تاریخ انتشار خبر: ۲ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۱:۰۴:۱۸
کد مطلب : 55625

نماینده مردم آبادان در مجلس: سهم خوزستان در تولید و بهره‌وری از ناخالص ملی عادلانه نیست

نماینده مردم خوزستان در مجلس گفت: سهم خوزستان در تولید و بهره‌وری از ناخالص ملی عادلانه نیست.


خبرگزاری فارس: سهم خوزستان در تولید و بهره‌وری از ناخالص ملی عادلانه نیست

به گزارش  عصر آبادان ، ، جواد سعدون‌زاده عصر امروز در هفتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران کل حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: وضعیت ثروتمندترین استان کشور نباید این باشد و افراد تحت پوشش بهزیستی و آمار بیکاران در این حد باشد.

وی ادامه داد: سهم استان خوزستان در تولید ناخالص ملی بیش از ۱۷ درصد است و میزان بهره‌وری از منابع ملی که دریافت می‌شود کمتر از پنج درصد است و این با عدالت علوی هم‌خوانی ندارد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خاطر نشان کرد: محرومیت و نبود آثار تمدن نوین در شهرها و روستاهای این استان نگران‌کننده است و امیدواریم بتوانیم به مقوله پشت نوبتی‌ها در این استان خاتمه دهیم.

این مسئول تصریح کرد: سهم ۵۰ درصدی در زمینه تولید در کشور را دارد و شاخص تولید درآمد ملی در این استان باید بیش از سایر استان‌ها باشد.

وی ادامه داد: رئیس جمهور در سفر تبلیغاتی خود به استان خوزستان قول داده بود که لایحه سه درصد نفت را به خوزستان اختصاص دهد اما هنوز شاهد این اقدام نشدیم.

سعدون‌زاده یادآور شد: معنای مدیریت جهادی این نیست که یک تعاونی به مدت چهار سال دوندگی کند و با سرمایه خود تولید ملی را افزایش دهد و ظرفیت‌های اقتصادی مقاومتی را مستحکم کند ولی مجوز منابع طبیعی و آب به این تعاونی داده نشود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در آتش‌سوزی پاساژ کادوس آبادان ۱۵۰ خانواده کسب و کار و کل سرمایه خود را از دست دادند، گفت: قرار بود به این خسارت‌دیدگان وام‌هایی اعطا شود اما هنوز تسهیلاتی در اختیار آنها قرار نگرفته است.

وی تشریح کرد: صیادی اروندکنار از بزرگترین ناوهای صیادی است که بیش از ۵۰۰ فروند لنج صیادی و چهار هزار شناور کوچک فعالیت می‌کند که علاوه بر امنیت غذایی کشور امنیت مرزهای آبی کشور را نیز به ارمغان دارد اما در حق آنها اجحاف شده و حق بیمه آنها را سالانه افزایش می‌دهند که با واقعیت شغلی این قشر هم‌خوانی ندارد.

منبع: فارس