تاریخ انتشار خبر: ۵ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۸:۵۱
کد مطلب : 30566

همه کودکان خیابانی بیمه می‌شوند

همایون هاشمی گفت: همه کودکان خیابانی در سطح کشور از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند می‌شوند.

 

به گزارش عصر ابادان –  همایون هاشمی، رئیس سازمان بهزیستی کشور در بیست ونهمین همایش ملی مددکاران اجتماعی در جمع خبرنگاران گفت: در سال گذشته سازمان بهزیستی کشور  ۵هزار کودک را ساماندهی کرد که امسال در نظر داریم با شناسایی آنها در سطح کشور همه این کودکان را از خدمات بیمه‌ای بهره‌مند سازیم.

وی ادامه داد: بزودی اولین اتاق بهزیستی در دانشگاه علوم اجتماعی تهران راه‌اندازی می‌شود که در آن مددکاران اجتماعی مستقر می‌باشند و با یک ارتباط دو سویه هم ما می‌توانیم از دانش دانشگاهیان بهره‌مند شویم و هم دانشگاه‌ها می‌توانند از خدمات مددکاران اجتماعی ما استفاده نمایند.

هاشمی افزود: ۳۰درصد همکاران ما در سازمان بهزیستی فعالیت‌های مددکار محور انجام می‌دهند که در آینده نزدیک با ایجاد اتاق‌های بهزیستی سعی داریم خدمات خود را گسترش دهیم.

وی با اشاره به اینکه هر چه جامعه به سوی صنعتی شدن می‌رود نیاز به مددکاران اجتماعی بیشتر احساس می‌شود، تصریح کرد: ما باید از صاحب‌نظران بخواهیم به مفهوم مددکاری اجتماعی به طور تخصصی بپردازند و این علم و رشته را بیشتر به مردم معرفی کنند.

وی اظهار داشت: یک مادر می‌تواند بهترین مددکار برای فرزندش باشد در صورتیکه با این علم آشنا باشد بنابراین بهتر است علم مددکاری را نهادینه کرده و اثربخشی آن را با بومی کردن و خانواده محور ساختن گسترش دهیم.

هاشمی گفت: سعی کردیم رشته مددکاری را در دانشگاه‌ها تا سطح دکترا گسترش دهیم و به مفهوم مددکاری اجتماعی به عنوان فرآیند علمی در فعالیت‌های سازمان توجه ویژه نمودیم و سازمان را به عنوان سازمان مددکار محور معرفی کنیم.

وی با اشاره به کارت مغناطیسی معلولین خاطرنشان کرد: با اجرای طرح طبقه‌بندی معلولیت‌ها (آی‌‌.سی‌.اف) به زودی کارت مغناطیسی برای تمامی افراد تحت پوشش سازمان صادر خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران