتیکی شبانه و برگزاری نشست های بصیرتی و روشنگری و حلقه های صالحین در سطح استان برگزار می گردد.
سردار حسینعلی یوسف علیزاده فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه (ع) اظهار داشت : دشمنان و بدخواهان از بدو پیروزی انقلاب دائماً در حال مقابله با انقلاب شکوهمند  هستند و از هر عملی دریغ ندارند.
 وی افزود : مبنا و پایه اصلی همه آمادگی ها و گره گشایی های نظام مردم هستند و  زیر ساخت و پایه دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ، حضور مکتبی و آرمان خواهانه مردم است ، همچنین ما در حوزه  آمادگی دفاعی وظیفه داریم دشمن را در بدبینانه ترین وضعیت فرض کنیم و آماده مقابله با او باشیم .
سردار حسینعلی یوسف علیزاده  بابیان شرکت گردان های ” الی بیت المقدس  و کوثر ” بسیج ، به استعداد ۱۷ گردان در این رزمایش تصریح کرد : کلید طلایی مقابله با دشمنان بسیج است و در واقع بسیج سپر نظام  و مشت درشت در میدان های دفاع از ارزشهاست.
فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه (ع)  اهداف این رزمایش را دفاع از کوی و برزن و پدافند غیرعامل با تکیه بر عملیات امداد و نجات  دانست و افزود : عملیات تاخیری ، پدافند غیر عامل ، امداد و نجات ، تاخت ، ضد هلی برن و کنترل ناآرامی ها و اغتشاشات از جمله  اقدامات در این رزمایش می باشند.
سرهنگ محمدرضا شجاع فرمانده سپاه بجنورد نیز از حضور یک گردان کوثر خواهر در رزمایش الی بیت‌المقدس در این استان خبر داد.
وی با بیان اینکه حضور این گردان در راستای ماموریت‌های پیش‌بینی شده در بحث امداد و نجات است خاطرنشان کرد:هدف از حضور خواهران در این رزمایش آمادگی لازم برای ماموریت‌های پیش‌رو است.
سرهنگ شجاع فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بجنورد اضافه کرد: مهم‌ترین وظیفه حضور گردان کوثر در این رزمایش امداد و نجات در محدوده رزمایش می‌باشد و این گردان از قرارگاه مقاومت فاطمه‌ الزهرا(س) حوزه اسیه و رقیه بجنورد در این رزمایش شرکت می‌کند.
به گزارش اترک نیوز از محل برگزاری رزمایش ،تمرین تاکتیکی و عملیات تاخیری ،تاخت و ضد هلی برن تا ساعاتی دیگر در یکی از نواحی برگزار می شود و همزمان با رزمایش بیت المقدس در بجنورد تمرین تاکتیکی گردان امنیتی امام علی (ع) در حال برگزاری است .
* آغاز رزمایش الی بیت المقدس در گرمه
بنابراین گزارش از گرمه ، رزمایش بزرگ الی بیت المقدس با شعار ” مرزبانان غیور با ولایت تا ظهور ” در شهرستان گرمه آغاز شد .
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان گرمه گفت : رزمایش الی بیت المقدس با شعار ” مرزبانان غیور با ولایت تا ظهور ”  از ساعت ۸ صبح امروز  آغاز و تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.
وی افزود: این رزمایش در روز اول در اردوگاه شهید شوشتری در محل دبیرستان مدرس گرمه برگزار خواهد شد و بسیجیان با روشهای مبارزه با ناآرامی های شهری آشنا خواهند شد .
فغانی افزود: از صبح روز دوم رزمایش با عملیات تاخیری و دفاع از کوی و برزن در پایگاه شهید محمدزاده و منطقه جلگه حوز ادامه خواهد یافت.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان گرمه هدف از برگزاری این رزمایش را ارتقاء آمادگی نیروهای بسیج در مقابله با تحرکات احتمالی دشمن بیان داشت و افزود: عملیات در سه بخش ماموریت سخت ، ماموریت متوسط و جنگ نرم اجرا خواهد شد .
* رزمایش «الی بیت المقدس» در مانه و سملقان آغاز شد
به گزارش اترک نیوز ، صبح امروز رزمایش «الی بیت المقدس» در  شهرستان مانه و سملقان آغاز شد.
سرهنگ چمن، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان هدف از برگزاری این رزمایش را حفظ آمادگی لازم در بسیج و آمادگی هر چه بهتر مقابله با هر تهدیدی را عنوان کرد.
شعار اصلی این رزمایش ” مرزبانان غیور با ولایت تا ظهور گردانهای «الی بیت المقدس» شهرستان مانه و سملقان ” انتخاب شده است.
* رزمایش الی بیت‌المقدس با شرکت ۲ گردان در اسفراین
بنا براین گزارش ،سپهر آئین سرهنگ حمید معینفرمانده ناحیه مقاومت بسیج اسفراین اظهار کرد: این رزمایش با شرکت دو گردان بیت المقدس در پادگان قدس سپاه و همچنین سطح شهر برگزار شد.
وی بیان داشت: رزمایش الی بیت‌المقدس به صورت پدافند غیرعامل، امداد و نجات، مقابله با نا آرامی‌های شهری، دفاع از مراکز حساس و مهم، اجرای عملیات‌های تأخیری، تاخت و ضد هلی برن است.
 * برگزاری رزمایش الی بیت المقدس در سراسر استان خراسان رضوی 
سایت صبح توس نیز با اشاره به برگزاری رزمایش الی بیت المقدس در استان خراسان رضوی ، نوشت : سردار غیاثی، جانشین فرماندهی سپاه امام رضا(ع) با بیان اینکه رزمایش الی بیت المقدس، متشکل از ۶۶گردان از بسیج محلات، ۹ گردان کوثر از خواهران بسیجی و یک گردان از بسیج کارمندان آغاز شد، تصریح کرد: روز اول رزمایش بصورت صامت و روز دوم بصورت آتش واقعی انجام می گردد.

