تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۲:۱۱
کد مطلب : 95530
جانشین فرماندهی انتظامی استان خوزستان:

نیروی انتظامی با حرکات نمایشی در خیابان ها برخورد خواهد کرد/تظاهر به روزه خواری جرم است

جانشین فرماندهی انتظامی خوزستان گفت: اداره اماکن موظف شده اند به صورت دوره های ۱۰روزه، به واحدهای صنفی اغذیه فروشان مجوز لازم برای پذیرایی از مشتریان را بدهند.

 سید محمد صالحی در نشست خبری با محوریت تدابیر ماه مبارک رمضان که صبح امروز در معاونت اجتماعی استان برگزارشد، گفت: با توجه به فرارسیدن این ماه و شرایط خاص آب و هوایی و گرمای شدید حاکم بر خوزستان، عمدتا مراجعه مردم به منظور خرید مایحتاج خود و رفتن به پارک ها و مراکز خرید بعد از زمان افطار انجام می شود. به همین منظور با تدابیرصورت گرفته توسط پلیس راهور و واحدهای انتظامی، برنامه ریزی های لازم در خصوص روان سازی ترافیک و تأمین امنیت در مراکز تفریحی و تفرجگاه ها صورت گرفته است.
وی با تأکید بر حفظ حرمت ماه رمضان و پرهیز از روزه خواری در انظار عمومی عنوان کرد: تظاهر به روزه خواری از مصادیق جرایم مشهود محسوب و قابل تعقیب است و با هنجارشکنان طبق قانون برخورد خواهد شد.
جانشین فرماندهی انتظامی خوزستان در خصوص ارائه سرویس واحدهای صنفی اغذیه فروشی به مشتریان اظهارداشت: اماکن مربوطه از زمان صبح تا افطار حق پذیرایی از مشتریان را ندارند مگر در صورت اخذ مجوز از مراجع و سازمان های ذیربط و آن هم با رعایت شئونات اسلامی و حفظ پوشش مناسب؛ در غیراین صورت از سوی تیم های بازرسی مستقر در اماکن عمومی با آن ها برخود لازم می شود.
صالحی اضافه کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده، اداره اماکن موظف شده اند به صورت دوره های ۱۰روزه، به واحدهای صنفی اغذیه فروشان مجوز لازم برای پذیرایی از مشتریان را بدهند.
وی در ادامه نشست، از افزایش کشف دو درصدی جرایم در دومین طرح ارتقای امنیت اجتماعی خبرداد و گفت: با اجرای دومین طرح ارتقای امنیت اجتماعی با هدف برخورد با مجرمین سابقه دار حرفه ای و کاهش جرایم به ویژه در بخش سرقت در یک ماهه اخیر، با افزایش کشف ۹۰درصدی در سرقت منازل و ۵۴ درصدی در سرقت مغازه ها به نسبت مدت مشابه در ماه گذشته روبرو بودیم.
جانشین فرماندهی انتظامی خوزستان با اشاره به اجرای طرح های کنترل محورهای مواسلاتی، پاکسازی نقاط آلوده و ارتقاء امنیت اجتماعی در خرداد ماه بیان کرد: یکی از مواردی که امنیت روانی و اجتماعی استان را با چالش مواجه کرده، انجام حرکات نمایشی و مخاطره آمیز توسط برخی خودروها خصوصا در ساعات خلوت و پایانی شب در نقاط مختلف اهواز به ویژه کیانپارس است که با دخالت واحدهای انتظامی از ابتدای خرداد تا کنون تعداد ۲۵ دستگاه خودرو توقیف شده است.
وی همچنین از اجرایی شدن طرح تشدید برخورد با خرده فروشان مواد مخدر از ۲۳خرداد در سطح استان خبرداد و افزود: تا امروز قریب به ۳۰ کیلو انواع موادمخدر عمدتا از نوع سنتی کشف و ضبط شده و در این رابطه تعداد ۵۱ نیز دستگیر شده اند که از این تعداد ۳۹ نفر سابقه دار هستند.
صالحی با بیان افزایش رشد ۵۷درصدی کشفیات مواد مخدر اعم از سنتی و صنعتی در کارنامه یکماهه اخیر ستاد مبارزه با مواد مخدر، خاطرنشان کرد: در سه ماهه اخیر امسال مقادیر یک تن و ۱۴کیلوگرم انواع مواد مخدر و در خرداد ماه مقدار ۲۴۳ کیلوگرم مواد مخدر کشف و ضبط شده است.
وی در مقایسه آماری تماس های شهروندان با سامانه ۱۹۷ از ابتدای خرداد نیز به آمار ۶۷درصدی افزایش تماس های اشاره و تصریح کرد: این آمار حاکی از رشد اعتماد مردم به دستگاه انتظامی و حمایت از این ارگان است.
جانشین فرماندهی انتظامی خوزستان در رابطه با نصب دوربین های مداربسته در واحدهای مسکونی و تجاری گفت: از پایان سال ۹۲ با توجه به تصمیمات گرفته شده در شورای تأمین استان، کلیه دستگاه های دولتی، مراکز تجاری و مجتمع های مسکونی ملزم به نصب دوربین مداربسته شدند که طبق آخرین آمار قریب به ۵هزار دوربین در سطح استان نصب شده است.
سیدمحمد صالحی ضمن ارائه آماری از انهدام باندهای سارقین بیان کرد: براساس گزارش اقدامات صورت گرفته توسط پلیس آگاهی باند سه نفره سارقین سیم های برق محدوده اهواز، رامهرمز، باغملک، هفتگل و شوشتر سرانجام در حین سرقت در هفتگل شناسایی و دستگیر شدند.
همچنین در دوماه گذشته اعضای پنج نفره باند سارقین مسلح جایگاه های سوخت در شوشتر و دزفول، در حاشیه شوشتر دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند که در بازرسی از مخفیگاه آنان یک قبضه سلاح کلاشینکف، یک قبضه شمشیر و دو دستگاه خودروی موتورسیکلت مسروقه کشف و ضبط شد.
وی دستگیری دو نفر در آبادان که با استفاده از لباس نیروی انتظامی اقدام به اخاذی از مردم می کردند را نیز جزو عملکرد دومین طرح ارتقای امنیت اجتماعی عنوان کرد.
رهیاب نیوز