تاریخ انتشار خبر: ۴ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۰:۰۹:۲۶
کد مطلب : 56052

هشدار جهانی درباره افزایش کودک‌ ربایی

دفتر جرایم سازمان ملل با اشاره به افزایش آدم ربایی در جهان در سال های اخیر اعلام کرد، درحال حاضر یک سوم از قربانیان این آدم ربایی ها که برای استثمار و بردگی ربوده می شوند، کودکان هستند.

به گزارش عصر آبادان  به نقل از ایرنا، دفتر جرایم سازمان ملل با اشاره به افزایش آدم ربایی در جهان در سال های اخیر اعلام کرد، درحال حاضر یک سوم از قربانیان این آدم ربایی ها که برای استثمار و بردگی ربوده می شوند، کودکان هستند.

یوری فدوتوف مدیر اجرایی دفتر جرایم سازمان ملل متحد در گزارش خود در مورد مسئله آدم ربایی در جهان اعلام کرد: متاسفانه در جهان امروز جایی نیست که کودکان، زنان و مردان آن از آدم ربایی و گمارده شدن به کارهای اجباری مصون باشند.

وی با اشاره به اینکه گزارش اخیر این نهاد در باره آمار آدم ربایی ها بر اساس داده های رسمی موجود تنظیم شده است، تصریح کرد، رقم واقعی آدم ربایی در سال های اخیر به مراتب بیش از آمار منتشر شده است.

مدیر اجرایی دفتر جرائم سازمان ملل در این گزارش با بیان این که زنان و دختران خردسال بیشترین قربانیان آدم ربایی های اخیر بوده اند، یادآور شد که دو سوم از کودکان قربانی این آدم ربایی ها را دختران خردسال تشکیل می دهند.

فدوتوف به این نکته نیز اشاره کرد که شمار زنان و دخترانی که امسال قربانی آدم ربایی شده اند، به بیش از ۷۰ درصد از مجموع افراد ربوده شده رسیده است.

به گفته وی، بیشترین رقم آدم ربایی ها در قاره آفریقا و منطقه خاورمیانه اتفاق می افتد و ۶۲ درصد از قربانیان آدم ربایی در این مناطق، کودکانی هستند که از آن ها برای گماردن به کارهای اجباری در کارخانجات نساجی، عملیات ساختمانی و سایر کارخانجات استفاده می شود.

فدوتوف دراین گزارش گفت: افراد ربوده شده از ۱۵۲ کشور، برای استفاده در کارهای اجباری و یا سوء استفاده های جنسی به ۱۲۴ کشور مختلف جهان انتقال داده می شوند.

وی از کشور های جهان خواست تا با برگزاری گردهم آیی در سازمان ملل متحد به تنظیم پروتکل هایی برای مقابله با جرائم بین المللی اقدام کرده و در اجرای کامل آن برای کاهش اینگونه جنایت ها بکوشند.

انتهای پیام/گ