تاریخ انتشار خبر: ۱ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۲:۱۲:۳۳
کد مطلب : 40613

هزینه اعزام به حج تمتع اعلام شد

معاون سازمان حج و زیارت از آغاز اعزام ۶۴ هزار زائر حج تمتع خبر داد و اعلام کرد زائران تا اولویت ۱۰ تاریخ بهمن سال ۸۴، امسال به سرزمین وحی اعزام می شوند.

به گزارش عصر آبادان،، ناصر خدرنژاد در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد اعزام زائران تمتع از فرودگاه امام خمینی(ره) افزود: چنانچه تا قبل از آغاز اعزام تمهیدات لازم اندیشیده شود پروازها به فرودگاه امام منتقل می شود اما در غیر اینصورت امسال نیز اعزام زائران از فرودگاه مهرآباد انجام خواهد شد.

وی افزود: در حج تمتع امسال ۶۴ هزار زائر در قالب ۴۵۷ کاروان اعزام می شوند که پروازهای رفت از ۱۴ شهریورماه آغاز و تا ۷ مهر ماه(۴ ذیحجه) ادامه دارد و عملیات بازگشت زائران نیز از از ۱۸ مهرماه (۱۵ دیحجه) آغاز و تا ۶ آبان ماه (سوم محرم) ادامه دارد.

معاون سازمان حج و زیارت تاکید کرد: حدود ۳ هزار نفر از کل زائران مربوط به نیروهای خدماتی و ستادی، هیات پزشکی، عوامل آشپزخانه و … است که این افراد ۴ روز زودتر یعنی ۱۰ شهریور ماه اعزام می شوند.

خدرنژاد با اشاره به اینکه هزینه اعزام به سرزمین وحی در تمتع امسال از هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است، تاکید کرد: هر زائر حج تمتع ۳۰۰ دلار دولتی ارز دریافت می کند.

انتهای پیام/