تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۵ | ۲۲:۰۰:۳۰
کد مطلب : 112430

هشدار نسبت به وقوع آبگرفتگی و سیلاب در خوزستان

اداره هواشناسی خوزستان در اطلاعیه ایی از پیش بینی آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل رودخانه ها بویژه در شمال و شرق استان خبر داد.

به گزارش عصر آبادان، اداره هواشناسی خوزستان در اطلاعیه ایی از پیش بینی آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل رودخانه ها بویژه در شمال و شرق استان خبر داد.

در این اطلاعیه که مورخ ۱۹ اردیبهشت ۹۵  صادر شده، آمده است: با توجه به آخرین نقشه های هواشناسی و ماهیت بارش های بهاری، که بعضا بشکل غیرقابل انتظار از حجم و شدت بیشتری برخوردار می شوند،انتظار بارندگی های پراکنده و بعضا شدید بویژه در مناطق مرتفع شمالی و شرقی تا آخر هفته جاری بصورت متناوب پیش بینی می گردد که عمدتا با رعد و برق و وزش باد شدید همراه خواهد بود.

این اطلاعیه می افزاید: آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل رودخانه ها بویژه در شمال و شرق استان دور از انتظار نخواهد بود.

همچنین ستاد مدیریت بحران خوزستان در اطلاعیه ایی با توجه به هشدار سازمان مدیریت بحران کشور و اداره کل هواشناسی خوزستان، از اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ها خواسته است تمهیدات لازم را برای کنترل و بازدید و بررسی سامانه های دفع فاضلاب و آب های سطحی و شبکه برق رسانی، نظارت بر وضعت سیل بندها و پلها و راه ها در مناطق شهری و روستایی پیش، هنگام و پس از بارندگی را در دستورکار قرار دهند.

مسدود کردن جاده های حادثه خیز (درصورت ضرورت با هماهنگی دستگاه های اجرایی و ماموران نظامی و انتظامی مرتبط شهرستان)، بکارگیری تجهیزات و امکانات راهداری و هماهنگی با ادارات راه و شهرسازی شهرستان ها به منظور آمادگی مقابله با حوادث غیرمترقبه ناشی از بارندگی در شهرستان های شمالی و شرقی خوزستان از دیگر مواردی است که در این اطلاعیه از اعضای شورای بحران شهرستان ها خواسته شده نسبت به آن اقدام کنند.

در اطلاعیه ستادبحران استانداری خوزستان همچنین به شهروندان توصیه شده است از تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها به ویژه در مناطق مرتفع شمالی و شرقی خودداری کنند.

انتهای پیام/