وی افزود:  رزمایش الی بیت المقدس توسط گردانها که متشکل از ۹ دسته هستند، با هدایت فرماندهی قرارگاه امام هادی (ع) در دو روز برگزار می شود .

به گفته غیاثی، سردار فضلی جانشین فرماندهی بسیج مستضعفین ، فرماندهی رزمایش الی بیت المقدس را در ۵ استان با محوریت خراسان رضوی را  بر عهده دارد.

جانشین سپاه امام رضا(ع)، هدف از برگزاری رزمایش را بنابر فرمایش رهبری، بالا بردن توان رزمی بسیجیان دانست.

 

* نمایش صلابت بسیجیان استان تهران در رزمایش گردان های بیت المقدس   

رزمایش الی البیت المقدس در استان تهران به حضور۳۳ گردان از نیروهای بسیجی در قالب دفاع از کوی برزن و پدافند غیر عامل با رمز محمد رسول الله(ص) آغاز شد.

به گزارش سایت  آفتاب ری بوربورثانی جانشین فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران گفت: این رزمایش در ۱۵ ناحیه استان تهران در قالب ۳۳ گردان به وسعت سرزمینی ۲۶۰ کیلومتر مربع وبا استعداد ۱۵ گردان دفاع از کوی وبرزن،  ۱۵ گردان پدافند غیر عامل و۳ گردان کوثر خواهران در قالب امدادونجات آغاز گردیده است.

وی هدف از برگزاری این رزمایش را ارتقا سطح آمادگی ودفاعی بسیجیان دانست وگفت: با توجه به اینکه گردانهای بیت المقدس متشکل از حلقه های صالحین پایگاه ها می باشد، اهداف فرهنگی وتربیتی با برگزاری مراسمات و برنامه های معنوی در شب جمعه ودعای ندبه در صبح جمعه در دستور کار قرار دارد.

بوربورثانی از دیگر برنامه های این رزمایش را راهپیمایی شبانه، آموزشهای نظامی مختلف و برگزاری صبگاه مشترک در همه نواحی با حضور فرماندهان و مسئولین شهرستانهای استان تهران برشمرد.

 فرماندهان نواحی استان تهران در ادامه گزارش به تبیین برنامه های شهرستان خود پرداختند.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فیروزکوهاظهارکرد: این رزمایش همگام با سپاه سایر شهرستان های استان تهران، در راستای حفظ آمادگی رزم بسیجیان به استعداد ۲ گردان بیت المقدس در اردوگاه “قدس” واقع در ارتفاعات سیرکوه فیروزکوه در حال برگزاری است.

