تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۳:۵۴:۱۰
کد مطلب : 95302
بختیار در اندیشه بازگشت؛

هافبک‌محبوب قلعه‌نویی موردتوجه استقلال بدون سرمربی +جدول

هافبک طراحی که از ۱۸ سالگی پا به سطح اول فوتبال ایران گذاشته، می‌خواهد با حل مشکلاتش دوباره لیگ‌ برتری شود: «فقط مانده تایید آخر را بگیرم تا به پرونده‌ام اضافه شود. به امید خدا با مساعدت مسوولان فدراسیون و نظام‌وظیفه دوباره بازی می‌کنم.»

 عصر آبادان – بختیار رحمانی به‌رغم یک فصل بیرون ماندن از مستطیل سبز به دلیل مشکلات کارت پایان‌خدمتش همچنان مورد توجه کارلوس کی‌روش و استقلالی‌هاست و ظاهراً بحث پیشنهاد استقلال به وی این بار جدی است، هر چند استقلال هنوز سرمربی ندارد و شاید این بازیکن که معتقد است تنها نجات دهنده استقلال امیر قلعه نویی است (اینجا)، با آمدن سرمربی جدید در تاکتیک استقلال جایی نداشته باشد!

هافبک طراحی که از ۱۸ سالگی پا به سطح اول فوتبال ایران گذاشته، می‌خواهد با حل مشکلاتش دوباره لیگ‌ برتری شود. بختیار به مشرق توضیح می‌دهد: «فقط مانده تایید آخر را بگیرم تا به پرونده‌ام اضافه شود. به امید خدا با مساعدت مسوولان فدراسیون و نظام‌وظیفه دوباره بازی می‌کنم.»

جوانی که در ۲۳سالگی بازوبند کاپیتانی فولاد را بر بازو بست و قهرمان لیگ‌ سیزدهم شد، اضافه می‌کند: «در این مدت خیلی چیزها دستم آمد. دلگیرم اما می‌دانم روزهای آفتابی و آسمان روشن دوباره قسمتم خواهد شد.»

تحقق استقلالی شدن بختیار بعد از ۴ سال

رحمانی می‌گوید در طول چهار سال گذشته همواره از استقلالی‌ها پیشنهاد داشته و شاید این‌بار آبی شود. جالب اینکه بختیار آخرین‌بار یکشنبه ۱۷ فروردین‌ماه سال ۹۳ در لیگ‌برتر مقابل همین استقلال به میدان آمده است.

کاپیتان فولادی‌ها در لیگ‌سیزدهم ۲۸ بازی انجام داد و از قضا در ایستگاه ۲۹ مسابقات با اخراج در دقیقه ۵۵ بازی با استقلال هفته آخر بازی‌ها را از دست داد.

به هر تقدیر فولاد به‌رغم باخت یک بر صفر به تیم امیر قلعه‌نویی قهرمان شد اما این آخرین‌ مرتبه‌ای بود که بختیار با پیراهن فولادی‌ها در لیگ‌برتر به میدان می‌آمد. در واقع از آخرین تجربه لیگ‌برتری رحمانی حدوداً یک‌سال و دو ماه می‌گذرد و این بازیکن امیدوار است با پیراهن استقلال به میادین بازگردد.

هافبک محبوب قلعه‌نویی مورد توجه استقلال بدون سرمربی +جدول

استارت ۸ دقیقه‌ای

به گزارش مشرق، بختیار اولین‌بار سه‌شنبه ۱۵ مردادماه سال۸۷ در ایستگاه نخست لیگ‌‌هشتم پای به لیگ‌برتر فوتبال ایران گذاشت؛ بازیکنی که یک فصل قبل در بازی‌های دسته اول شانس زیادی برای بازی در فولاد داشت این‌بار با هشت‌ دقیقه بازی برابر مقاومت شیراز استارت لیگ‌ برتری‌اش را زد.

از آن زمان شش‌سال و ۱۰ماه می‌گذرد و بختیار می‌گوید:«خیلی جوان بودم. ۱۷، ۱۸سال سن داشتم و سخت می‌شد در لیگ‌برتر مورد توجه کادر فنی قرار بگیرم. با این حال ۱۴، ۱۵بازی انجام دادم و هرچه به انتهای فصل نزدیک شدیم شانسم برای بازی بیشتر شد.»

رحمانی درست می‌گوید. بختیار در لیگ‌هشتم ۲۴ هفته انتظار کشید تا وارد ترکیب اصلی فولاد شد.  ۷۳دقیقه بازی برابر ابومسلم(جمعه ۱۱بهمن۸۷) و حضوری پررنگ در پیروزی ۲ بر یک بیرون از خانه غروبی خاطره‌انگیز را برای رحمانی جوان رقم زد.

بختیار فقط دو هفته بعد از فیکس شدنش برای اولین‌بار ۹۰ دقیقه کامل مقابل استقلال‌صنعتی بازی کرد و اتفاقا تیمش یک بر صفر(۲۴بهمن۸۷) پیروز شد.

کاپیتان فولاد در ایستگاه سی‌ام مسابقات هم برابر صبا (سه‌شنبه ۱۳اسفند۸۷) نود دقیقه بازی کرد تا اولین گل لیگ‌ برتری‌اش را در دقیقه ۷۴ وارد دروازه حریف کند: «شش، هفت سالی از آن دیدار می‌گذرد اما هرگز فراموشش نمی‌کنم. اما اگرچه می‌‌توانستیم فصل را بهتر تمام کنیم هفته آخر مسابقات چهار گل به ذوب‌آهن زدیم و ۷۰، ۸۰دقیقه در زمین حضور داشتم.»

