تاریخ انتشار خبر: ۹ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۵:۰۶:۵۴
کد مطلب : 92608
عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر آبادان خبر داد

«همدلی و همزبانی» فریضه‌ای فوری برای شهرستان آبادان

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر آبادان گفت: «همدلی و همزبانی» فریضه ای فوری و الزامی برای شهرستان آبادان است.

 غلامرضا قاسمی‌زاده  اظهار کرد: همدلی و همزبانی، تلاش جمعی و مجاهدانه از جمله مواردی‌ است که سبب می‌شود تا مردم طعم خدمتگزاری را بچشند.

وی با اشاره به پیام نوروزی امسال مقام معظم رهبری که راه پیشبرد کارها را در همدلی و همزبانی ملت با دولت دانستند، اضافه کرد: صرف مقابل یکدیگر ایستادن، همدیگر را متهم کردن، با احساسات مردم بازی کردن و جنجال‌های رسانه‌ای به راه انداختن، نمی‌توان از کار مردم گره‌گشایی کرد، این شیوه سبب تضعیف وحدت رویه در نهضت خدمت رسانی به مردم می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر آبادان تصریح کرد: برخی‌ها به طور مداوم می‌گویند، برنامه‌هایی داشتیم که نگذاشتند اجرا شود و این در حالیست که همین افراد در جلسات شورا سکوت اختیار می‌کنند، من به شخصه جلسات علنی شورا را بیشتر می‌پسندم زیرا شفافیت روند کارها برای مردم بیش از پیش مشخص می‌شود.

قاسمی‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود از دوره چهارم شورا به عنوان پرکارترین دوره از شوراهای اسلامی شهر آبادان نام برد و یادآور شد: اقدامات انجام شده در شهر آبادان اعم از فضای سبز، مبلمان شهری و موارد دیگر با حمایت و پشتیبانی شورا انجام شده که چگونگی آن اخیرا و در قالب کتابچه‌ای منتشر و در میان شهروندان توزیع شد، هر چند که حق مردم آبادان فراتر از اینها است.

وی با بیان اینکه تمام اعضای شورای اسلامی شهر باید اصل شایسته سالاری باشند، گفت: از آنجایی که نظارت غیر مستقیم بر حسن اجرای فعالیت‌های شهرداری از وظایف شورا است لذا شایسته است تا انتخاب مسئولان و ناظران بدون تعصب جناحی و با بهره گیری از افراد متخصص و متعهد انجام شود.

قاسمی‌زاده افزود: رها کردن برخی پروژه‌ها به صورت نیمه کاره و یا اتمام آن به شکل غیر استاندارد از نشانه‌های عدم بکارگیری شایستگان در تصدی برخی جایگاه‌ها است.

وی با تاکید بر آنکه عملکرد شورا و نقطه نظرات مرتبط با آن باید از جایگاه اصلی خود منتشر شود، یادآور شد: برخی می پرسند چرا مواضع و دیدگاه‌های خود را کمتر رسانه‌ای می‌کنید، در پاسخ می‌گویم از آنجایی که مجموعه شورای شهر را یک تشکیلات می‌دانم لذا نسبت دادن عملکرد شورا به فرد یا جمعی از افراد خاص را ناپسند می‌دانم.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر آبادان در پایان گفت: عملکرد شورا وابسته به یکایک اعضای آن و حاصل یک کار گروهی است، در نتیجه ارائه عملکرد مجموعه را از تریبون رسمی شورا یعنی سخنگوی آن بهتر می‌دانم.

 منبع: فارس