تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۲۳:۲۸:۵۴
کد مطلب : 107756
امام جمعه آبادان:

هاشمی با طرح این سخنان به رهبر انقلاب ، نظام و قانون جسارت کرد/ نام بردن از رئیس جمهور فرانسه برای اشتغال جوانان،سادگی سیاسی بود

حجت الاسلام علی ابراهیمی امام جمعه آبادان از سخنان موهن هاشمی علیه شورای نگهبان به شدت انتقاد کرد.

امام جمعه آبادان امروز در سخنانی با اشاره به فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ، رسیدن به آرمان الهی را هدف ملت ایران در تحقق انقلاب ۵۷ دانست و اظهار داشت: ملت ایران با دست های خالی و با تکیه بر عظمت الهی و تأسی از امام امت، در مقابل دیکتاتور تا بن دندان مسلح که به دنبال تحکیم پایه های استبداد خود در کشور بود، با انگیزه های الهی و دینی و مذهبی ایستادند و به آرمان معنوی خود دست یافتند و پیروزی انقلاب اسلامی را رقم زدند.

وی افزود: استمرار حضور آگاهانه مردم نیز ضامن دوام و بقای انقلاب شد.در طول این سی و چند سال دشمنان انواع توطئه ها و نقشه ها را پیاده سازی کردند که هر کدام از این توطئه ها برای کشورهای مدعی مانند شوروی سابق کافی بود تا حکومت شان را از پای در آورد.اما ملت ایران ۳۷ سال هست که این تهدیدات را گذرانده اند.

حجت الاسلام ابراهیمی یادآور شد: از تهدیدات سخت و شورش های مسلحانه گرفته تا تهدیدات نرم و پیچیده و تلاش برای ایجاد انقلاب رنگین، به کارگیری انواع ترور شخصیت های نظام و تحمیل هشت سال جنگ ، هیچ کدام نتوانست ملت ایران را از تفکر انقلابی جدا کند و روحیه و انگیزه الهی را از میان بردارد.این روحیه انقلابی همچنان باید استمرار داشته باشد.شرط دوام و بقای انقلاب حضور تفکر و بصیرت انقلابی مردم در عرصه های مختلف است.

 

امام جمعه آبادان اهدای مدال لیاقت به پاسداران دستگیر کننده متجاوزان آمریکایی توسط مقام معظم رهبری را دارای حکمت دانست و گفت: این اقدام یک معیار است که دشمن بداند اگر بخواهد حقوق ملت ایران را نادیده بگیرد و به ذره ای از خاک این کشور تجاوز کند، برخورد ما شدید و پشیمان کننده است.پیام دیگری که در اقدام حضرت آقا نهفته هست ، انتخاب اصلح است و اینکه ما در انتخابات به موضع گیری ها دقت کنیم و بررسی کنیم که تا چه اندازه مواضع افراد در تقابل با زیاده خواهان و متجاوزان است.

 

این استاد حوزه و دانشگاه درادامه به سفر اروپایی اخیر رئیس جمهور اشاره و خاطرنشان کرد: مسئولان کشور باید مراقب کنند بازار داخلی در اختیار شرکت های خارجی قرار نگیرد.همین که گفته می شود صدها شرکت خارجی وارد کشور شدند اما تا کنون تنها یک قرارداد بسته شده است به خوبی نشان می دهد آنها فقط به دنبال بازاریابی و منافع خودشان هستند.

وی سخنان اخیر رئیس جمهور کشورمان مبنی بر اینکه رئیس جمهور فرانسه به فکر اشتغال جوانان ایرانی است را مورد انتقاد قرار داد و تصریح کرد: برای اشتغال جوانان کشورمان نباید چشم مان به دیگران باشد.اینکه رئیس جمهور کشور دیگری که روز به روز جوانان خودشان بیکارتر می شود ، از اشتغال جوانان ما دم بزند و ما آن را با افتخار اعلام کنیم ، نتیجه سادگی سیاسی در وهله اول و سپس نداشتن راهبرد اصولی برای رفع معضل بیکاری است.

امام جمعه آبادان در این باره افزود:همین کشورها سی و چند سال از هر ابزاری برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی استفاده کرده و با وضع تحریم های ظالمانه برای جوانان ما دردسر و گرفتاری ایجاد کردند، حالا چگونه است که به فکر جوانان ما افتاده است؟

وی در ادامه گفت: باید به توانایی داخل توجه کرد و اقتصاد مقاومتی را مد نظر قرار داد. قرارگاه خاتم الانبیاء نشان داد هرجا وارد شود ، موفق است.چرا خودروسازی ما از لحاظ کیفیت دچار نقص است. وقتی متخصصان ما می توانند R-Q170  را کنترل کنند و بنشانند و مهندسی معکوس کنند یا در فناوری نانو و علم هوا فضا می توانند به چنین پیشرفت هایی دست یابند آیا نمی توانند کیفیت خودروسازی ما را به بهترین وجه ارتقاء دهند و از بیگانگان بی نیاز کنند؟ حتمن ایرانی می تواند فقط باید دست های پشت پرده ای که در اندیشه غارت اموال مردم هستند ، توسط دولت قطع شود.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از سخنان خود به از دست رفتن فرصت دو ساله دولت برای رفع مشکلات کشور اشاره کرد و اظهار داشت:رئیس جمهور قبلاً حل مشکلات کشور را در گروی حل موضوع هسته ای و وابسته به نتیجه مذاکرات دانسته و اعلام کرده بود.اکنون اما که توافق حاصل شد ، صریحاً گفتند که چهل درصد مشکلات کشور مربوط به تحریم هاست و عمده مشکلات منشأ درونی دارد.واقعاً حیف شد دو سال و نیم از عمر دولت را دست روی دست گذاشتید و برای رفع شصت درصد از مشکلاتی که به قول خودتان به داخل مربوط می شد گامی برداشته نشد.

