تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۰:۲۹
کد مطلب : 54051
پیکر مرتضی پاشایی تشییع شد +حواشی و تصاویر

همهمه و اعتراض مردم به خاطر تغییر برنامه/ پوسترهای رایگان پولی شد/ اجرای علیزاده و منتفی شدن برخی برنامه‌ها

مراسم تشییع پیکر مرحوم پاشایی با حضور خیل علاقه‌مندان از مقابل تالار وحدت برگزار شد.

عصر آبادان :صبح امروز مراسم تشییع پیکر مرحوم مرتضی پاشایی خواننده جوان کشورمان با حضور خیل علاقه‌مندان از مقابل تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش صراط، پیکر زنده‌یاد مرتضی پاشایی خواننده جوان کشورمان که به دلیل عارضه سرطان درگذشته بود، لحظاتی پیش با بدرقه باشکوه علاقمندان و دوستدارانش راهی بهشت‌زهرای تهران شد تا در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شود.

در این مراسم باشکوه که از ساعات اولیه صبح با حضور جمع کثیری از علاقمندان در مقابل تالار وحدت آغاز شده بود، محمد علیزاده از خوانندگان کشورمان و بنیامین بهادری هریک ابتدا به قرائت اشعاری پرداخته و سپس در وصف این خواننده جوان صحبت کردند.

اجرای علیزاده و همراهی حاضران

محمد علیزاده که از دوستان نزدیک پاشایی و از خوانندگان پرطرفدار کشور با خواندن یکی از قطعه‌های خود و همراهی این قطعه توسط حاضران و سپس قرائت جاده یک‌طرفه که آن را با بغض حاضران همراهی می‌کردند سخنان خود را به پایان برد. اما در این مراسم پدر و عموی مرتضی پاشایی نیز سخنانی ایراد کردند و پس از آن، مداحی برگزار شد.

محمد علیزاده در سخنانی با صدای بغض‌آلود گفت: خوشحالم که دوستم، مرتضی پاشایی، به یک اسطوره تبدیل شده است.

این خواننده‌ی پاپ اضافه کرد: رفیق عزیزم، خوشحالم که لحظات تلخ و شیرین زندگی‌ام را با تو تجربه کردم و از شنیدن موسیقی‌ات بسیار لذت بردم. اگر امروز گریه می‌کنم، این اشک‌ها را در مقام «محمد علیزاده» نمی‌ریزم، من برای برادرم گریه می‌کنم. برای کسی که تا ابد به یادش خواهم بود.

عموی مرتضی پاشایی هم در این مراسم سخن گفت و در حالی که مقابل تابوت برادرزاده‌اش ایستاده بود، اظهار کرد: شما مرتضی را بهتر از من می‌شناسید، عاشق او بودید و اتفاقا او هم عاشق شما بود. یادم می‌آید، وقتی برای ملاقاتش به بیمارستان می‌رفتم، با این‌که ناخوش بود، باز هم نگران مردمی بود که در آن هوای سرد در محوطه‌ی بیمارستان حضور داشتند.

او افزود: مطمئن باشید که مرتضی اکنون ما را نگاه می‌کند. او فقط متعلق به ما نیست، بلکه روح او در دل همه‌ی شما مردم مهربان است.

مدیحه سرایی پدر پاشایی

پدر مرتضی پاشایی ضمن تشکر از طرفداران مرتضی پاشایی گفت: پزشکان مرتضی را یک سال پیش جواب کرده بودند اما با دعاهای شما یکسال دیگر زندگی کرد و این یک هدیه از طرف خداوند بود.

پدر مرتضی پاشایی در ادامه به مداحی و مرثیه سرایی پرداخت و به مناسبت ماه محرم روضه حضرت علی اکبر را خواند.

جمعیت فراوان و منتفی شدن برخی برنامه ها

برای این برنامه سخنرانی‌های فراوانی درنظر گرفته شده بود، اما به دلیل استقبال زیاد و حضور حاضران فراوان در مقابل تالار وحدت تمامی این برنامه‌ها کنسل شد.

