تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , مهر, ۱۳۹۴ | ۱۶:۲۵:۴۳
کد مطلب : 102392
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر کشور در گفت وگو با عصر :

همه خبرنگاران می‌توانند از مزایای بیمه صندوق اعتباری هنر استفاده کنند

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: چیزی به نام خبرنگار آزاد و یا فعال غیرحرفه‌ای تعریف‌نشده که بخواهیم تحت این عنوان بیمه آنان را لغو کنیم و تمامی خبرنگاران می‌توانند از مزایای بیمه صندوق اعتباری هنر استفاده کنند.

arjmandi

به گزارش عصر آبادان ؛  غلامرضا خلیل ارجمندی در گفت‌وگو با عصر آبادان، اظهار کرد: اقتصاد، فرهنگ و هنر در جهان امروز در حال گسترش است و ما می‌توانیم در این عرضه سهم شایسته‌ای به دست آوریم.

وی افزود: خبرنگاران رسانه‌های مختلف ازجمله خبرگزاری و دیگر مطبوعات می‌توانند از طریق واحد رسانه خود بیمه شوند که مسئولیت این بیمه با توجه به سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر عهده معاونت مطبوعاتی و صندوق توسعه هنر قرار داده‌شده است.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به وجود یک هزار و ۲۵۰ خبرنگار غیرحرفه‌ای تحت پوشش بیمه این صندوق، اضافه کرد: پیگیری بیمه شدن خبرنگاران پس از ثبت‌نام و تکمیل فرم مربوطه و تأیید نهایی در سایت پیگیری می‌شود.

وی گفت: البته ثبت‌نام در این سایت به‌تنهایی نمی‌تواند ملاک تعیین صلاحیت خبرنگاران برای بهره‌مندی از مزیت بیمه صندوق اعتباری هنر باشد.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر تصریح کرد: معیار اصلی ما ثبت‌نام در سایت نیست چراکه تصمیم درباره بیمه خبرنگاران یک تصمیم عقلایی و حرفه‌ای است. بیمه شدن خبرنگاران در خبرگزاری‌ها و مطبوعات مربوطه یک قانون است.

وی بیمه شدن خبرنگاران را جزء اقدامات پایه و زیرساختی خواند و گفت: اگر زیرساخت‌های هنری فراهم نباشد، توسعه‌ای نیز شکل نمی‌گیرد.
خلیل ارجمندی افزود: چیزی به نام خبرنگار آزاد و یا فعال غیرحرفه‌ای تعریف‌نشده که بخواهیم تحت این عنوان بیمه آنان را لغو کنیم و تمامی خبرنگاران می‌توانند از مزایای بیمه صندوق اعتباری هنر استفاده کنند.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر اظهار کرد: آن دسته از خبرنگارانی که از سوی خبرگزاری‌ها و رسانه مربوطه بیمه نشده‌اند، می‌توانند به‌عنوان خبرنگاران غیرحرفه‌ای به صندوق حمایت از هنر معرفی شوند تا نسبت به بیمه آن‌ها اقدام شود.