تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , آذر, ۱۳۹۳ | ۰۵:۵۹:۰۴
کد مطلب : 59479

نماینده مردم آبادان در مجلس: لزوم تقویت گرایش دانشجویان به رشته‌های مرتبط با علوم دریا

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی بر تقویت گرایش دانشجویان به رشته‌های مرتبط با علوم دریا تاکید کرد.


خبرگزاری فارس: لزوم تقویت گرایش دانشجویان به رشته‌های مرتبط با علوم دریا

به گزارش  عصر آبادان ،  سیدحسین دهدشتی دوشنبه شب در مراسم هفته پژوهش دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر، با اشاره به سخنان چگینی رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم دریایی، اظهار کرد: مطالب بیان شده در مورد دستیابی به اقیانوس‌ها برای انجام مطالعات مطلب خوب و جدی بود اما با توجه به سابقه فعالیت در حوزه علمی ـ کاربردی، متاسفانه شاهد روند نزولی در حوزه مباحث دریایی هستیم.

وی تصریح کرد: در حوزه علمی دانشگاه‌ها خوب کار می‌شود اما آثار این فعالیت‌های علمی باید در دستگاه‌های در حال کار نمود داشته باشد و اگر نمود پیدا نکند جوانان بی‌انگیزه می‌شوند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در ادامه به روند نزولی گرایش دانشجویان به رشته‌های مرتبط با علوم دریا اشاره کرد و گفت: اگر به چند سال اخیر دقت کنیم مشاهده خواهیم کرد که تعداد دانشجویان ما در این رشته‌ها کم شده‌ است.

دهدشتی اضافه کرد: در مراتب تحصیلات تکمیلی نیز دانشجویان به سمت تحصیلات در رشته‌های علوم پایه گرایش می‌یابند و بسیاری از فارغ‌التحصیلان نیز جذب کشورهای دیگر می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از شرکت‌های ما در حال ورشکستگی هستند و این مسئله می‌رساند که دانشگاه‌ها و مسئولان خارج از دانشگاه‌ها باید این نگاه و جایگاه بلند را نسبت به دانشگاه قائل باشند.

دهدشتی بر لزوم ارتباط دانشگاه‌ها با فضاهای کار تاکید کرد و افزود: این ارتباط باید حفظ شود و نمایندگان مجلس با تامل بیشتر با دانشگاه‌ها برخورد کنند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، عمده دلیل تحقیق این امر را نداشتن متولی واحد دانست و عنوان کرد: در حال حاضر هرکس به کار خود می‌رسد و در فضاهای کاربردی، بیشتر کار انجام می‌گیرد که دلیل این امر، عدم وجود متولی واحد است.

دهدشتی در پایان عنوان کرد: در دولت جدید نگاه جدیدی به این امر شده و باید به دانشگاه‌ها و دانشجوها نگاه تنگاتنگی داشته باشیم.

منبع: فارس