تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۵:۲۴:۵۲
کد مطلب : 86109

نمایش خودرو پرنده در نمایشگاه آلمان/عکس

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی

شرکت خودروسازی مستقر در برانشویگ آلمان در حال تولید یک خودرو پرنده کاربردی است که می‌تواند راه‌حلی برای مشکل ترافیک جاده‌ای باشد.

خودرو پیش‌ساخت دوسرنشینه Carplane اخیرا در نمایشگاه عمومی حمل و نقل هوایی Aero Friedrichshafen به نمایش درآمده و از محفظه‌ای برای هر مسافر برخوردار است که توسط یک فضای باز از هم جدا شده و بالها در حالت خودرو زمینی، در این فضا ذخیره می‌شوند.
به گفته طراحان این خودرو پرنده، در حال حاضر بالهای خودرو باید مانند گلایدرها بطور دستی ثابت شده یا برداشته شوند، اما مهندسان در حال تولید مکانیزم خودکاری هستند که با فشار یک دکمه، بالها را باز کرده یا در محفظه خود قرار دهد. این خودرو طراحی شده منحصربفرد، حدود ۴۵۵ کیلوگرم وزن داشته و از دو موتور پیستون سیلندر ۱۵۱ اسب بخار استفاده می‌کند که به آن، ایرودینامیک و دید بهتری از سایر روش‌های توکشیدن بال ارائه می‌کند.

چرخهای آخر خودرو پرنده به آن اجازه خواهد داد تا در ارتفاع کمتر از ۹۱ متری بلند شده و به دلیل طراحی چهار چرخ آن، Carplane می‌تواند در همان فاصله فرود بیاید. خودرو پرنده Carplane از حداکثر سرعت ۱۷۵ کیلومتر در ساعت به عنوان یک خودرو، ۲۲۲ کیلومتر در ساعت به عنوان هواپیما و سرعت کروز ۲۰۱ کیلومتر در ساعت برخوردار بوده و با افزوده شدن محدودیت وزن در سال ۲۰۱۷ یا ۲۰۱۸، به عنوان یک هواپیمای سبک تائید خواهد شد.

اخبار,اخبارعلمی,خودرو پرنده

 اخبار  علمی –   ایسنا