تاریخ انتشار خبر: ۹ , اسفند, ۱۳۹۴ | ۲۲:۳۵:۰۹
کد مطلب : 110862
یادداشت سردبیر :

“نه” بزرگ مردم به جبهه اصلاحات در آبادان/ ویژگی های مد نظر رهبری که اساس انتخاب مردم آبادان شد

مردم آبادان بر اساس ویژگی های مد نظر رهبر معظم انقلاب در انتخاب نامزدها عمل کرده و رأی دادند.

entekhabat-abadan-4-nafar-aval

به گزارش عصر آبادان ، حضور مردم آبادان در انتخابات ۷ اسفند از زوایای مختلف قابل تامل و جالب توجه است و برداشت های متفاوتی می شود از آن کرد.

از رای ندادن مردم به نمایندگان دوره های قبل که بگذریم ، می توان به ویژگی های دیگر انتخاب مردم شهرستان آبادان نیز مانند ، گرایش بیشتر مردم به انتخاب چهره های انقلابی و متدین اشاره کرد.

اما آنچه اکنون قصد بررسی آن را داریم ، وزن جریان اصلاحات در آبادان است. جریانی که عقبه ای کهنه در این شهر دارد و چند دهه خود را قیّم مردم این شهر می داند.

اینکه مردم آبادان به این طیف سیاسی و افراد فعال در آن تا چه اندازه اعتماد و تمایل دارند را می شود از نتایج انتخابات جمعه گذشته به خوبی فهمید.

اصلاح طلبان در آبادان از سه نامزد به نام های دهدشتی ، خانم حمیدی و فیروزی امید پیروزی و راه یابی به مجلس داشتند. به خصوص رسانه منتسب به این جریان ، تمام توان خود را برای مجاب و مایل کردن مردم برای انتخاب این سه نفر به کار برد و با حمله شدید به رقبایی چون عامر کعبی ، سعی در القای پیروزی جبهه اصلاحات در انتخابات آبادان داشت.

مردم اما آمدند و رای خود را دادند و نتایج اولیه نشان می داد ، ادعای اصلاح طلبان در آبادان با واقعیت موجود در جامعه کاملاً فرق دارد.

عامر کعبی ، جلیل مختار ، شرفی ، مولوی به ترتیب اول تا چهارم شدند و خبری از دهدشتی ، حمیدی و فیروزی نبود و اگر آرای این سه نامزد مورد حمایت اصلاح طلبان را با هم جمع می کردند به حساب یک نفرشان می آوردند، باز هم آن یک نفر نمی توانست وارد مجلس شود.تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

از سوی دیگر علیرغم حضور نامزدهای متعدد با دیدگاه های نزدیک به هم که دو سوم آنها مورد نظر شورای اصولگرایی برای قرار گرفتن در لیست ائتلاف بودند، اما باز هم مردم آبادان حمایت جالب توجهی از این گزینه ها نشان دادند.

از نکاتی که می بایست به آن اشاره کرد این است که دهدشتی و سعدون زاده که در دوره های پیشین با حمایت اصولگرایان به مجلس راه یافته بودند ، این دوره مورد حمایت اصلاح طلبان قرار گرفتند و شکست بدی خوردند و پنجم و هفتم شدند.

عامر کعبی که در انتخابات دو روز قبل اول شد ، در پاسخ به شیطنت رسانه اصلاح طلب که نام وی را در لیست اصلاح طلبان قرار داده بود ، موضع سرسختانه ای گرفت و آن را تکذیب کرد.اگر چه همان رسانه بعد از موضع کعبی، از خجالت عامر در آمد و وی را با القاب نادرستی مورد خطاب قرار داد.

خبرگزاری فارس ، عامر کعبی را به عنوان یک اصولگرا معرفی کرده است.

همچنین نام جلیل مختار پیش از انتخابات در لیست معتمدین اصولگرای کشور قرار گرفته بود. هر چند وی می گوید بصورت مستقل وارد انتخابات شده اما گفتار و رویکرد وی نزدیک به گفتمان اصولگرایی است و در گفت وگو با این پایگاه خبری از تقویت جریان هایی صحبت کرده بود که بر اساس خطوط ترسیمی مقام معظم رهبری حرکت می کنند.

غلامرضا شرفی و مولوی نیز در لیست ائتلاف اصولگرایان کشور قرار داشتند.

بنا براین آنچه مسلم است ، عدم تمایل مردم آبادان به گزینه های جبهه اصلاحات نشان می دهد بر خلاف تصور عده ای قلیل ، آبادان حامی نیروهای انقلابی و چهره های متعهدی است که در پی خدمت به مردم و علاقمند به رشد و شکوفایی میهن شان هستند. این ویژگی ها همان هایی هستند که مقام معظم رهبری از مردم خواسته بود در انتخاب نامزدهای انتخابات به آنها توجه کنند.

 1. محمدرضا می‌گه:

  تا اونجایی که ما رخدادهای انتخاباتی را دنبال میکردیم در لیست اصولگرایان کشور فقط نام شرفی . مولوی و موسوی وجود داشت و نامی از دو منتخب دیگر وجود نداشت جرا برای اینکه عملکرد ناصواب بعضی از دوستان خود را در حمایت از دو منتخب دیگر توجیه کنید اقدام به نشر تحلیل های جهت دار می کنید.

 2. عبود می‌گه:

  این تحلیل اب دوغ خیاری که ارایه کردی فقط به درد مغز افلیج خوت و هم پالگیهات میخوره , اخ بچه جان شما که از ارایه کودکانه ترین تحلیهای سیاسی و اجتماعی منطقه بی اطلاع هستی مگر مجبوری گزارشات کلیشه ای متعلق به جاهای دیگر را به این شهر منتسب کنی لااقل بذار از حضور ………..در ابادان بگذره بعدا رفتار مردم را تفسیر به رای کن , بدو برو هفتگل عمو جوووووون ن ن

 3. ناشناس می‌گه:

  آفرین .. خداروشکر که مردم آبادان دوست ودشمن راشناختند

 4. سهراب می‌گه:

  چرت و پرت گفتن که کاری نداره، حرف درست و حسابی از دهن شماها درنمیاد،
  در ضمن ما خیلی خوب میدونیم شماها کی هستین و از کجا نشخوار میکنن

 5. حامد می‌گه:

  نقد مضحکی بود.آبادان بخاطر مسایل قومی قبیله ایی و رای ناپاک آباد نمیشود فقط خدا می داند چه ب سر صندوق ها آمده
  God blassed you