وی گفت: تلفیقی از برنامه های دفاع کوی و برزن و هلی برن در این رزمایش برنامه ریزی شده است که به انجام می رسد.

سرهنگ انارکی تصریح کرد: در این رزمایش بسیجیان با دریافت آموزش های تخصصی لازم آمادگی مقابله با این ۲ تهدید را یافته و تمرین می کنند.

وی بیان کرد: به این منظور صبح امروز (پنجشنبه) نیروها در محل مدرسه “امام علی(ع)” شهر سازماندهی شده و پس از اتمام کلاس های تئوری، با تجهیزات کامل به سمت گلزار شهدای “بهشت سجاد” فیروزکوه پیاده روی می کنند.

فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان فیروزکوه ادامه داد: پیاده روی شبانه، اجرای صبحگاه مشترک بسیجیان و پاسداران در مدرسه امام علی(ع) و سپس حرکت به سوی میدان تیر، سایر برنامه های پیش بینی شده در این رزمایش است.

فرمانده سپاه پاکدشت گفت: رزمایش تاکتیکی کوی و برزن و پدافند غیرعامل «الی بیت المقدس» در شهرستان پاکدشت برگزار می‌شود.

عبدالله اصغری اظهار داشت: رزمایش پدافند غیر عامل و دفاع از کوی برزن در شهرستان پاکدشت با حضور دو گردان از نیروهای بسیجی گردان‌های بیت المقدس در مناطق شمالی شهرستان پاکدشت و در جوار روستای توچال به مدت دو روز برگزار می‌گردد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج پاکدشت افزود: این رزمایش دو روزه از صبح امروز ۸ اسفند با عملیات تأخیر، پدافند دورادور، پدافند غیر عامل، امداد و نجات، کنترل اغتشاشات و مقابله با نا‌آرامی‌ها، کنترل معابر وصولی و دفاع از مراکز حساس، عملیات تاخت و ضد هلی برن در قالب کلاس‌های آموزشی شروع شد و صبحگاه مشترک نظامی، اجرای برنامه‌های فرهنگی و معنوی، تشکیل حلقه‌های صالحین، اقامه نماز جماعت، راهپیمایی تاکتیکی شبانه، از برنامه‌های جنبی این رزمایش خواهد بود.

وی ادامه داد: در روز دوم با اجرای عملیات دفاع از کوی و برزن و پدافند غیر عامل در حضور بازرسان سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران و سازمان بسیج، رزمایش به پایان می‌رسد.

سرهنگ اصغری  افزود: ایجاد آمادگی دفاع همه جانبه و صیانت از منطقه استحفاظی، مقابله با تهدیدات و حوادث طبیعی از دیگر اهداف برگزاری رزمایش «الی بیت المقدس» خواهد بود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان پاکدشت تأکید کرد: با این رزمایش گوشه‌ای از اقتدار و توانمندیهای بسیج به نمایش گذاشته خواهد شد.

داود اصغری،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قرچک اظهار داشت: رزمایش پدافند غیر عامل و دفاع از کوی برزن با حضور دو گردان از نیروهای بسیجی گردان‌های بیت المقدس توسط سپاه پانزده خرداد شهرستان قرچک در منطقه عمومی پیشوا به مدت دو روز برگزار می‌گردد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج قرچک افزود: این رزمایش دو روزه در تاریخ ۸ و ۹ اسفند ماه با عملیات تأخیر، پدافند دورادور، پدافند غیر عامل، امداد و نجات، کنترل اغتشاشات و مقابله با نا‌آرامی‌ها، کنترل معابر وصولی و دفاع از مراکز حساس، عملیات تاخت و ضد هلی برن در قالب کلاس‌های آموزشی و همچنین صبحگاه مشترک نظامی، اجرای برنامه‌های فرهنگی و معنوی، تشکیل حلقه‌های صالحین، اقامه نماز جماعت، راهپیمایی تاکتیکی شبانه ودفاع از کوی و برزن از برنامه‌های جنبی این رزمایش خواهد بود.

