تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۰۸:۰۱:۴۷
کد مطلب : 108428

هشدار روسیه به ترکیه درباره همراهی با داعش

معاون وزیر امور خارجه روسیه درباره نرمش وهمراهی ترکیه با گروه تروریستی داعش هشدار داد.

 “اولِگ سیرومولوتوف” معاون امور مبارزه با تروریسم وزیر امور خارجه روسیه گفت: نرمش ترکیه با گروه داعش برخطراین گروه تروریستی در منطقه و همه مناطق جهان می افزاید.

ترکیه همچنان از داعش نفت سرقتی می خرد

خبرگزاری نووستی روسیه به نقل از سیرومولوتوف گزارش داد کهشرکت های ترکیه و برخی از شرکت های دیگر در این کشوردر سایه حمایت مسئولان رسمی آنکاراو یا بی توجهی آنان، همچنان به تجارت نفت با تروریست ها مبادرتمی کنند.

وی گفت که این مساله موجب افزایش تهدیدات تروریستی به طور گسترده درسطح منطقه و جهان می شود و چالش هایی را برای امنیت این کشور نیز ایجاد می کند.

سیاست خطرناک و جنایت جنگی ترکیه

سیرومولوتوف همچنین با اشاره به حمله چندی پیش ترکیه به جنگنده روسی که در مبارزه با تروریست ها مشارکت داشت، تصریح کرد،ترکیهسیاست خطرناک و کاملاً اشتباهی را در پیش گرفتهاست و مرتکب جنایت جنگی می شود.

وی افزود: “همکاری با ترکیه در زمینه مبارزه با تروریسم در شرایط فعلی غیرممکن است و ترکیه باید در موضع خود در قبال تروریست ها در سوریه یا عراق بازنگری کند”.

یک فرونده جنگنده ” اف – ۱۶ ” ترکیه ، سوم آذر ماه ۱۳۹۴،۲۴ نوامبر، جنگنده روسی ” سوخو– ۲۴ ” را در آسمان سوریه و در فاصله ۴ کیلومتری مرزهای این کشور با ترکیه سرنگون کرد.

” ولادیمیر پوتین ” رئیس جمهوری روسیه، درآن زمان این اقدام را به منزله “خنجری بر پشت ” مسکوعنوانو در واکنش به سرنگونی جنگنده خود، تحریم هایی را علیه ترکیه اعمال کرد.

منبع: العالم