تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۱:۲۶:۳۷
کد مطلب : 74292

هوای گردشگری آبادان بهاری می‌شود؟

دبیر کانون جهانگردی آبادان معتقد است: هنوز کار اساسی در زمینه گردشگری در آبادان صورت نگرفته است.

احمد امیری خاطرنشان کرد: اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، منطقه آزاد اروند و دیگر ارگان​ها حرکت​هایی را در زمینه گردشگری آغاز کرده‌اند اما جدی و چشمگیر نیستند چراکه حرکت​ها باید ملموس باشد. در حال حاضر فقط زمان از دست می‌رود و از دست دادن زمان در اقتصاد بسیار موثر است.

وی با بیان این که کسبه، مردم و همه کسانی که از بازار ارتزاق می​کنند منتظر عید نوروز هستند و فرصت چندانی تا نوروز باقی مانده اظهار کرد: تمام ارگان​ها و نهادهای مسؤول باید در جهت ایجاد زیرساخت​ها و امکانات لازم وارد عمل شوند. نباید کاری کنیم که در این ایام مشکلی برای حضور گردشگران در استان ایجاد شود.

او بیان کرد:​ امسال نسبت به سال گذشته فضای سبز آبادان افزایش پیدا کرده اما کافی نیست. این در حالی است منطقه آزاد اروند باید در زمینه گردشگری و جذب گردشگر ورود پیدا کند و شروع به برنامه‌ریزی کند تا بتوانیم استقبال خوبی از مهمانان نوروزی داشته باشیم.

امیری خاطرنشان کرد: با توجه به اوضاع اقتصادی کشور افراد بسیاری منتظر آمدن عید نوروز و مهمانان نوروزی هستند. از همین رو بهره​برداری از ایام نوروز به اقتصاد مردم خیلی می‌تواند کمک کند.

وی با اشاره به این که همه ارگان‌ها باید با توجه به بضاعت‌شان وارد گود شوند تصریح کرد: مسؤولان باید نگاه جدی به مساله گردشگری داشته باشند و برای این مساله کارگروه تشکیل دهند و برنامه‌ریزی کنند.

دبیر کانون جهانگردی آبادن اظهار کرد: با توجه به پیش​بینی وضع هوا احتمالاً در ایام نوروز با تعداد زیادی از گردشگران روبه‌رو هستیم. از همین رو فقط نباید گردشگران را به شهر بکشانیم بلکه باید بتوانیم آن‌ها را در شهر نگه داریم.

او افزود: ​امیدوارم منطقه آزاد اروند همچون سال گذشته نمایشگاه​اش را خوابگاه مهمانان نوروزی نکند بلکه جشنواره، برنامه یا کاری اقتصادی در آن جا برپا کند. مکان نمایشگاه منطقه آزاد اروند باید محلی برای انجام فعالیت​های اقتصادی باشد و بازارهای خرید را در آن جا برای مهمانان نوروزی ایجاد کنیم.

امیری اضافه کرد: گردش پول در هر قسمتی می​تواند آرامش‌بخش باشد. بنابراین ما باید بازار آبادان را تقسیم کنیم تا تنها بازار امام و ته‌لنجی​ها نقطه تمرکز مهمانان نوروزی نشوند.

وی توضیح داد:​ پروژه​های گردشگری ما هنوز ناتمام هستند و به سرانجام نرسیده​اند و ساحل اروند هنوز ساحل نشده است.

دبیر کانون جهانگردی آبادان یادآوری کرد: ​گردشگری بخش بزرگی در اقتصاد دنیا است اما ما فصل زمستان را که بهترین زمان برای جذب گردشگر است راحت از دست می​دهیم.

امیری با بیان این که تنها نباید به اشتغال‌زایی دولتی فکر کرد گفت: اقتصاد آبادان، خرمشهر و استان خوزستان می‌تواند با توریسم زمستانی و بهاری منتفع شود. مسؤولان باید این موضوع را جدی بگیرند.

مرجع / ایسنا