سرهنگ اصغری افزود: ارتقاء روحیه بسیجیان، بالا بردن توان رزم گردان‌های بیت المقدس، حفظ روحیه جهادی و رزمی بسیجیان شرکت کننده در رزمایش عنوان کرد و افزود: ایجاد آمادگی دفاع همه جانبه و صیانت از منطقه استحفاظی، مقابله با تهدیدات و حوادث طبیعی از دیگر اهداف برگزاری رزمایش» الی بیت المقدس «خواهد بود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قرچک تأکید کرد: با این رزمایش گوشه‌ای از اقتدار و توانمندیهای بسیج به نمایش گذاشته خواهد شد.

محسن درود‌گری ، معاون عملیات ناحیه مقاومت بسیج شهرستان پردیس  اظهار کرد: این رزمایش بصورت شهرستانی برگزار می‌شود و هر شهرستان بصورت مستقل و تحت فرماندهی قرارگاه مرکزی امام هادی (ع) اجرای رزمایش می‌کند.

درودگری افزود: جهت برگزاری این رزمایش قرارگاه فرعی امام هادی (ع) در این ناحیه فعال شده و با برگزاری جلسات منظم و متعدد آمادگی کامل برای برگزاری این رزمایش را دارد.

معاون عملیات ناحیه مقاومت بسیج پردیس تصریح کرد: در این رزمایش گردانهای واکنش سریع ناحیه به نام گردان بیت المقدس، حضور یافته و محدوده اجرای آن در سطح منطقه شهرستان است.

وی از اجرای آتش و انفجار در این رزمایش خبر داد و گفت: این رزمایش با اجرای انفجار و تیر اندازی همراه است که برگزاری آن از طریق نصب بنر در سطح شهرستان به اطلاع عموم مردم رسیده است.

درودگری برگزاری کلاسهایی از جمله: پیاده روی شبانه، امداد و نجات، دفاع از کوی و برزن، پدافند غیر عامل، توجیه حفاظتی، مباحث بصیرتی، عملیات تاخت و ضد هلی برد و کنترل اغتشاشات پیش از برگزاری رزمایش سخن گفت.

معاون عملیات ناحیه مقاومت بسیج شهرستان پردیس با تاکید بر اینکه آسایش مردم در اولویت امور قرار گرفته است ، متذکر شد: برنامه ریزی‌ها بگونه‌ای بوده است که اجرای این برنامه در ساعات بعد از ظهر باشد تا در آسایش و آرامش مردم تداخل ایجاد نکند.

درودگری تصریح کرد: با توجه به اینکه این رزمایش در خارج از منطقه مسکونی شهرستان برگزار می‌شود، ما تمام جوانب ایمنی آن را برای ساکنین شهرستان درنظ گرفته‌ایم.

وی خاطر نشان کرد: جلسه بعدی قرارگاه فرعی امام هادی (ع) شهرستان پردیس ظهر امروز و در محل رزمایش برگزار می‌شود.

* نمایش روحیه ایثارگری نیروهای بسیج در  رزمایش الی بیت المقدس 

به گزارش سایت آفتاب ری ، سرهنگ مرتضی مومنی فر فرمانده سپاه ناحیه ورامین گفت: بسیجیان نیروهای ارزشی، فهیم و غیور هستند که در سال های پس از انقلاب با تمام وجود برای حفظ ارزش ها، شعائر دینی، وطن و ناموس خود ایستادند.

وی ادامه داد: همانگونه که بارها اعلام شد تمام دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از این خصلت های بسیجیان می ترسند که جرات ندارند حتی کوچکترین دست درازی به سمت این مرز و بوم داشته باشند.

فرمانده سپاه ناحیه ورامین تصریح کرد: به دشمنان ایران ثابت شده است که ایرانیان چه غیرت و قدرتی دارند که نمونه آن را در جهادهای مختلف مانند جنگ تحمیلی، راه اندازی اورانیوم با درصدهای مختلف در کوتاه ترین زمان ممکن، پیشرفت ها و اختراعات بزرگ جهانی که می توان گفت اکثریت آنها منحصر به فرد می باشند.

مومنی فر خاطر نشان کرد: آمریکا و رژیم اشغالگر قدس فکر می کنند که اگر صحبت از گزینه نظامی روی میز خود کنند و یا اینکه ایرانیان را به حمله نظامی تهدید کنند، بسیجیان ایران اسلامی بر خود می لرزند، در صورتی که این بسیجیان در تمام زمان ها نشان دادند که تا پای جان حاضر به دفاع از ایران، اسلام و رهبر خود هستند.

