تاریخ انتشار خبر: ۶ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۷:۱۲:۲۱
کد مطلب : 30674

نکونام و آخرین حضور در جام جهانی

پایگاه اینترنتی اکسپرس، جواد نکونام را یکی از ۱۱ بازیکن حاضر در جام جهانی برزیل معرفی کرد که برای آخرین بار حضور در این رقابت‌ها را تجربه خواهند کرد.

 

عصر آبادان –  بیستمین دوره جام جهانی تقریبا دو هفته دیگر آغاز می‌شود و در رقابت‌های امسال مانند سال‌های گذشته بازیکنانی وجود دارند که قطعا آخرین حضورشان را در بزرگ‌ترین رویداد فوتبالی جهان تجربه خواهند کرد.

پایگاه اینترنتی اکسپرس در گزارشی به معرفی ۱۱ بازیکن جام جهانی ۲۰۱۴ پرداخت که آخرین حضورشان را در این رقابت‌ها تجربه خواهند کرد که در این بین نام جواد نکونام کاپیتان تیم ملی ایران نیز به چشم می‌خورد.

کاپیتان باسابقه تیم ملی ایران نزدیک ۱۴ سال است که در رده ملی فوتبال بازی می‌کند. او در جام جهانی ۲۰۱۴ امیدوار است که بتواند همراه ایران تاریخ‌سازی کند و برای نخستین بار ایران را به دور دوم جام جهانی برساند؛ کاری که این تیم در سه دوره گذشته جام جهانی (۱۹۷۸، ۱۹۹۸ و ۲۰۰۶) موفق به انجام آن نشد.

هیچ کدام از کاپیتان‌های سابق تیم ملی ایران از جمله علی پروین و علی دایی هنوز نتوانسته‌اند در جام جهانی گلزنی کنند اما ستاره ۳۳ الکویت این شانس را دارد تا با گلزنی در جام جهانی ۲۰۱۴ به اولین کاپیتان تاریخ فوتبال ایران تبدیل شود که گلزنی در بزرگ‌ترین رویداد فوتبالی جهان را تجربه کرده است.

جواد نکونام در ۱۳۷ بازی با تیم ملی ایران موفق شده ۳۶ گل به ثمر برساند؛ آماری که نشان می‌دهد او علاوه بر انجام کارهای دفاعی شم گلزنی بالایی نیز دارد. شوت‌های خطرناک نکونام و بازی‌خوانی او باعث شده است تا این بازیکن ارزشمندترین بازیکن ایران در حال حاضر باشد.

جواد نکونام طی ۶ فصل حضور در اوساسونا توانست بازی‌های خوبی به نمایش بگذارد تا جایی که رسانه‌های این کشور به او لقب خاویار ایران دادند.