تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۷:۰۰:۳۵
کد مطلب : 88864

هلاکت جانشین ابوبکر البغدادی در بمباران بالگردهای ارتش عراق +عکس و فیلم

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت دفاع عراق، این حمله در جریان یک جلسه مشترک با حضور علاء العفری و برخی از فرماندهان نظامی داعش در مسجد الشهداء شهر تلعفر صورت پذیرفت که علاوه بر هلاکت وی به کشته شدن چند فرمانده ارشد نظامی داعش نیز منجر شده است.

 ارتش عراق شب گذشته با اجرای یک عملیات دقیق اطلاعاتی موفق به هلاکت جانشین ابوبکر البغدادی رهبر خودخوانده گروه تروریستی داعش شد. به گزارش رسانه های عراقی، ارتش عراق با صدور یک بیانیه رسمی از هلاکت “عبدالرحمن المصطفی القادولی” ملقب به ابوعلاء العفری نفر دوم گروه تروریستی داعش در یک حمله هوایی دقیق خبر داده است.
نام علاء العفری طی دو ماه گذشته و به دنبال انتشار اخبار ضد و نقیض از هلاکت یا مجروح شدن ابوبکر بغدادی رهبر داعش از سوی رسانه های نزدیک به این گروه مطرح شده بود. وی دارای سمت رییس شورای مجلس نظامی و قاضی القضات دو ولایت “جزیره” و “بادیه” در مناطق تحت سیطره داعش بوده است.
وی متولد شهر “تل عفر” واقع در حاشیه شهر موصل بوده که دارای اکثریت شیعه از قومیت ترکمنهای عراقی می باشد. ابوعلا العفری دارای تحصیلات کارشناسی در رشته فیزیک و دانش آموخته مدارس وهایت و عضو شورای فقهی داعش نیز بوده است. آخرین سمت وی نیابت ابوبکر البغدادی بوده که ظاهرا عمر وی برای سلطنت بر باند جنایتکار داعش کفاف نداده و طی حمله دیشب به هلاکت رسیده است.
بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی وزارت دفاع عراق، حمله به وی در جریان یک جلسه مشترک با حضور علاء العفری و برخی از فرماندهان نظامی داعش در مسجد الشهداء شهر تلعفر صورت پذیرفت که علاوه بر هلاکت وی به کشته شدن چند فرمانده ارشد نظامی داعش نیز منجر شده است.
هلاکت جانشین ابوبکر البغدادی
هلاکت جانشین ابوبکر البغدادی
مطالب مرتبط