تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۲۰:۲۷:۴۱
کد مطلب : 23609

نوزاد نه ماهه متهم به قتل شد

شماری از مقامات پاکستانی جمعه اعلام کردند یکی از نیروهای پلیس پاکستان پس از آنکه یک نوزاد نه ماهه را به عنوان مظنون معرفی و والدین این نوزاد را مجبور کرده بود که نوزاد خود را به دادگاه بیاورند از شغل خود به حال تعلیق در آمد.

به گزارش عصر آبادان به نقل از خبرگزاری فرانسه، این نوزاد به نام محمد موسی اوایل فوریه به همراه دیگر اعضای خانواده خود به سبب پرتاب سنگ به سوی نمایندگان یک شرکت گاز طبیعی که عملیاتی را برای تعقیب افراد سارق گاز از کنتورهای گاز در اطراف شهر لاهور در شرق آغاز کرده بود ، بازداشت شده بود.
کاشف محمد افسر پلیس در گزارش خود این اقدامات را تلاش برای قتل خوانده و حدود ۳۰ تن از جمله این نوزاد را مجبور کرده بود پنجشنبه در دادگاه حضور یابند .
این نوزاد شش ماهه که بر روی شانه پدر بزرگ خود محمد یاسین گریه می کرد دادگاه را مختل کرده بود.
پدر بزرگ این نوزاد که پستانکی را در دهان نوه خود می گذاشت در پاسخ به سئوال های خبرنگاران پس از این جلسه گفت:« همه در دادگاه این سئوال را مطرح می کنند چگونه نوزادی با این سن، می تواند در چنین پرونده قضایی دست داشته باشد؟ ما چه پلیس هایی داریم .»
قاضی دستور معلق کردن این افسر پلیس و آزادی نوزاد را که در عین حال قرار است یک بار دیگر هفته آینده در چارچوب این پرونده در دادگاه حضور یابد ، صادر کرد.
چودری عرفان صدیق وکیل این خانواده در گفتگو با این خبرگزاری گفت :« دادگاه فقط این کودک بیگناه را تبرئه کرد زیرا حداقل سن مسئولیت کیفری در پاکستان هفت سال است .»
پاکستان سال گذشته حداقل سن برای محاکمه یک فرد مسبب جرم را به جز در جرایم تروریستی از هفت سال به ۱۲ سال افزایش داده بود.