تاریخ انتشار خبر: ۷ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۲:۲۱:۲۷
کد مطلب : 42192

هدایای ویژه خلیفه داعش برای ازدواج اعضا

دیده بان حقوق بشر در سوریه اعلام کرد که ابوبکر البغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی داعش دستور داده است به اعضای این گروه که ازدواج کنند، هدایایی اعطا شود.

دیده بان حقوق بشر در سوریه اعلام کرد که ابوبکر البغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی داعش دستور داده است به اعضای این گروه که ازدواج کنند، هدایایی اعطا شود.

به گزارش عصر آبادان، به نقل از پایگاه خبری الغدپرس عراق، هدایایی که ابوبکر البغدادی برای اعضای راغب به ازدواج گروه تروریستی داعش در نظر گرفته، شامل یک باب منزل مسکونی با امکانات لازم و مبلغ یک هزار و ۲۰۰ دلار آمریکا است.

معمولا بذل و بخشش های غیر معمول به حساب دیگران در اصطلاح عامیانه، بخشیدن از کیسه خلیفه نامیده می شود، اما خلیفه خودخوانده این بار ترجیح می دهد از غارت مردم عراق و سوریه و از کیسه پول های سرقتی از بانک ها و درآمد قاچاق سوخت، به اعضای این گروه تروریستی ببخشد.

دیده بان حقوق بشر سوریه پیش از این نیز اعلام کرده بود که حقوق ماهانه هر کدام از اعضای این گروه در سوریه برای جنگجویان بومی (سوری) ۴۰۰ دلار به علاوه ۵۰ دلار برای هر فرزند، ۱۰۰ دلار حق همسر، تامین سوخت خودرو از ایستگاه های سوخت رسانی تحت سیطره این گروه، تامین سوخت حرارتی و همچنین اعطای منزل مسکونی در صورت نداشتن آن است و برای عضو غیر سوری، در کنار موارد فوق، ۴۰۰ دلار ماهانه دیگر نیز به عنوان «جبرانی مهاجرت» افزوده می شود.

به نظر می رسد این اقدام خلیفه خودخوانده داعش برای ترمیم چهره و پوشاندن فساد اخلاقی و جنایت های این گروه علیه مردم عراق و سوریه باشد. بدعت هایی مانند جهاد نکاح و تجاوز به نوامیس مردم این دو کشور در کنار تصاویر سرهای بریده بی گناهان طی هفته های گذشته، افکار عمومی مردم جهان و جامعه جهانی را به سوی اجماعی برای نابودی این گروه تروریستی سوق داده است.

در جدیدترین اقدامات ترمیمی از این دست، ابوبکر البغدادی به اعضای گروه خود دستور داده است که سر ببرند اما تصاویر آن را منتشر نکنند.

منبع: جام جم آنلاین