تاریخ انتشار خبر: ۷ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۲۲:۲۶:۳۹
کد مطلب : 36645
نقد/ارسالی مخاطبان:

هنوز ارتباط موسیقی عاشقانه بعد از پخش اذان را درک نمی کنم…

عصر آبادان: یکی از مخاطبین این وب سایت خبری مطلبی را در انتقاد از صداوسیمای مرکز آبادان ارسال کرده است که عیناً در ادامه آمده است:

لوگو_شبکه_آبادان

حال وهوای این روزها عجیب دوست داشتنی ست… آن قدر تمرین اخلاص و بندگی کرده ایم که تا مدت ها اثر این اعمال، در زندگی مان مشهود خواهد بود.. آن قدر الغوث گفتنمان در شب های قدر زیبا بوده که دلمان نمی آید حال خوش بندگی را به این زودی ها از وجودمان دور کنیم.

رمضان امسال رنگ و بوی دیگری داشت … این جمله شاید تکراری باشد اما اگر قدری تأمل و انسانیت را چاشنی احساس و ادراکمان کرده باشیم کاملا متوجه خواهیم بود…آری! رمضانی که رنگ و بوی دیگری داشت. شهادت ،مقاومت، مظلومیت، خونخواهی و ظلم و ستم گرگ صفتانی که نشان دادند چقدر می توان حقیر و پست بود تا هزاران نفر را به خاک و خون کشید و از عواقب بعد آن نترسید …

نوشتن درباره ی شنیده ها و دیده هایی که این روزها به گوش و چشممان می رسد آن قدر دردناک است که ناخودآگاه اشک در چشمانمان حلقه می زند… روزه ی امسال مان را با دعای فرج و پیروزی مسلمانان جهان به ویژه غزه ی قهرمان افطار می کردیم و آه از این افطاری هایی که نمی دانستیم کدام جوان غزه نانی در سفره اش ندارد تا مزه ی خون را از وجودش دور کند …

نماز مغرب هایی که تعقیباتش نماز میت شده بود و چه تلخ است قصه ی رمضان خونین غزه … این ها مقدماتی بود تا بگویم دلمان را گاهی رژیم صهیونیستی و آمریکا به درد می آورد و گاهی صدا و سیمای مرکز آبادان . و نمی دانم گله ام را به کجا برم؟

این از بی تدبیری و یا ارزشی نبودن مسئولان محلی صدا و سیما است یا بی توجهی به برخی مسائلی که حداقل در ماه مبارک رمضان جای توجه داشت. می خواهم بگویم با آوردن یک مجری توانمند و ارزشی نمی توان صورت مسئله را
پاک نمود و فقط در ظواهر امر ارزش ها را نشان داد.

گله ام از این است چرا در نیمه ی اول ماه مبارک بعد از اذان مغرب و دعایی بسیار مختصر، شبکه ی آبادان به جای پخش نماز جماعت که تمامی شبکه ها اقدام به پخش آن می نمودند ؛ مردم آبادان باید شعری عاشقانه را که هنوز که هنوز است ارتباطش را با سفره ی افطار درک نمی کنم می شنیدند…

اوج این اقدام به جایی رسید که در آخرین شب ماه مبارک که بعد از اذان تمامی شبکه ها اقدام به پخش دعاهایی بسیار زیبا برای وداع با ماه رمضان کرده بودند، صدا و سیمای آبادان با آوردن خواننده ای که آهنگی ویژه مجالس عروسی می خواند ومضحک تر آن که در شب عید شهدای غزه به صورت ناشیانه نام غزه را بر روی کت خود چسبانده بود و شاید فکر می کردند با این کارشان روح شهدای غزه را خشنود می کنند!