فرمانده قرارگاه امام هادی(ع) بیان کرد: رزمایش الی بیت المقدس می تواند نمونه کوچکی از قدرت، شهامت و روحیه ایثارگری نیروهای بسیج باشد تا از این طریق به سران استکبار جهانی اعلام کنند تا مراقب صحبت ها و طرز فکرهای خود باشند.

وی در توضیح این رزمایش گفت: این رزمایش با حضور گردان های بیت المقدس و کوثر در دو روز برگزار می گردد که طی آن برنامه های آموزشی و اجرایی خاصی اجرا می شود.

مومنی فر تصریح کرد: در این دوره از رزمایش برنامه های پدافند غیر عامل و دفاع از کوی و برزن توسط گردان های بیت المقدس در منطقه اقبالیه و امداد و نجات و مردمیاری توسط گردان های کوثر در سطح شهر برگزار می شود.

وی در زمینه هدف از اجرای این رزمایش نیز گفت: اولین و اصلی ترین هدف از اجرای این رزمایش جامه عمل پوشاندن به منویات مقام معظم رهبری امام خامنه ای(مدظله العالی) می باشد.

فرمانده سپاه ناحیه ورامین ادامه داد: یکی دیگر از اصلی ترین اهداف اجرای این رزمایش نشان دادن قدرت نظامی، پشتیبانی و توان نیروهای بسیجی در زمینه های مختلف می باشد.

فرمانده قرارگاه امام هادی(ع) در پایان تصریح کرد: بالابردن توان دفاعی و روحیه بسیجیان نیز یکی دیگر از اهداف اجرای این رزمایش می باشد که برنامه ریزی های خوب و دقیقی نیز در این رابطه انجام شده است.

پاسدار مجید امیر عبدالهیان، فرمانده سپاه شهرقدس  گفت: ماموریت های سپاه و بسیج با توجه به نوع و ماهیت تهدیدات دشمنان برنامه ریزی و اجرا می شوند. لذا به منظور دفاع همه جانبه و دفاع از نظام اسلامی، سازمان بسیج مستضعفین رزمایش‌های متعددی را برنامه‌ ریزی نموده است. در همین راستا رزمایش گردان های واکنش سریع بیت المقدس شهرستان قدس با عنوان دفاع از کوی و برزن و پدافند غیر عامل، به استعداد ۲ گردان همزمان با شهرستان های استان تهران به مدت دو روز  در تاریخ های ۸ و ۹ اسفند ماه در منطقه عمومی بیدگنه برگزار خواهد شد.

پاسدار مجید امیر عبدالهیان ادامه داد: هدف از این رزمایش حفظ انسجام، افزایش سطح آمادگی و ارتقاء توان رزمی بسیجیان، دفاع موثر در برابر تهدیدات و افزایش قدرت بازدارندگی  برای مقابله با تهاجمات خارجی دشمنان می باشد که در قالب اجرای ماموریت های ضد هلی برن، انجام عملیات تاخیری، پدافند پیرامونی، کنترل اغتشاشات و ناآرامی ها و حفاظت از مراکز حساس برگزار خواهد شد.

برنامه های متنوع معنوی فرهنگی، برگزاری صبحگاه مشترک، نشست های تربیتی حلقه های صالحین، تخمین مسافت و پیاده روی شبانه نیز از جمله برنامه هایی است که در خلال برگزاری این رزمایش اجرا خواهد شد.

حسن درویشی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان پیشوا اظهار داشت: رزمایش پدافند غیر عامل و دفاع از کوی برزن در شهرستان پیشوا با حضور دو گردان از نیروهای بسیجی در منطقه اردوگاه اکبرآباد این شهرستان به مدت دو روز برگزار می‌شود. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان پیشوا گفت: این رزمایش دو روزه در چند مرحله که شامل فراخوانی و سازماندهی، استقرار و برپایی اردوگاه، اجرای صبحگاه مشترک، اجرای رزمایش پدافند غیر عامل و اجرای رزمایش دفاع از کوی برزن و تمرین عملیات و کلاس‌های توجیهی و تئوری و اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی معنوی و برگزاری میدان تیر و راهپیمای شبانه است، برگزار می‌شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در رزمایش پدافند غیر عامل و دفاع از کوی برزن علاوه بر نیروهای سازماندهی شده بسیج، نیروهای امدادی و خدماتی و استفاده از کلیه ظرفیت‌های شهرستان برای آمادگی و مقابله با حوادث غیر مترقبه تهاجم دشمن فرضی بسیج برپا می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان پیشوا تصریح کرد: با این رزمایش بار دیگر اقتدار ملی را به استکبار جهانی به‌ویژه آمریکای جنایت کار ثابت می‌کنیم و اعلام می‌داریم که همواره گوش به فرمان رهبر عزیزمان بوده در مقابل تمام گزینه‌های استکبار آماده مقابله هستیم و در ادامه دادن راه شهدا ثابت قدم هستیم.

