تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۷:۴۲:۰۹
کد مطلب : 117356
واکنش رسایی به اظهارات دادکان؛

هرگز به آقای دادکان نگفته ام که یک ماهه، همه مفسدین فوتبال را دستگیر می کنیم/چرا دادکان حاضر به حضور در کمیسیون اصل ۹۰ نشد؟

بنده هرگز به آقای دادکان نگفته ام که یک ماهه، همه مفسدین فوتبال را دستگیر می کنیم. چون به عنوان یک نماینده و مسئول تهیه گزارش فساد در فوتبال، چنین مسئولیتی نداشتم تا چنین وعده ای بدهم و چون می دانستم که در این مسیر برادرانی مثل آقای دادکان حضور دارند، اساسا شبیه این وعده را هم ندادم.

هرگز به آقای دادکان نگفته ام که یک ماهه، همه مفسدین فوتبال را دستگیر می کنیم/چرا دادکان حاضر به حضور در کمیسیون اصل 90 نشد؟

 حجت الاسلام حمید رسایی در واکنش به اظهارات محمد دادکان در گفت‌وگو با روزنامه آرمان نوشت:
آقای محمد دادکان امروز در گفتگو با یکی از روزنامه ها گفته است: «آقای رسایی به من می‌گفت طی مدت یک ماه همه مفسدین فوتبال را دستگیر می‌کنیم. الان آقای رسایی کجاست؟ دنبال چیست؟ ایشان مبارزه با فساد در فوتبال را به چند مصاحبه دربسته تقلیل داد و دنبال کار خود رفت.»

برخی خبرنگاران محترم تماس گرفته اند و در باره این سخنان چندباره  آقای دادکان از بنده توضیح خواسته اند. من البته اصرار نداشتم تا به صحبت های ایشان یا دیگران در این باب پاسخ بدهم اما چون آقای دادکان برای چندمین بار است که با ژست پرچمدار مبارزه با فساد در فوتبال گفتگو کرده اند، چند نکته را می نویسم:

اولا بنده هرگز به آقای دادکان نگفته ام که یک ماهه، همه مفسدین فوتبال را دستگیر می کنیم. چون به عنوان یک نماینده و مسئول تهیه گزارش فساد در فوتبال، چنین مسئولیتی نداشتم تا چنین وعده ای بدهم و چون می دانستم که در این مسیر برادرانی مثل آقای دادکان حضور دارند، اساسا شبیه این وعده را هم ندادم. مسئولیت بنده تهیه گزارش بود که گزارشی مفصل تهیه و خلاصه ای از آن علی رغم فشارهای بسیار برای عدم قرائتش، در صحن علنی قرائت شد. اسامی متخلفین هم مطابق قانون در اختیار مراجع ذی صلاح قرار گرفت و اساسا امکان انتشار عمومی آن نبود.

ثانیا آقای دادکان فقط بلدند به صورت کلی در مصاحبه ها در نقش سوپرمن صحبت کنند و بر خلاف آنچه نشان می دهند به هیچ وجه در مبارزه با مفاسد در فوتبال جدی نیستند. به عبارتی بنای درگیری با این طیف را ندارند. یکبار دربرنامه زنده تلویزیونی ایشان گفت که چرا کمیسیون اصل ۹۰ که دنبال فساد در فوتبال است و مدعی است با خیلی از کارشناسان گفتگو کرده چرا به سراغ من نیامده؟ من در همان برنامه زنده گفتم که شاید سراغتان آمده اند و شما پاسخگو نبوده اید و بعد تاکید کردم که بنده به عنوان نایب رئیس کمیسیون و مسئول پرونده همین جا روی آنتن زنده از شما درخواست می کنم هر چه می دانید بگویید. ایشان ما و شنوندگان برنامه را حواله داد به جلسه ای در کمیسیون اصل ۹۰ که البته بعد از ده ها بار تماس کارشناسان کمیسیون – که زمان و تاریخ آن هم ثبت است – هرگز حاضر به حضور در کمیسیون اصل ۹۰ نشد و در پاسخ به پیگیری ها اعلام می کرد که بنای درگیری با آقایان را ندارد.

ثالثا این که می گویم آقای دادکان فقط بلدند حرف بزنند، به خاطر مصاحبه های بی مبنای دائمی ایشان است. مدتی قبل هم وی در مصاحبه با یک سایت گفته بود: «چند ماه پیش با آقای رسایی در برنامه زنده تلویزیونی حضور داشتم، ایشان اعلام کردند که نتیجه تحقیق و تفحص کمیسیون اصل ۹۰ از فساد در فوتبال را به زودی اعلام می کند. ماه ها از آن تاریخ گذشته است ولی به سوال من پاسخ دهند که چرا هنوز این گزارش به صورت رسمی اعلام نشده است. من می گویم چون یک سری افراد که با خودشان بودند را حذف کردند و اگر این گزارش اعلام شود افرادی مثل من اعتراض می کنند که چرا این اسامی حذف شده است… تا ظهور حضرت مهدی (عج) که هم این گزارش منتشر نمی شود.»

خُب آقای دادکان گزارش کمیسیون اصل ۹۰ قبل از ظهور حضرت مهدی (عج)  در صحن علنی مجلس قرائت شد. اسامی هم که به مراجع ذی صلاح اعلام شد. برخی از افراد بازداشت شدند و از کاندیداتوری برخی افراد دیگر برای ریاست فدراسیون جلوگیری شد، تا جایی که بنده اطلاع دارم مراجع ذی صلاح در حال پیگیری و رصد برای برخورد با مصادیق دیگر هستند. هر چند بنده دوستی در این عرصه ندارم و بعد از تهیه گزارش هم کلی دشمن پیدا کردم اما اگر کسی از دوستان بنده در فوتبال فسادی  داشته و در گزارش کمیسیون اصل ۹۰ به آن اشاره نشده و تاکنون برخوردی با آنها صورت نگرفته، شما قرار بود اعتراض کنید، چرا ساکتید؟ چرا اسامی آنها را اعلام نمی کنید؟! به جای مصاحبه هایی که در آن دیگران را متهم کنید، در مصاحبه بعدی به این موارد اشاره کنید.

انتهای پیام/نج