متاسفانه مرکز آبادان با فقر نیروی کارآمد و باتجربه روبروست و به مناسبت های مختلف مجبور است از تعداد اندکی عوامل استفاده نماید که نتیجه جبری آن ، آن چیزی خواهد بود که تاکنون شاهد اجرای ضعیف آن از شبکه بوده ایم. آیا این بود نتیجه ی یک ماه اخلاص و بندگی؟ … چه کسی مسئول این بی تدبیری ها خواهد بود؟
مگر مردم آبادان انتظاری غیر از مردم دیگر مراکز دارند که این گونه به مهمانی سفره هایشان رفتید؟ عید شهدای غزه این قدر شادمانی به همراه دارد؟

ما با شادی مخالف نیستیم اما نگه داشتن حرمت ها حرفی جداگانه است . به خودتان بیایید، سیاست های این شبکه روند چندان مناسبی را در پیش نگرفته است و صداو سیمای مرکز آبادان در برابر ثانیه به ثانیه نگاه مردم این شهر مسئول است.
ابریشمی

———

پی نوشت: مطالب ارسالی مخاطبان ، صرفاً جهت ارج نهادن به نقدها و دیدگاه های این عزیزان منتشر می شود و این نوشته ها  الزاماً  موضع مدیران این وب سایت خبری در خصوص مسایل مختلف طرح شده نیست.

 1. ناشناس می‌گه:

  شمایی که آرم و لوگو رنگ و حتی فونت رو از بی بی سی که دشمن نظام است الگوبرداری کردید برید خودتون رو درست کنید اول بعد داعیه نظام و مردم رو داشته باشید.

 2. ........ می‌گه:

  وقتی اقای ح ط. بیسواد بعنوان کارگردان خوب معرفی میشه دیگه چه انتظاری هست

 3. کورش می‌گه:

  صدا و سیمای مرکز آبادان گرفتار روزمرگی و روز مره گی شده! متاسفانه وضعیت نه چندان جالبی بر این مرکز حاکم شده خدارو شکر که مدیر مرکز عوض شد و مدیر جدید باید بطور جدی به اصلاح امور بپردازه و اگر بخاد سرپوش بذاره باید بدونه که این ره به ترکستان است! شلم شوربایی بر وضع این اداره در آبادان حاکمه که باید از زبون برو بچه های اونجا بشنوی… از زیر آب زنی بگیر تا دادن پست به افراد بی سواد و سپردن مصدر برخی امور به افراد سفارش شده و خاص که اظهر من الشمس است.

 4. بِــچه آبودان می‌گه:

  نمی دونم چرا مسئولین مربوطه اینقد سطح بیننده ها و شنودنده هاشون که شهروندان آبادانی هستند رو دست پایین می گیرند.؟ چرا یک ذره ، فقط یک ذره به تربیت نیروی کارآمد فکر نمی کنند؟ نیروهای متخصص و متعهد … ما از دست مسئولین آبادان کم بدبختی نکشیدیم که حالا تریبون شهرمون هم اینطور ضعیف باشه!!

 5. مرتضی می‌گه:

  به پیر به پیغمبر ان چیزی که این مرکز کم دارد سواد رسانه ای میباشد. فردی در این مرکز حکم سازمانی نگهبانی دارد و ان موقع بعنوان تهیه کنده مشغول بکار است و تازه مسول یک گروه مرکز شده است.

 6. حمیدرضا می‌گه:

  سلام. نمی دانم چرا ما انتظار و توقعمان زیاد شده برادر عزیز خواننده که مطلب بالا را نوشته ای در مرکز آبادان اینقدر از این بی توجه ای ها وجود دارد که بیا و ببین. همین امروز صبح مسئولان مربوطه اقدام به پخش گزارشی در برنامه صبح اروند کردند که موقع پخش آن حداقل ماله دو روز قبل از عید فطر بود. گزارشگر بی نوا به یکی از شهروندان در این گزارش گفت، خوب داریم به عید فطر نزدیک می شویم در حالی که امروز نهم مرداد ماه دو روز از عید فطر گذشته بود. حالا تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل.!!!!

 7. میثم می‌گه:

  ای بابا چه انتظاری دارید. شبکه محلی که برخی از مدیران آن باری به هر جهت هستند بیشتر از این نباید انتظاری از آن داشته باشید. اینان فقط می خواهند تعهدات خود را اجرا کنند چطور و چگونه بماند. !!!!!!! حالا حتماً بهشان بر هم می خورد. خوب بخورد………

 8. محمدرضا می‌گه:

  مطلب جالبی بود انشاالله که مدیران این شبکه نیز همراه با مسایل جامعه و منطقه خود را با سیاستهای کلی نظام هماهنگ نماید.