تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۷:۲۵:۲۷
کد مطلب : 43986

همایش های ضد شیعی در مصر + تصاویر

جمعیت «دعوت سلفی مصر» شامل اتحادیه چند حزب سلفی مهم این کشور، با صدور بیانیه ای تأکید کرد: «شیعیان و سکولارها “کافر” هستند و “جهاد” علیه آنان واجب و فوری است»!

به گزارش عصر آبادان،  به نقل از پایگاه خبری «المصری الیوم»، این گروه در بیانیه شان نوشته اند: «این یک حکم الهی است که باید برای آن بپاخیزیم. ما باید امت اسلامی را از شر سکولارها، شیعیان و خوارج رها کنیم.»
سران جمعیت دعوت سلفی در یک قاب
در این بیانیه که روز جمعه در سایت این گروه منتشر شده، آمده است: «”واجب شرعی” است که شر این سه طائفه از جامعه اسلامی کم شود. این ها در خارج از جامعه اسلامی می توانند فتنه انگیزی کنند، اما در جوامع اسلامی حق ورود ندارند.»
سلفی های مصر در ادامه با تفکیک بین این سه طائفه “شرور”، ویژگی های هر یک را برمی شمارند: «سکولارها کسانی هستند که فکر می کنند حکومتداری از سنخ امور دنیوی است و دین حق ورود به آن را ندارد. این فکر نشان می دهند اینان از سویی در صدد ساخت دین جدیدی هستند و از سوی دیگر از چهارچوب اسلام خارج شده اند. در نتیجه سکولارها اولا “مفسد فی الارض” و ثانیاً “مرتد” هستند.»
نمونه ای از تبلیغات ضدشیعی جماعت دعوت سلفی
این گروه مدعی دیانت و اسلامگرایی، در ادامه به بیان ویژگی های تشیع پرداخته اند: «شیعیان “خبیث ترین” و “پست ترین” طائفه ممکن هستند و خطرشان از هر طائفه ای (حتی یهود) برای جامعه اسلامی بیش تر است. آن ها هر جا که وارد شده اند، قلوب مسلمین را مشوّش کرده و عقائد باطل و اصالتا یهودی خویش را در اذهان جا می زنند. از نظر اجتماعی تنها گروهی هستند که تمام تاریخشان یکسره انتشار فساد، تشدید فتنه و ایجاد جنگ مذهبی در داخل امت اسلامی بوده است. این ها نه تنها در میان امت اختلاف و فتنه می سازند؛ بلکه در نسل ها نیز تخم نفاق و جنگ می کارند و ترحم به آنان نتیجه ای جز خیانت به نسل ها ندارد.»
سلفی های متدین(!) در ادامه به نقد خوارج پرداخته اند: «عملکرد اجتماعی این گروه مانند شیعیان است؛ با این تفاوت که عقائد باطلشان تنها مضر به همان نسل است و تخم نفاق را در نسل ها نمی کارند! با این حال، ترحم به آنان به معنای پذیرش فتنه انگیزی در صفوف امت واحده است.»
نمونه ای از کنفرانس های تبلیغی این گروه برای دعوت به جهاد علیه شیعه!
این گروه در پایان بیانیه خود نوشته است: «آن چه به ما هویت داده، تبعیت محض از احکام دینی و عدم تساهل و تسامح در برابر سیره سلف صالح است. ما باید فارغ از مصلحت اندیشی و ملاحظات اجرایی، برای اجرای احکام دین قیام کنیم تا خداوند نیز نصرت و تأیید خویش را بر ما ارزانی دارد.»
منبع: شفاف