تاریخ انتشار خبر: ۴ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۸:۲۴:۲۷
کد مطلب : 62086
استاندار خوزستان:

هم مسیر شدن با امام و شهدا انسجام در امور است

استاندار خوزستان گفت: شرط انسجام ما در تمام امور هم مسیر شدن با تفکر امام و شهداست.

 

به گزارش عصر آبادان، عبدالحسن مقتدایی امروز در ششمین سالگرد درگذشت مجاهد نستوه آیت‌الله جمی ضمن تشکر از حضور گرم و صمیمانه مردم در این مراسم آن را یادآور روز تشییع آن عالم ربانی دانست و اظهار کرد: مردم همچنان بعد از گذشت پنج سال وفاداری خود را به ایشان اعلام کردند.

وی ادامه داد: چنین مجالسی فرصت خوبی برای همه کسانی است که در دوران جنگ دستی بر آتش داشتند و تمام سختی‌ها را به خاطر این آب و خاک به جان خریدند دور هم جمع شوند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: مردم خادمین خود را به فراموشی نمی‌سپارند و همان شرایطی که مرحوم جمی در دوران جنگ فراهم کرد امروز هم در آبادان رخ داده است.

مقتدایی افزود: امام در پایان جنگ در بیانیه‌ای از مردم تشکر کردند که شامل مهاجرین، صنعت نفت و رزمندگان بود که هر سه مورد شامل مردم آبادان می‌شود.

وی تأکید کرد: بخش اعظم این توجهات امام راحل به رابطه نزدیک آیت‌الله جمی و امام راحل باز می‌گردد.

استاندار خوزستان یادآور شد: در این همایش‌ها و تجلیل‌ها استمرار راه امام و تحکیم بیعت به رهبر معظم انقلاب باید صورت پذیرد.

وی عنوان کرد: شرط انسجام ما در کلیه امور هم مسیر شدن با راه امام(ره) و شهدا است.

مقتدایی ابراز کرد: اتفاق زیبایی که امروز افتاده است حضور یادگار امام در مراسم سالگرد یار امام است که این افتخاری برای خوزستانی‌ها به شمار می‌رود.

وی اظهار کرد: بی‌شک رابطه آیت‌الله جمی با امام راحل و حضور حجت‌الاسلام سید حسن خمینی در جمع مردم آبادان و به تعبیری خوزستان اتفاق مبارکی است.

وی خاطر نشان کرد: روحانیان در دوران جنگ زحمات زیادی را متقبل شدند که از جمله این بزرگواران می‌توان به نام‌هایی چون آیت‌الله جزایری، شفیعی، دهدشتی، قنوتی و شیخ عیسی طرفی اشاره کرد که امیدوارم با این حضور زمینه‌ای را فراهم کنیم که با خدمت مضاعف همچون آیت‌الله جمی در زمانی که دست‌ها از دنیا کوتاه است محبوبیت‌ها به اتمام نرسد.

منبع:فارس