تاریخ انتشار خبر: ۶ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۳:۵۲
کد مطلب : 70261
گزارش

همایش مبارزه با مواد مخدر برای خانواده ها یا برای مسئولین؟/ از حضور خردسالان در سرما تا عدم آگاهی شهروندان از همایش !

تا جایی که ذهن یاری میکند همایش ها و گردهمایی های اینچنینی باید با حضور خانواده ها ، جوانان و اقشار مختلف آسیب پذیر جامعه باشد تا اثر گذاری و خروجی آن مشهود و ملموس باشد نه صرفا به خاطر تسریع در برگزاری و ارسال گزارش کار در هوایی سرد و بدون حضور مخاطبان خاص مسئله فیصله پیدا کند.

 

 

 

به گزارش عصر آبادان ؛ به نقل از خبرنگار اجتماعی امید نیوز ، تا جایی که ذهن یاری میکند همایش ها و گردهمایی های اینچنینی باید با حضور خانواده ها ، جوانان و اقشار مختلف آسیب پذیر جامعه باشد تا اثر گذاری و خروجی آن مشهود و ملموس باشد نه صرفا به خاطر تسریع در برگزاری و ارسال گزارش کار در هوایی سرد و بدون حضور مخاطبان خاص مسئله رنگ و بویی نمادین و روبنایی پیدا کند.

 

این قبیل اقدامات در راستای نهادینه کردن فرهنگ دوری از مواد افیونی و بلای خانمان سوز اعتیاد نمیتواند اثربخشی مطلوبی در سطح شهرستان داشته باشد و به نظر می رسد این همایش بیشتر به صورت نمادین برگزار گردیده تا اینکه اساسی و زیر بنایی با خروجی مثبت باشد !

جالب اینجاست هر کدام از عابران و شهروندانی که در حال عبور از کنار تجمع حاضر در همایش بودند اطلاعی از برگزاری آن نداشتند و حتی عوامل این پایگاه خبری در ساعات پایانی یک شب مانده به برگزاری همایش مطلع شدند که این مسئله جای سوالات زیادی را باقی میگذارد.

از نگاه کارشناسانه به این مسئله در می یابیم اکثر قریب به اتفاق همایش ها ، سمینارها و نشست های ما فاقد اولویت بندی و اثربخشی مطلوب میباشد که البته این مسئله شکلی فرا شهرستانی دارد و در امیدیه نیز این قاعده همچنان نمایان است.

گواه این مدعا سخنان فرمانده انتظامی شهرستان در این همایش بود که با لحنی منتقدانه خواستار برگزاری چنین همایش هایی در سطح تخصصی تر و با حضور اقشار و آحاد مردم جامعه شد نه اینکه به صرف برگزاری یک همایش که از استان ابلاغ گردیده است ، کودکان را در سرمای صبح برای اجرای سرود نگه داریم ، دانش آموزانی که به هیچ وجه به نکات مثبت همایش توجه نمیکردند و مسئولینی که خود عاری از هر گونه اعتیادی از این مواد هستند دعوت به عمل اوریم.

البته این مسئله برای ما کاملا جای تعجب داشت ، چرا که فرماندار شهرستان تاکنون نشان داده که بیشتر به دنبال اثر بخشی در اجرای برنامه و فعالیت های اینچنینی میباشدنه نگاه رو بنایی ! لذا باید از وی پرسید که این همایش با چنین اهمیتی چرا باید در این زمان نامناسب و بدون اطلاع رسانی قبلی و فاقد حضور خیل شهروندان باشد.

شخص فرماندار آگاهی دارند که استاندار خوزستان بارها بر مسئله رهایی کامل مردم استان از مواد مخدر تاکید داشته و دارند و همیشه با جمله ” در خوزستان نباید حتی یک معتاد داشته باشیم ” اصرار دارند و لازمه این امر نیز برگزاری همایش های با کیفیت میباشد کما اینکه فرماندار امیدیه خود یکی از حامیان و مشوقین اجرای برنامه های کیفی و دارای خروجی مثبت در زمینه ها میباشد و همین مسئله نیز تعجب ما را برانگیخته است.

مع الوصف این پایگاه خبری اعلام میدارد جهت نهادینه کردن فرهنگ دوری از مواد مخدر در راستای پاک سازی شهر از وجود بلای خانمان سوز اعتیاد با شخص فرماندار به عنوان رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و اعضای شورا همکاری و تشریک مساعی خواهد نمود .

 

 
امید نیوز