تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , مهر, ۱۳۹۴ | ۱۲:۲۲:۳۳
کد مطلب : 102074
مسافر پرواز بوئینگ 747 ماهان :

هواپیما هنوز اوج نگرفته بود که صدای انفجار مهیبی شنیده شد/ خلبان جان ۵۰۰ مسافر را نجات داد

یکی از مسافران پرواز بوئینگ ۷۴۷ ماهان گفت: هواپیما با نیم ساعت تاخیر در ساعت ۷:۳۰ صبح از فرودگاه مهرآباد پرواز کرد، هنوز کامل اوج نگرفته بود که صدای انفجار مهیبی شنیده شد.

هواپیما هنوز اوج نگرفته بود که صدای انفجار مهیبی شنیده شد/ هنگام فرود، هواپیما محکم به زمین کوبیده شد/ خلبان جان 500 مسافر را نجات داد

سعید بیابانکی شاعر و طنزپرداز، مسافر پرواز بوئینگ ۷۴۷ ماهان بود که صبح امروز به دلیل نقص فنی در موتور در فرودگاه مهر آباد نشت

وی در خصوص جزئیات پرواز گفت: هواپیما با نیم ساعت تاخیر در ساعت ۷:۳۰ صبح از فرودگاه مهرآباد پرواز کرد، هنوز کامل اوج نگرفته بود که صدای انفجار مهیبی شنیده شد. یکی از مهمانداران هواپیما از پنجره بیرون را نگاه کرد و گفت، مثل اینکه یکی از چرخ های هواپیما به خوبی جمع نشده است؛ و به سرعت به سمت کابین خلبان دوبد و از این لحظه به بعد هواپیما تقریبا کج حرکت می کرد.

بیابانکی افزود: هیچ کس هیچ توضیحی در خصوص هواپیما به ما نمی داد و ما حس می کردیم که هواپیما دارد به دور خودش می چرخد. آن طور که فهمیدم در حوالی اسلامشهر بودیم، انگار اجازه فرود به هواپیما داده نمی شد. حوالی ساعت ۷:۴۵ دقیقه بود که خلبان اعلام کرد ما در حال کم کردن ارتفاع و نشستن در فرودگاه هستیم.

مسافر پرواز بوئینگ ۷۴۷ ادامه داد: هنگام فرود هواپیما به شدت به زمین کوبیده شد، طوری که تعدادی از ماسک ها از محفظه خارج شدند و وسایل مسافران روی زمین ریخت. مردم در طول مدت پرواز بسیار وحشت زده زده شدند ولی من عین خیالم نبود چرا که بدتر از این ها را هم تجربه کرده بودم! بعد از پیاده شدن از هواپیما وقتی فیلم فرود را دیدیم، یکی ازدوستان به ما گفت که یکی از موتور های هواپیما از کار افتاده است و تازه ما آنجا متوجه شدیم که چه اتفاقی افتاده بود، ولی به هرحال به خیر گذشت.

وی در پایان از خلبان هواپیما تشکر کرد وگفت: اسم خلبان هواپیما را نمی دانم ولی به شدت از او تشکر می کنم چرا که جان ۵۰۰ نفر را نجات داد.

 دانا