 

وی از برنامه دولت ها برای توزیع یارانه نقدی میان خانوارهای ایرانی انتقاد و تصریح کرد:از نقاط ضعف دولت های قبلی و فعلی این است که به دلیل حفظ موقعیت و منافع سیاسی خود از قطع یارانه ثروتمندان دریغ می کنند.مجلس دقت کند در برنامه بودجه ای که قصد تصویب دارند ، یارانه خانواده های کم بضاعت و ضعیف قطع نشود و اتفاقاً آنهایی که بی نیاز از این یارانه هستند را از فهرست یارانه بگیرها خارج کنند.

 

امام جمعه آبادان همچنین به موضوع انتخابات و حملات صورت گرفته اخیر به شورای نگهبان هم گریزی زد و در این باره اظهار داشت: این روزها حمله به شورای نگهبان در حال افزایش است. با توجه به آنچه ما می فهمیم و بررسی سابقه نامه بدون سلام و بسم الله به حضرت آقا در سال ۸۸ و هجمه هایی که امروز علیه شورای نگهبان صورت می گیرد، می توان به رمز فتنه انتخابات امسال یعنی حمله به شورای نگهبان پی برد.

وی افزود: ناراحتی این افراد از شورای نگهبان رد صلاحیت افرادی است که شایستگی ندارند. ازعقیم ماندن توطئه هایی که تدارک دیده بودند،عصبانی اند.زیرا به قول مقام معظم رهبری ، در صدد نفوذ به مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی بوده و هستند.

 

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه تصریح کرد: بعضی ها قصد تمکین کردن در برابر قانون را ندارند.مردم در این۳۷ سال بر اساس همین قانون آمدند و رأی دادند و رئیس جمهور ، خبرگان و نماینده مجلس را انتخاب کردند.

وی گفت: بعضی افراد پشت بیت امام(ره) خود را قایم کرده و نهادهای قانونی را زیر سوال می برند تا بتوانند سهم خواهی خانوادگی از نظام داشته باشند.این آقایی که اخیرا به شورای نگهبان حمله کرده است هم حیثیت قانونی خود را زیر سوال برده و هم به رهبر معظم انقلاب جسارت کرد. به شورای نگهبان می گوید چه کسی به شما صلاحیت داده در حالی که می داند هم در دوران حضرت امام(ره) و هم در زمان فعلی ، شورای نگهبان توسط رهبری نظام منصوب شده اند.

۱۳۲۶۰۶۳_۸۴۲

امام جمعه آبادان درادامه یادآور شد: مخالف شورای نگهبان مفسد است و این حرف امام(ره) است.این افراد بدانند با این مواضع ، بیش از پیش خود را از چشم ملت انداخته اند.

وی به مشی و سیره حضرت امام (ره) اشاره کرد و اظهار داشت: ما خود را مدیون امام می دانیم و نفس کشیدن خود در نظام اسلامی را از برکت هدایت های الهی آن حضرت داریم و از اینکه باید بیت امام را هم اکرام کنیم ، تردیدی نداریم اما حضرت امام هیچگاه به دنبال استفاده از عنوان و مقامش برای شخص خودش نبود و اتفاقاً به ما یاد داد که رانت خواری و ویژه خواری در هر سطحی در نظام اسلامی ممنوع است.

امام(ره) انقلاب کرد تا سهم خواهی های خانوادگی از بین برود.

امام جمعه آبادان در بخش پایانی سخنان خود به شاخصه های انتخاب اصلح اشاره کرد و گفت: به دنبال افرادی بروید که شاخصه های انقلابی در درون شان وجود داشته باشد.البته نه آنهایی که ادعای صرف دارند که تعداد این دست افراد هم کم نیست.مردم دقت کنند که شاخصه های قومی و قبیله ای ، زبانی و آن چیزهایی که انتخاب اصلح را تحت الشعاع قرار می دهد مورد توجه قرار نگیرد.

وی روحیه استکبار ستیزی را شاخص مهم نمایندگی ملت برشمرد و تصریح کرد:آن کسانی که دم از تساهل و تسامح و رابطه با مستکبران می زنند صلاحیت نمایندگی ملت را ندارند و مردم باید مراقب باشند به چنین افرادی رأی ندهند.این افراد نه اعتقادی به جهاد دارند ونه سیره و منش پیامبران الهی(ع) و ائمه اطهار(ع) را باور می کنند.