ایسنا گزارش داد جمعیت علاوه بر محوطه‌ی تالار وحدت، خیابان‌های استاد شهریار، حافظ، انقلاب و چهارراه ولیعصر را نیز مسدود کردند، به اندازه‌ای که تردد اتومبیل‌ها و مردم در این مسیر دچار مشکل شد. همچنین از ساعت‌ها پیش از آغاز مراسم تشییع، کار مترو در ایستگاه‌های نزدیک به این محل به‌شدت با اخلال مواجه شده بود.

بر این اساس، تعداد زیادی از هنرمندان نیز در میان ازدحام جمعیت که بخشی از آن‌ها دوستداران این خواننده بودند که از شهرستان‌های مختلف به تهران آمده‌اند، متوقف شدند و نتوانستند در مراسم داخل محوطه‌ی تالار وحدت حضور یابند.

همهمه و اعتراض مردم به خاطر تغییر برنامه

پیکر زنده‌یاد مرتضی پاشایی سپس به سوی قطعه هنرمندان با بدرقه بسیار پرشور راهی شد و از بلندگوهای مراسم اعلام شد علاقمندانی که می‌توانند با وسیله شخصی و یا با وسایل نقلیه تدارک دیده شده به سمت بهشت‌زهرا می‌توانند حرکت کنند.

از سوی دیگر، مجری برنامه اعلام کرد پیکر مرتضی پاشایی از درب دیگری به طرف قطعه هنرمندان بهشت زهرا در حال انتقال است که اعلام این برنامه از طرف مجری برنامه باعث ایجاد همهمه و اعتراض مردم شد.

حضور زیاد علاقه‌مندان مرتضی پاشایی در اطراف تالار وحدت به حدی بود که خیابان‌های اطراف دچار ترافیک شدید شده و رفت در آن به کندی صورت می‌گیرد.

مداحی در مراسم

جمعیت به قدری زیاد بود که بسیاری از هنرمندان همچون محسن یگانه، فتح الله زاده، ایرج نوذری و بسیاری دیگر پشت درهای تالار وحدت ماندند.

به گزارش ایلنا، یکی از مداحان اهل بیت با توجه به ماه محرم در این مراسم مداحی کرد و یکی دیگر از خوانندگان ترانه “یک مرد فرهاد” را خواند. هیچکدام از سخنرانی‌های تنظیم شده که قرار بود انجام شود به دلیل ازدحام بیش از حد جمعیت اجرا نشد.

همچنین تعدادی از شرکت کنندگان در مراسم به دلیل مشکلات تنفسی و جسمی روی دستان جمعیت به سمت اورژانس منتقل شدند.

پوسترهای رایگان پولی شد!

پوسترهای پاشایی که قرار بود به صورت رایگان توزیع شود با قیمت ۲ و ۳ هزار تومان فروخته می‌شد. سی دی آثار پاشایی نیز به مبلغ سه و چهار هزار تومان فروخته شد.

تجمع مقابل خانه پاشایی

مکان خاکسپاری مرتضی پاشایی در قطعه هنرمندان بهشت زهرا درکنار مزار علی تجویدی است که این محل نیز از شب گذشته میزبان علاقه مندان مرحوم پاشایی بود.

گفته می شود در مقابل منزل پاشایی نیز جمعیت زیادی حضور پیدا کرده بودند.

مرتضی پاشایی – خواننده پاپ – متولد سال ۱۳۶۳ از چندی پیش به‌دلیل بیماری سرطان معده در بیمارستان بستری شده بود. او که در زمان بیماری نیز کنسرت‌هایی برگزار کرد، صبح روز جمعه (۲۳ آبان‌ماه) در تهران درگذشت.

منبع: صراط
  1. ناشناس می‌گه:

    خدا انشالله بیامرزتش