 

* نمایش اقتدار بسیجیان استان قم در رزمایش الی بیت المقدس 
به گزارش سایت قم فردا ، رزمایش‌های الی بیت المقدس بصورت هرساله در سطح بسیج برای تقویت توان سخت، نیمه سخت و نرم بسیجیان در سراسر کشور برگزار می شود.

این رزمایش با اجرای رزمایش پدافند غیرعامل و عملیات دفاع از کوی و برزن و براساس آموزش های ارایه شده به منظور مقابله با دشمن انجام می شود.

بنابراین گزارش ، سردار سیف، معاون عملیات بسیج مستضعفین اظهار داشت: این رزمایش ها که امسال با ظرفیت دو برابری نسبت به سال گذشته برگزار شده و در حال برگزاری است در واقع برابر طرح ریزی‌های سال ۹۲ و اجرای فراخوانی‌ها و آموزش‌های تاکتیکی رزم شبانه و روزانه و در نهایت آزمون همه آموزش ها به اجرا در می آید.

سردار مهدوی نژاد، فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) یکی از اهداف برگزاری این رزمایش را مقابله با تهدیدات دشمنان ذکر کرد و گفت: در همین راستا و به منظور دفاع همه‌جانبه یا همان دکترین دفاع از کیان نظام ‏اسلامی، سازمان بسیج رزمایش‌های متعددی را در دستور کار قرار داده که با عنوان دفاع مستحکم ‏و عملیات کمین و ضد کمین، مقابله با هلی برن و نیز پدافند غیر عامل در کنار امداد و مردم‌یاری ‏مشخص می‌شوند.‏

وی افزایش قدرت بازدارندگی و ارتقای سطح دفاع همه جانبه را از ‏اهداف این رزمایش دانست و تصریح کرد: دفاع موثر در برابر هر نوع تهدید و نیز ارتقای سطح آمادگی ‏در کنار حفظ انسجام فرماندهان و نیروها و تمرین طرح‌های آموزشی از دیگر اهداف به شمار ‏می‌روند.

به گزارش سایت قم فردا ،این رزمایش  در ستاد فرماندهی سپاه علی بن ابیطالب(ع) و با سخنرانی آیت الله سعیدی، امام جمعه قم آغاز شد.

در این رزمایش گردان هایی از بیت‌المقدس، و امام علی(ع)، امام ‏حسین(ع)، کوثر ‏به استعداد ۶ هزار نفر حضور خواهند داشت تا میزان صلابت خود را به رخ دشمنان بکشند.

براساس این گزارش ،ظهرابی، معاون عملیات سپاه استان قم نیز  یکی از تفاوت های این رزمایش را نسبت به سال گذشته اجرای دفاع ۳۶۰ درجه ای دانست و گفت: در رزمایش سال گذشته به همه اهداف دست یافتیم ولی یکی از نقاط ضعف این بود که ‏با توجه به استعداد نیروها در قم، دفاعی ۳۶۰ درجه در قم نداشتیم.‏ت

امسال برای اولین بار گردان های الزهرا(س) ویژه بانوان شامل سه گردان تخصصی کوثر در رزمایش الی بیت المقدس که در اردوگاه غدیر برگزار می شود شرکت خواهند کرد.

نواحی سه گانه بسیج در قم امسال حضوری فعال در این رزمایش دارند به نحوی که ناحیه مقاومت امام رضا(ع) با ۶ گردان، ناحیه مقاومت امام حسین(ع) با ۵ گردان و ناحیه امام حسن(ع) با ۲ گردان در این رزمایش شرکت کرده اند.

انتهای پیام/