تاریخ انتشار خبر: ۶ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۰:۱۲:۰۴
کد مطلب : 75060
حاج صادق آهنگران:

هر حرکتی که در خوزستان شکل بگیرد در کشورهای همسایه تاثیر گذار است/مداح بدون شاعر پیش نمی رود

عصر آبادان :این مداح اهل بیت و دوران دفاع مقدس اظهار داشت:مداح بدون شاعر پیش نمی رود اگر شاعری کنار مداح نباشد هیچ وقت سطح بالا نخواهد رفت و فقط یک صدا و چند شعر ضعیف باقی خواهد ماند لذا تقاضا داریم موازی با جلسات مداحان حتما جلسات شعرا هم برگزار شود.

 

به گزارش رهیاب نیوز حاج صادق آهنگران مداح اهل بیت و دوران دفاع مقدس در مجمع بسیج مداحان استان اظهار داشت:وقتی جنگ شروع شد در استان خوزستان بیشتر نوحه خوانی بود و روضه خوانی نداشتیم در اهواز و دزفول که شناخت داشتیم شاید دو سه تا روضه خوان سنتی بود جز حاج اقای آل مبارک ومرحوم ملاعلیرضا دزفولیان مداح و روضه خوان حرفه ای نداشتیم.

وی ادامه داد: از اول جنگ روضه خوانی در خوزستان شروع شد و شکر خدا امروز چند روضه خوان خوزستانی داریم که در سطح کشور مطرح هستند البته توقع بیش از این است با این پتانسیلی که خوزستان دارد باید یک حرکتی در استان شکل بگیرد.

آهنگران گفت:هر حرکتی که در خوزستان شکل بگیرد به خاطر مجاورت با کشورهای عرب زبان همسایه بر روی آنها هم تاثیر می گذارد و امروز اثرات آن را می بینیم و مداح خوزستانی به بحرین ، کویت و عراق می روند.

وی ادامه داد:مداح بدون شاعر پیش نمی رود اگر شاعری کنار مداح نباشد هیچ وقت سطح بالا نخواهد رفت و فقط یک صدا و چند شعر ضعیف باقی خواهد ماند لذا تقاضا داریم موازی با جلسات مداحان حتما جلسات شعرا هم برگزار شود.