تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۲۲:۱۳:۱۸
کد مطلب : 87455
نجات معجزه آسای یک نوجوان؛

نوجوانی که «معجزه» را تجربه کرد +تصاویر

چند ماه پیش، برای یک نوجوان ۱۶ ساله ژیمناست، اتفاق بدی رخ داد. او پنج بار سکته کرد و چند ماه نیز در کما بود اما خوشبختانه جان سالم به در برد!

 

گفته می شود که این نوجوان ۱۶ ساله تمام معادلات را به هم زده است. فرض کنید که یک خودروی سریع با سرعت بالا تصادف کند. «بلِیک هایلند» نیز با همان سرعت روی زمین بتنی سقوط کرد. این اتفاق کمی بیشتر از یک سال پیش در ۱۸ فوریه ۲۰۱۴ رخ داد.

 

تقریبا می توان گفت که نیمی از پوست سر این نوجوان تگزاسی شکافته شد. بلیک پس از این اتفاق به کما رفت و شانس زندگی او ۵۰ درصد بود. به دلیل تورم مغزش، پزشکان مجبور شدند تا به طور موقت بخشی از جمجمه او را بردارند اما او پنج هفته بعد و به شکلی کاملا باورنکردنی بهبود یافت و حالا نیز آماده است که به مدرسه برگردد.

 

بلیک می گوید: «می دانم که از پس انجام هر کاری بر می آیم. هیچ قدرتی نیرومندتر از قدرت دعا نیست.» از او پرسیده شد که آیا دوست دارد اتفاقات آن روز رخ نمی داد؟ او پاسخش منفی بود. والدین بلیک لحظه به هوش آمدن پسرشان را به خوبی به یاد دارند. آنها می گویند که «معجزه» رخ داده است. البته حافظه کوتاه مدت بلیک کمی آسیب دیده اما او آماده است که در مدرسه حاضر شود. آنها می گویند که پزشکان از هیچ تلاشی دریغ نکردند. آنها کار بزرگی انجام دادند. یکی از پزشکان می گوید: «مثل این بود که بلیک از طبقه دهم یک ساختمان به پایین سقوط کند.»

 

زمانی که بلیک در کما به سر می برد، دوست خانوادگی آنها «دیوید استرینجر» نزد والدین او رفت و گفت: «پزشکان می گویند تقریبا تمام کسانی که با این وضعیت به کما می روند، زنده بیرون نمی آیند؛ مگر اینکه یک معجزه رخ دهد.» حالا پدر و مادر او معتقدند که آن معجزه رخ داده است. بلیک در حال تمرین یک حرکت جدید در کلاس ژیمناستیک خود بود اما پس از پرش با پهلو روی تشک افتاد و سرش به زمین کوبیده شد. در صفحه های اجتماعی صفحاتی با عنوان «دعا برای بلیک هایلند» ایجاد شد که با استقبال خوبی از طرف کاربران این شبکه مواجه شد.

 

بلیک پس از ماه ها گفتاردرمانی می تواند راه برود و حرف بزند

خانواده هایلند: بلیک (چپ)، سیندی (وسط) و پت (راست)

 

آکاایران