تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۶:۲۰
کد مطلب : 48095

نمایش بدحجابی در نمایشگاه پزشکی

حاشیه‌های پزشکی این هفته شامل خبرهایی از جمله گروگان گیری نوزاد در بیمارستان خصوصی، نیاز اورژانس‌ها به نیرو و نمایشگاه پزشکی و تبلیغ دستگاه‌های لاغری و یادداشت قیمت دارو در نسخه‌ها و بیمه بیماران پیوندی از موضوعات حاشیه پزشکی بود.

تولد نوزاد در یک بیمارستان خصوصی و نیاز به استفاده از Nicu و انجام عمل جراحی هزینه‌ای بالغ بر ۱۸میلیون تومان برای والدین به همراه داشت، و در حالی که خانواده توان پرداخت کامل این هزینه را نداشت، بیمارستان ترخیص نوزاد را منوط به پرداخت کامل هزینه بیمارستان دانست.

در حالی که دکتر رضوی رئیس اداره نظارت بر درمان وزارت بهداشت گفت: بیمارستان‌هایی که با عدم پرداخت هزینه‌ها از طرف بیماران مواجه می‌شوند باید از طریق قوه قضائیه پیگیری کنند و حق نگه داشتن بیمار یا متوفی را در بیمارستان ندارند.

ضمن اینکه رضوی تأکید کرد: اولا افراد بیمارستان خود را بر اساس بیمه انتخاب کنند و دوما بیمارستان موظف است از ابتدا همراهان بیمار را از هزینه‌های احتمالی درمان مطلع کند.

نیاز اورژانسی اورژانس به نیرو
دکتر صابری نیا رئیس اورژانس کشور گفت: در بحث کمبود نیروی انسانی اورژانس مشکل جدی داریم و ممکن است زمین گیر شویم.

نمایشگاه پزشکی که بد حجابی را به نمایش گذاشته بود
وضعیت بد حجابی برگزار کنندگان و متصدیان غرفه‌های نمایشگاه‌های پزشکی که در بیمارستان‌های دولتی برگزار می‌شود، بسیار تأسف برانگیز است و انتظار نمی‌رود یک محیط علمی چنین سطح پایینی از حجاب داشته باشند.

کنگره جامعه جراحان، محل تبلیغ دستگاه‌های لاغری
نمایش دستگاه‌های از بین برنده چربی و لیپو لیزر در حاشیه کنگره جامعه جراحان، در شأن این کنگره نبود.

رحمانی، رئیس انجمن جراحان تقبل هزینه ۱۳۰میلیون تومانی برای ۳روز در برگزاری نمایشگاه را دلیل متوسل شدن به شرکت‌ها برای برپایی نمایشگاه دانست که در ازای آن باید از محصولات این شرکت‌ها حمایت شود و رحمانی تقاضا داشت مسئولین شرایط برپایی رایگان این نمایشگاه‌ها را فراهم کنند تا مجبور به این گونه تبلیغات نباشیم.

یادداشت قیمت دارو در نسخه، وظیفه داروخانه‌ها
دکتر جوادی، مشاور سازمان غذا و دارو افزود: ‌بیمه‌ها هنگام بررسی نسخه‌های بیمه‌ای، باید تعداد دارو، قلم دارو و قیمت دارو را به صورت پرینت یا دست خطی، مشاهده دکتر که این جزو قانون بیمه‌ها بوده و وظیفه این قیمت نویسی بر عهده داروخانه‌ها است.

پایان کشمکش بر سر بیمه داروی بیماران پیوندی
بنابر این گزارش پیگیری ۲۰:۳۰ از داروهای بیماران پیوندی بر سر بیمه شدن یا بیمه نشدن این دارو‌ها و کشمکش بین دو سازمان غذا و دارو و سازمان بیمه سلامت ادامه داشت تا اینکه خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، از روسای این دو سازمان موضوع را پیگیری کرد که این دو رئیس قول بر طرف شدن مشکل بیمه داروی بیماران پیوندی را دادند.

منبع: باشگاه خبرنگاران