یک‌سال انتظار

بختیار بعد از اخراج شدن برابر استقلال یک‌هفته مانده به پایان لیگ سیزدهم در لیگ‌ قهرمانان آسیا بازی کرد و اتفاقا به الجیش گل زد. بعد از آن نوبت به بازی‌های ملی رسید و دیدارهای تدارکاتی مقابل بلاروس، مونته‌نگرو، آنگولا و ترینیداد و توباگو قبل از جام‌جهانی.

هافبکی که توانسته بود توجه کارلوس کی‌روش را به عنوان یک رهبر در میانه میدان به عنوان آلترناتیو مجتبی جباری جلب کند، ۲۴ دقیقه برابر بلاروس به میدان آمد. بختیار حتی از ابتدای نیمه دوم دیدار با آنگولا جای کریم انصاری‌فرد را در ترکیب تیم‌ کی‌روش گرفت تا در نهایت هر سه بازی ایران در جام‌جهانی برزیل را از روی نیمکت دنبال کند.

هافبک محبوب قلعه‌نویی مورد توجه استقلال بدون سرمربی +جدول

به این ترتیب آخرین‌باری که رحمانی در یک مسابقه فوتبال رسمی روی چمن سبز هنرنمایی کرد جمعه نهم خردادماه سال۹۳ برابر آنگولا بود. از آن دیدار یک‌سال می‌گذرد و این می‌تواند برای جوانی که آرزوی بازگشت به میدان را دارد، انتظاری طولانی به حساب بیاید: «تا به حال روزهای بیرون‌ ماندنم از مسابقات را نشمرده بودم. اینکه می‌گویید از آخرین بازی‌ام یک‌سال و ۱۵ روز گذشته جالب است. حالا که در کمپ تیم‌ملی هستم خودم را از همیشه به زمین چمن نزدیک‌تر می‌بینم و امیدوارم در نهایت مشکلات زودتر حل شود.»

هر ۲۱۵ دقیقه یک نمایش

هافبکی که می‌گوید فولاد یا استقلال مقصد بعدی‌اش در لیگ‌برتر خواهد بود طی حضور شش‌ دوره‌ای‌اش در سطح اول فوتبال ایران ۱۵۷ مرتبه با پیراهن فولاد به میدان آمده است. بختیار طی این مدت ۱۵۱ بار در لیست نفرات آغازکننده بازی‌ها قرار گرفته تا روی هم ۱۳ هزار و ۱۲۴ دقیقه تلاش کرده باشد. قابل توجه اینکه رحمانی توانسته در این ۱۵۷ بازی، ۲۲ گل بزند و ۳۹ پاس گل بدهد تا به طور میانگین هر ۲۱۵ دقیقه نمایشی از هنر خود را به روی صحنه لیگ بیاورد.

اوج هنرنمایی بختیار لیگ‌دوازدهم بود؛ آنجا که ۱۱پاس گل برابر آلومینیوم هرمزگان، پیکان(۲)، نفت آبادان، تراکتورسازی(۳)، استقلال‌(هفته شانزدهم)، نفت‌تهران، راه‌آهن و ذوب‌آهن داد و پنج گل هم به گهر(۲)، پیکان، نفت آبادان و ذوب‌آهن زد.

فتح دروازه پرسپولیس و حقیقی در آخرین دقیقه

هافبک مورد علاقه امیر قلعه‌نویی سابقه گلزنی برابر پرسپولیس را هم دارد. بختیار در لیگ یازدهم چهار گل به صبا، نفت ‌آبادان، نفت تهران و پرسپولیس زد که البته این آخری رنگ و بویی دیگر داشت.

رحمانی که در طول فصل ۲۵۳۸دقیقه بازی کرد در ایستگاه هفدهم مسابقات با گل دقیقه ۸۹ خود هم علیرضا حقیقی را در درون دروازه پرسپولیس مات کرد و هم پنالتی دقیقه۴۱ مازیار زارع را سوزاند.

جدول عملکرد بختیار رحمانی در ادوار لیگ برتر (فولاد خوزستان)

لیگ

تعداد بازی

حضور در ترکیب اصلی

مجموع دقایق بازی

پاس گل

گل زده

توضیح

هشتم

۱۵

۱۰

۸۷۸

۵

۱

اولین گل لیگ برتری‌اش را هفته سی‌ام به صبا زد

نهم

۲۴

۲۴

۲۰۰۸

۹

۳

دروازه استقلال اهواز، استیل آذین و صبا را گشود

دهم

۳۰

۲۹

۲۵۳۸

۷

۴

به سپاهان، پیکان، شاهین بوشهر و تراکتورسازی گل زد

یازدهم

۳۰

۳۰

۲۶۰۹

۲

۴

در دقیقه ۸۹ بازی با پرسپولیس(هفته ۱۷) گل تساوی را وارد دروازه علیرضا حقیقی کرد

دوازدهم

۳۰

۳۰

۲۶۵۸

۱۱

۵

در دو بازی رفت و برگشت برابر تراکتورسازی ۳ پاس گل داد

سیزدهم

۲۸

۲۸

۲۴۳۳

۵

۵

مقابل فجر، صبا، سایپا، استقلال صنعتی و مس پاس گل داد

مجموع

۱۵۷

۱۵۱

۱۳۱۲۴

۳۹

۲۲

 منبع: مشرق