تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , دی, ۱۳۹۴ | ۰۴:۳۷:۲۹
کد مطلب : 104556

هر کرسی نمایندگی آبادان ، ۱۸ نفر رقیب دارد

جواد نوروزی/عصر آبادان: با ثبت نام نامزدهای انتخاباتی ، فضای سیاسی- اجتماعی کشور وارد مرحله تازه ای شد و همه […]

جواد نوروزی/عصر آبادان:
با ثبت نام نامزدهای انتخاباتی ، فضای سیاسی- اجتماعی کشور وارد مرحله تازه ای شد و همه عوامل مرتبط با انتخابات اسفندماه اعم از انتخاب شونده ها ، انتخاب کننده گان و ستادهای نظارت و اجرایی از هم اکنون ، اسب خود را برای برپایی یک حماسه ملی دیگر زین کرده اند.
در آبادان نیز شرایط به همین گونه است و افرادی در قامت کاندیداتوری۲، با جهت گیری ها ، اهداف ، برنامه ها و انگیزه های متفاوت ، پای به میدان رقابت گذاشته و در مرحله آغازین ، اقدام به ثبت نام و اعلام حضور کردند.
فرماندار ویژه آبادان تعداد نامزدهایی که برای ثبت نام در حوزه انتخابیه آبادان مراجعه کرده اند را ۵۴ نفر اعلام کرده است که از این تعداد، ۵۰ نفر آن را مردان و ۴ نفر باقی مانده را زنان تشکیل داده اند.
اما جالب است بدانید از بین خانم ها ، مریم ابریشم کار عضو شورای شهر اهواز برای کاندیداتوری در حوزه انتخابیه آبادان اعلام حضور و ثبت نام کرده است.
همچنین شیرمردی دیگر عضو شورای شهر اهواز نیز به مانند خانم ابریشم کار قصد دارد از حوزه انتخابیه آبادان ، شانس خود را برای رسیدن به مجلس امتحان کند.
اما شاید خیلی ها علاقه مند هستند که بدانند افراد حضوریافته منتسب به کدام جریان سیاسی هستند.بررسی ها و پیگیری های صبح اروند نشان می دهد از بین چهره های  شرکت کننده ۱۷ نفر خود را مایل به جریان سیاسی موسوم به اصولگرا معرفی کرده اند و ۱۳ نفر نیز با عَلم جریان سیاسی رقیب موسوم به اصلاح طلب وارد کارزار انتخاباتی شده اند. همچنین ۲۴ نفر باقی مانده یا فعلاً تمایلی به اعلام وضعیت سیاسی خود ندارند و یا اعلام کرده اند که بصورت مستقل و اصطلاحاً فراجناحی پای به عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی نهاده اند.
از میان ۵۴ نفر شرکت کننده در ثبت نام نامزدهای انتخاباتی ، ۴ نفر دارای مدرک تحصیلی دکترا هستند و سایرین ، مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد دارند.
اما جوان ترین فرد در بین نامزدهای حوزه انتخابیه آبادان ، فقط ۳۰ سال سن دارد و از سوی دیگر ، مسن ترین آنها ۶۷ ساله است.
از تعداد نامزدهای فعلی که اعلام حضور کرده اند تاکنون ۵ نفرشان در ادوار گذشته مجلس حضور داشته اند و سایر کاندیداها هنوز نمایندگی مجلس را تجربه نکرده اند.
اما با توجه به اینکه حوزه انتخابیه آبادان صاحب سه کرسی در مجلس شورای اسلامی است و از طرفی بنا به اعلام حضور ۵۴ نفر از این شهرستان برای شرکت در انتخابات اسفندماه این طور می توان نتیجه گرفت که برای تصاحب هر کدام از کرسی های نمایندگی حوزه آبادان ، ۱۸ نفر وارد رقابت شده اند.
سید محمد مولوی (معاون سابق فرماندار) ،  عامر کعبی ، غلامرضا شرفی ، طاها بغلانی ،محمد گذاری ، مجاهد امامی پور ، سید عبدالامیر جبیلی ، میلاد جانقربان لاریچه ، مهرزاد ارشدی،فرزاد آذر نسب ، ناصر اقبالی ، سید رضا طباطبایی ، عبدالله کعبی ( نماینده ۴ دوره قبل این شهر و قائم مقام سابق منطقه آزاد اروند) ،  یوسف ستاره ناصری ، ناجی فرهانی صدر ، سید عبدالوهاب احمد نژاد،عبدالامیر محمودی ، علیرضا پور حسن فلاحیه ، حاجی زاده ، عظیم حمزه مطوری ، امیر حیدری ، رحمت پور حسن ، ناصر اقبالی (رئیس سابق مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی)، اسماعیل میدری ، علی علی‌آبادی ، نیک‌پور ،مریم ابریشم کار (عضو شورای شهر اهواز)، هوشنگ شیرمردی(عضو شورای اسلامی شهر اهواز) ، جلیل مختار، محمد سعید انصاری(نماینده فعلی مردم آبادان در مجلس) ، غلامرضا فیروزی، جواد سعدون زاده(نماینده فعلی مردم آبادان در مجلس)،پریسا شهرمیری،سید علی موسوی جرف(نماینده سابق مردم آبادان در مجلس) و سید زین العابدین موسوی از جمله افرادی هستند که اسامی آنها در بین نامزدهای ثبت نامی دیده شده است.
اما فارغ از هر موضوع دیگری ، آنچه سرانجام باعث سربلندی و اعتلای نظام و آبروی کشور می شود حضور آگاهانه و گسترده آحاد مردم در انتخابات پیش روی است. امیدواریم در نهایت انتخاب مردم عزیز کشور و شهر عزیزمان آبادان ، به آبادانی و توسعه بر پایه عدالت اجتماعی و حفظ استقلال سیاسی-اقتصادی میهن مان منتج شود.