تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۲:۵۹:۳۵
کد مطلب : 80290
در لیگ ما تا چهل سالگی می توانی فوتبال بازی کنی

نیکبخت: می خواستند از من انتقام بگیرند

علیرضا واحدی نیکبخت که این روزها دور ار فوتبال است عنوان کرد در اولین دوره مربیگری که برگزار شود، شرکت می کنم.

 


نیکبخت در گفت و گو با خبرنگار “ورزش سه”، گفت: در مورد حضور آقای برانکو در پرسپولیس نظر خاصی ندارم. قطعا او را برای ۵ بازی باقیمانده لیگ نیاوردند. اما الان در فوتبال ما مد شده که می گوییم با تغییر مربی به تیم شوک وارد می شود. از این بابت حضور آقای برانکو مثبت است و او با تیم ملی نتایج خوبی کسب کرده است و جزو مربیانی بوده که به راحتی به جام جهانی صعود کرده است.

برانکو اجازه دخالت به مدیر و بازیکن نمی داد
برانکو از لحاظ فنی آدم بزرگی است. اگر می بینید همه بازیکنانی که با او کار کرده اند از برانکو تعریف می کنند علتش این است که برانکو هیچ وقت حرف بازیکن و مدیر را گوش نمی داد و همیشه کار خودش را می کرد. او را در اواخر فصل به پرسپولیس آورده اند تا به تیم شوک وارد کنند به عنوان یک ایرانی من هم دوست دارم که اتفاق برای پرسپولیس بیفتد و بتواند در آسیا از گروه خودش با موفقیت صعود کند و نتیجه بگیرد.

استقلال راحت امتیاز از دست می دهد
من بازیهای لیگ را دنبال می کنم و فکر می کنم در این هفته های پایانی بازیهای لیگ جذاب تر شده است. الان در صدر جدول تیمهای نفت ، تراکتور، سپاهان و فولاد شانس قهرمانی دارند. استقلال هم متاسفانه راحت امتیاز از دست می دهد و شانس قهرمانی کمی دارد. به عنوان یک استقلالی دعا می کنم که استقلال بتواند سهمیه آسیایی را بگیرد و هواداران این تیم را خوشحال کند.

فوتبال دیگر نه ستاره دارد و نه تماشاگر
اگر می پرسید چرا من این روزها کمتر مصاحبه می کنم. باید بگویم که متاسفانه در فوتبال ما این روزها روابط بر همه چیز حکمفرما است. دیگر نه ستاره ای در فوتبال می بینی نه تماشگران به استادیوم می آیند. در چنین فضایی ترجیح می دهم که یک ذره به دور از فوتبال باشم. کسانی مثل من که تن به این چیزها نمی دهند در این شرایط نمی توانند کار کنند. برای من که هیچ وقت در دوران بازیگری ام اهل باند بازی و بستن قرارداد با کسی نبودم. الان از دیدن این شرایط ناراحت هستم.

در لیگ ما تا چهل سالگی می توانی فوتبال بازی کنی
امسال در فوتبال نبودم تا ببینیم که سال آینده خدا چه می خواهد. همانطور که می بینید در لیگ ما تا چهل سالگی فوتبال بازی می کنند. پس برای من هم دیر نشده است. اما تصمیم دارم در اولین دوره مربیگری که برگزار شود، شرکت کنم.

در تغییر مربی راه عربها را در پیش گرفتیم
در مورد ماندن کی روش هم باید بگویم که من فکر می کنم او باید در فوتبال ما بماند. او مربی بزرگی است و در تاریخ فوتبال حضورچنین مربی بزرگی کمتر اتفاق می افتد. اما متاسفانه به نظر می رسد که فوتبال ما راه عربها را در پیش گرفته است. یعنی ما هم مثل عربها نتیجه گرا شده ایم و تا یک مربی نتیجه نگیرد او را عوض می کنیم. اما متاسفانه این روند برای فوتبال ما خیلی بد است و باید با حفظ کی روش و فراهم کردن امکانات مورد نیاز او به فکر آینده باشیم. گروه ما در رقابتهای مقدماتی جام جهانی هم که آسان است و دعا می کنیم تا تیم ملی به مرحله بعد صعود کند(می خندد).

خدا از خیلی ها نگذرد
خیلی حرفها هست که دلم می خواهد بزنم. خدا از خیلی ها نگذرد که نگذاشتند من درفوتبال باشم. فوتبال می گذرد و تمام می شود. اما من می گویم آدم باید نانی را که به خانه می برد، حلال باشد. الان در فوتبال اسم کسانی را می شنوی که در حد فوتبال دست دو و سه هم نیستند. من به حقم در فوتبال باشگاهی و ملی رسیدم. اما الان در اطرافم می بینم که در این فوتبال کثیف حق آنها را می خورند. در نهایت هم می بینیم که افرادی دلال و سود جو برنده هستند. اما در نهایت فوتبال ما چه در رده باشگاهی، ملی، امید و پایه تضعیف شده است.

عده ای در فدراسیون می خواستند از من انتقام بگیردند
این اتفاقات در مورد من هم افتاده است و من بر روی ان چشمهایم را بستم. الان هم در سنینی هستم که به زودی فوتبالم تمام می شود. مقصر اصلی در اتفاقاتی که افتاده خود من بودم، اما من از کسانی که نمی توانستند موفقیت من را در باشگاه ببینند و باعث شدند تا من دو سال از بهترین سالهای زندگی ام را دور از فوتبال باشم، نمی گذرم. من قبول دارم که مقصر اصلی خود من بودم که دست انها بهانه دادم. اما همان جریمه برایم کافی بود نه اینکه در سن ۲۹ سالگی در بهترین دوران فوتبالم دو سال محروم باشم. حق من این نبود. اما من در بین هوادارها و اهالی فوتبال که برای خودم با ارزش هستند جایگاه خودم را حفظ کرده ام. متاسفانه افرادی در فدراسیون با زندگی ورزشی من بازی کردند انگار آنها نمی خواستند از من انتقام شخصی بگیرند و با من زور آزمایی کنند که من آنها را نمی بخشم. الان هم نمی خواهم غصه گذشته را بخورم و دنبال مقصر باشم، گذشته ها گذشته است!