تاریخ انتشار خبر: ۳ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۹:۳۴:۴۸
کد مطلب : 46577

همسر سیدمرتضی آوینی: فرهاد مهراد، شوهرم را با امام خمینی آشنا کرد

همسر سیدمرتضی آوینی: فرهاد (موزیسین)، شوهرم را با امام خمینی آشنا کرد

 
 
ستاره نیوز: مریم امینی همسر سیدمرتضی آوینی در مراسم بزرگداشت او گفت: من عمری با آقا مرتضی زندگی کردم و این شانس را داشتم که قبل و بعد انقلاب همراه ایشان باشم و اتفاقی که با شهادت ایشان افتاده این فرصت را برای من به وجود آورد که به کل این زندگی فکر کنم.

 

وی با اشاره به سال‌های آشنایی خود با شهید آوینی یادآور شد: من تقریباً ۱۵ سالم بود که آقا مرتضی را شناختم و خیلی دلیل منظمی پیدا نمی‌کنم که بگویم که من از کجا بفهمم که اشتباه نکردم. نوع صحبت‌ کردن ایشان و برداشت او از ادبیات یکی از عواملی بود که عشق مطالعه را در من بیدار می‌کرد به اضافه جذابیت ظاهری که ایشان داشت و به هر حال چند سالی طول کشید که به ازدواج ما ختم شد و زمانی که ایشان پایان‌نامه دانشگاهشان را می‌‌نوشتند به من کمک می‌کردند و سالیکه ایشان فارغ التحصیل شد من تازه وارد دانشگاه شدم.

امینی تاکید کرد: ما سال ۵۶ ازدواج کردیم و هیچ نوع گرایش سیاسی در من و آقا مرتضی نبود.

* فرهاد مهراد واسطه آشنایی آوینی با امام خمینی بود

وی در ادامه خاطرنشان کرد: نقطه عطفی که درباره آن صحبت می‌کنیم پس از دیدار تلویزیونی ایشان با حضرت امام شکل گرفت ما بعد از ازدواج مستأجر مادر آقای فرهاد مهراد بودیم و از این موضوع خبر نداشتیم که یک دوستی بین ما شکل گرفت و اولین ارتباط آقا مرتضی با حضرت امام از طریق نواری بود که آقای فرهاد مهراد درباره شکست حکومت نظامی به ما دادند.

امینی افزود: وقتی ایشان وارد جهاد سازندگی شدند شکل ظاهری و عادت‌ها و آیین‌هایشان تغییر کرد و با یقین بسیار بالای وارد عرصه‌ای شدند که وقتی این سیر را نگاه می‌کنیم انتهای آن جز شهادت نخواهد بود.