تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۵:۴۷
کد مطلب : 118083
سخنگوی شورای شهر آبادان در گفت و گو با عصر آبادان:

هدف شورا انتخاب شهرداری است که بتواند بار سنگین مشکلات شهری آبادان را به دوش بکشد/گزینه هایی مطرح می شوند که شرایط وزارت کشور را داشته باشند

یک عضو شورای شهر آبادان گفت: گزینه های مطرح شده برای تصدی شهرداری آبادان باید ویژگی های تعریف شده ی مدنظر وزارت کشور را داشته باشند.

ghasemi-shora-abadan

عبدالرضا قاسمی سخنگوی شورای شهر آبادان در گفت و گو با عصر آبادان با اشاره به برکناری شهردار و اداره شهرداری توسط سرپرستی در این ایام ، اظهار داشت: اعضای شورای شهر سرپرستی را برای سکانداری مجموعه خدمتگزار شهرداری معرفی کرده اند تا اینکه به موقعیتی برسند و فضایی ایجاد کنند تا یک شهردار خدمتگزار دیگری که هم متعهد به اصول شهرداری و هم تخصص لازم را داشته باشد. در حال حاضر متخصص مدیریت شهری نیاز مبرم شهر آبادان است و در بین گزینه های حاضر ، هستند افرادی که این شرایط را داشته باشند.

وی افزود: به هر حال هرچند تلاش هایی صورت گرفته و کارهایی انجام شده که نمی توان منکر زحمات شهردار قبلی شد اما اکنون در صدد انتخاب شهرداری هستیم  که بتواند فضای پیش روی خود را با سرعت حرکت دهد و اقدامات نیمه کاره  ای که در حال حاضر بر روی زمین مانده اند را به اتمام برساند.از پروژه های شهری تا فضای سبز گرفته تا مسایل راهبردی فرهنگی که تا مراحلی پیش رفته اند اما به بهره برداری نرسیده اند.از جمله خانه های محله  که در سه نقطه شهر آبادان با هدف آموزش فرهنگ شهروندی که در آن شهروندان به وظایف خود در قبال شهر و شهرداری آشنا می شوند.

قاسمی خاطرنشان کرد: امیدواریم اعضای شورای شهر یک گام موثرتر بردارند و در زمان محدود که برای خدمتگزاری مان باقیمانده است دست به دست هم داده و با حفظ انسجام از برخی مسایل سلیقه ای دور شوند و حاشیه ها را کنار بگذارند و هم و غم شان را فقط و فقط بر روی خواسته های مردم بگذارند و هم و غم دیگری جز خدمت خالصانه به مردم آبادان نداشته باشند .اکنون فضای جدیدی در انتخابات مجلس رقم خورده و هر سه نماینده برای خدمتگزاری وحدت رویه دارند.من فکر می کنم این موقعیت استثنایی است برای شورای شهر است که در کنار نمایندگان مجلس و مسئولان خدمتگزار شهرستان لذت های شیرینی برای خدمتگزاری به مردم را بچشند.

این عضو شورای شهر آبادان همچنین به فراخوان شورای شهر برای انتخاب شهردار اشاره کرد و گفت: هدف از انتشار فراخوان برای انتخاب شهردار ، در واقع ایجاد فضایی باز برای حضور همه افرادی است که خود را واجد شرایط لازم برای تصدی سمت شهرداری آبادان هست.شاید اگر این کار را شورای شهر انجام نمی داد مؤاخذه هم نمی شد  اما فکر کردند شرایطی برای حضور همگانی فراهم کنند.تعدادی آمدند و رزومه کاری، سوابق و برنامه های خود را ارسال کردند.اقشار مختلفی از جمله شهرستانی،استانی و برون استانی اعلام آمادگی و ارائه برنامه کردند و قرار شد که مورد بررسی شورا قرار گیرند .

وی به شرایط ویژه ای که باید گزینه های سمت شهرداری آبادان دارا باشند اشاره و خاطرنشان کرد: وزارت کشور یک سری اصول و شرایط را برای شهرداری های مناطق مختلف از جمله آبادان تعریف کرده است. شهرداری آبادان در زمره شهرداری های رتبه ۱۱ قرار دارد و طبق اصول وزارت کشور ، گزینه های مورد نظر باید حایز شرایط شهرداری رتبه ۱۱ باشد و از ویژگی های لازم و تعریف شده توسط وزارت کشور برخوردار باشد. این شرایط و ویژگی ها بالطبع باعث می شود که برخی از افراد که سوابق لازم را ندارند از دور انتخاب خارج شوند اگر چه ما علاقمندیم از همه قابلیت ها بهره ببریم اما دست مان بسته است و مطیع محض قانون وزارت کشور هستیم وطبق آن می توانیم شهردار انتخاب کنیم.

 

عبدالرضا قاسمی در ادامه ، بومی بودن را یک ویژگی خوب برای شهردار آینده آبادان دانست اما در عین حال تصریح کرد: همه اعضا اتفاق نظر دارند که اگر شاخص های اصلی مندرج در قانون در وجود یک گزینه بومی باشد ، از آن استقبال کنیم اما اگر چنین فردی با تجربه و تخصص و متعهد در میان گزینه های بومی وجود نداشت ،قطعا فردی را که از قابلیت های لازم برخوردار و تجربه خوبی در رزومه کاری داشته باشد و سوابق روشنی در زمینه عملکرد در شهرداری ها ارائه دهد، را ارجح می دانیم حتی اگر بومی نباشد.ما می خواهیم کسی انتخاب شود که بتواند با تعهد و تخصص این بار سنگین مشکلات شهری آبادان را هم به دوش بکشد و هم برای آنها برنامه داشته باشد.

 

سخنگوی شورای شهر آبادان در پایان گفت: مردم مطمئن باشند اگر شهرداری پای کار بیاید صرف نظر از اینکه بومی باشد یا نباشد ، اما از قابلیت های مدیریتی،برنامه ای ،تخصصی و تعهدی برخوردار باشد ، قطعاً همه از وی حمایت خواهند کرد واگر خدای ناکرده باز هم مسامحه ای در کار شهرداری ببینند چه این فرد بومی باشد و چه نباشد فرقی ندارد و با وی طبق قانون رفتار خواهیم کرد.