تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۸:۰۶:۴۲
کد مطلب : 75942

نگاه سیاسی به دانشگاه آزاد اسلامی سمی مهلک است

آیت الله حسن زاده امام جمعه اهواز صبح در دوازدهمین گردهمایی سراسری معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از رویکرد و نگاه سیاسی دولت گذشته به دانشگاه آزاد اسلامی انتقاد کرد.

 

 

 

به گزارش به نقل از اهوازنیوز، آیت الله سید ابوالحسن حسن زاده با بیان این مطلب که دانشگاه آزاد اسلامی را سیاسی نکنیم، گفت: در دولت های گذشته رویکرد سیاسی به دانشگاه آزاد اسلامی موجب آسیب و لطمات زیادی به این دانشگاه شد.

وی که خود را از خانواده دانشگاه آزاد اسلامی می داند، ادامه داد: دانشگاه دارای یک ماهیت علمی است و رویکرد و نگاه سیاسی به ان همانند سم مهلکی بر پیکره این مرکز علمی است  بنابراین باید نگاه به دانشگاه آزاد اسلامی از نگاه سیاسی و ابزاری خارج شود.

حسن زاده  خدمات و فعالیت های گسترده دانشگاه آزاد اسلامی را مورد تحسین قرار داد و تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی توانست کاری که دولت ها نتوانستند برای سیل عظیم علاقمندان به دانش انجام دهند را به خوبی انجام دهد و این  یک ارزشی که نیازمند تقویت و ارتقا است و دانشگاه باید از نظر سیاسی پویا باشد ولی نباید دچار سیاست زدگی شود.

امام جمعه شهر اهواز در ادامه سخنان خود که در جمع معاونان پزوهشی و فناوری کشور بیان می کرد پژوهش وآموزش را مورد مقایسه قرار داد و گفت: پژوهش به مقوله تولید توجه دارد ولی آموزش به مصرف و از نتیجه و محصول تولید  مصرف می کند.

وی با اشاره به وجود ظرفیت های عظیم در استان خوزستان گفت: متاسفانه در این استان برای تولید موانع زیادی وجود دارد ولی اگر سرمایه ای در مسیر مصرف و توزیع قرارگیرد علاوه بر موانع کمتر، سود بالایی هم نصیب سرمایه گذار می شود.

وی با تاکید به این مسئله که پژوهش در کشور نباید تضعیف شود گفت: ارتقای واقعی دانشگاه متکی ه پژوهش و فعالیت های جانبی در این حوزه است.

انتهای پیام/*