تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , تیر, ۱۳۹۳ | ۰۰:۰۹:۵۰
کد مطلب : 35501

نکاتی چند پیرامون مطلب اخیر عصر آبادان در خصوص وضعیت مساجد در ماه مبارک رمضان

عصر آبادان: مدیرمسئول عصر آبادان توضیحاتی در خصوص خبر اخیر خود ، در خصوص وضعیت مساجد ، منتشر کرد.

به گزارش عصر آبادان ، اخیراً مطلبی تحت عنوان “سکوت تلخ مساجد و حسینیه های آبادان در ماه مبارک رمضان !” در این وب سایت خبری منتشر شد که لازم است توضیحاتی در این باره جهت تنویر افکار عمومی به مخطبان فهیم ارائه نماییم:

در مطلب یاد شده ، اصل موضوع مورد اتفاق مبلغان عزیز و مدیران حوزه های علمیه است و بنا به تحقیقات صورت گرفته ، چنین دغدغه ای پیش از این از سوی حوزه های علمیه  آبادان به مسئولان شهرستان مطرح شد.

با این حال آنچه از مطلب مذکور برداشت شد ، مقصر بودن مدیریت حوزه های علمیه در این خصوص بود .لذا از این فرصت استفاده کرده و تصریح می شود مقصود نگارنده از ذکر حوزه علمیه در این نوشته ، از باب تکلیف قانونی نبود و این انتقاد صرفاً بنا به انتظاری که مومنین از حوزه های علمیه برای سامان دادن به وضعیت فرهنگی جامعه دارند، نگاشته شد.

روشن است در این راستا سازمان تبلیغات اسلامی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بیشترین وظیفه را به لحاظ قانونی برعهده دارند و به دلایلی در آن مطلب نامی از این ادارات برده نشد.اگرچه اینان نیز برای ارائه خدمات با سختی هایی مواجه اند.

آنچه مسلم است ، مبلغان حوزه های علمیه ثابت کرده اند همواره با تحمل سخت ترین شرایط هیچگاه دست از فعالیت های تبلیغی و دینی خود برنداشته و در هر صحنه ای که فرصت خدمت پیدا کرده اند به بهترین شکل از عهده آن بر آمده اند.

از طرف دیگر همانطور که در مطلب اخیر عرض شد، نیاز سنجی از متن جامعه نشان می دهد جوانان به شدت راغب به استفاده از مواعظ و سخنان روحانیت برای ارشاد و انتخاب طریق صحیح در زندگی هستند و لازم است مسئولان شهرستان ، شرایط بهره گیری جوانان و نوجوانان از ظرفیت عظیم حوزه های علمیه آبادان را فراهم آورند.

در پایان از حجت الاسلام والمسلمین عسکری مدیریت دفتر تبلیغ حوزه علمیه امام صادق(ع) آبادان که با حفظ تمامی شئونات رسانه ای و سعه ی صدر قابل تقدیر به این مطلب وآرای مخاطبان ، ضمن پذیرش واقعیت موجود بر فضای فعلی مساجد ، انتقادات خود را صمیمانه با مدیران این سایت در میان گذاشت، تشکر می کنیم.

ارادتمند/مدیرمسئول

  1. حسینی می‌گه:

    من ازفعالان مسجدی درآبادان هستم اگرمدیران سایت مرد هستند ازاتاق وزیرکولردربیان وبیان بامشکلات مساجد دست وپنجه نرم کنندوازنزدیک بامشکلات آشنا بشن نه اینکه ازپشت کامپیوتراظهارفضل بکنند